<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-N87RJR" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe> CEO ID Finance Borys Batin wśród zwycięzców Race Across America
Masz pytania:
221-220-221 Pon - Pt od 9:00 do 19:00 kontakt@moneyman.pl

CEO ID Finance Borys Batin wśród zwycięzców Race Across America

Przez fanów kolarstwa wyścig Race Across America jest uważany za kultowy. Długość trasy wynosi ok. 4800 km i czas mierzony jest od startu do finiszu bez żadnych przerw. Dla porównania „Tour de France” w 2016 roku obejmował 3519 km i składał się z kilku etapów. Nie bez powodu określany jest „wyścigiem dla najtwardszych” (The World’s Toughest Bicycle Race). W 2015 roku dyrektor ds. współpracy z inwestorami serwisu MoneyMan, Eugeniusz Poczajew, przejechał inny wyścig w USA o długości 500 mil, co dało mu kwalifikację do RAAM.

Race Across America przewiduje kilka kategorii: solo, dwójki, czwórki i ósemki. Poczajew postanowił zebrać czteroosobowy zespół - dwóch towarzyszy znalazł szybko: zostali nimi współzałożyciele Grupy Kapitałowej ID Finance Borys Batin i partner firmy konsultingowej FCG, Artem Sitnikow. Z czwartym członkiem zespołu nie było łatwo, jednak w końcu wyzwanie podjął prezes Globe Express Services, Mikael Geworkjan. Zgodnie z regulaminem RAAM zawodnikom musiał towarzyszyć zespół wsparcia składający się z co najmniej ośmiu osób – znaleźli ich przez ogłoszenie. Sitnikow zaczął aktywnie ćwiczyć i uprawiać sport w 2010 roku. Pozostali członkowie zespołu również nie uprawiali sportu zawodowo.

 

Wyścig RAAM rozpoczyna się na samym wybrzeżu, na molo w małym miasteczku Oceanside w pobliżu San Diego. W 2016 roku na starcie stawiło się około 40 zespołów i prawie tyle samo pojedynczych zawodników, w tym Rosjanin Siergiej Zimin (był jedynym w grupie wiekowej 70-74, ale po 7 dniach zszedł z trasy). Rosyjscy zawodnicy wybrali strategię jechania dwoma dwójkami – w czasie, gdy połowa zespołu po kolei jedzie swoją 8-godzinną zmianę, pozostali dwaj mogą odpoczywać i odzyskiwać siły. Zawodnicy planowali maksymalnie jechać po 30-40 minut, a potem się zmieniać. Ale już po 2-3 zmianie stało się jasne, że początkowa strategia się nie sprawdza. Kolarze musieli również zrezygnować ze spania w kamperze na rzecz krótkich noclegów w hotelach, zmagali się z problemami technicznymi i łącznościowymi.

Każdy zawodnik w zespole miał dwa rowery: zwykły szosowy do wyścigów grupowych i triathlonowy do jazdy pojedynczej. Rower triathlonowy planowano wykorzystywać w ciągu dnia na terenach płaskich. Zespół miał za to tylko jeden rower z kołem tarczowym - rywale, którzy mieli po kilka rowerów z takimi kołami, uzyskiwali wyraźną przewagę. Większość wyścigu odbywa się na równinach środkowej części USA, ale po wjechaniu do Appalachów rosyjskim kolarzom udało się oderwać od swoich rywali i mogli liczyć na zajęcie trzeciego miejsca. 

W tegorocznym wyścigu wzięło udział 9 zespołów, między innymi z USA, Wielkiej Brytanii, Rosji i Kanady.  Race Across America to jednak nie tylko wyścig - uczestnicy często traktują udział w nim jak okazję do zebrania środków na cel charytatywny. Ponieważ Borys Batin, podobnie jak pozostali uczestnicy, miał już inne wcześniejsze doświadczenia ze sportem: brał udział w triatlonie Ironman, licznych maratonach, w tym po pustyni Sahara, a nawet przepłynął cieśninę Bosfor, pozostaje nam czekać na kolejne sukcesy.

  • MoneyMan - szybkie pożyczki online
  • MoneyMan - szybkie pożyczki online