221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

Blog

Cena basenu ogrodowego - ile kosztuje budowa? Cena basenu ogrodowego – ile kosztuje budowa? 24 May, 2018

Cena samej budowy basenu ogrodowego stacjonarnego to 9-40 tys. zł. Koszty dodatkowe to: pompy, filtry, urządzenia czyszczące, chemia basenowa.

Oczko wodne - ile kosztuje? Oczko wodne – ile kosztuje oczko, folia, ryby i rośliny? 24 May, 2018

Oczko wodne to unikatowy dodatek do domowego ogródka. Zbiornik wodny należy wyposażyć w pompę. Do ozdoby służą, np.: rośliny wodne, kamienie.

Jacuzzi ogrodowe, domowe, dmuchane - ile kosztuje i jak wybrać? Jacuzzi ogrodowe, domowe, dmuchane – ile kosztuje i jak wybrać? 24 May, 2018

Jacuzzi ogrodowe to idealne miejsce na relaks na świeżym powietrzu. Zewnętrzne wanny z hydromasażem dostępne są w wersji całorocznej lub sezonowej.

Koszt lawety - ile kosztuje wynajem lawety? Koszt lawety – ile kosztuje wynajem lawety? 17 May, 2018

Koszt wypożyczenia lawety zależy m.in. od tego, na jak długo się ją wynajmuje. Na cenę wpływa też ładowność lawety i wyposażenie w przypadku autolawety.

Wynajem namiotów weselnych Wynajem namiotów weselnych – cena. Ile to kosztuje? 15 May, 2018

Wesele w namiocie to koszt rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Cena namiotu weselnego zależy m.in. od jego wielkości, rodzaju i okresu wynajmu.

koszty energii Oszczędzanie energii – jak obniżyć rachunki za prąd? 29 January, 2018

Koszty energii elektrycznej z roku na rok wzrastają, ponieważ rośnie koszt dostarczenia do gospodarstwa domowego jednostki energii przez elektrownię.

Ile pieniędzy daje się nachrzciny Ile pieniędzy daje się na chrzciny? 23 January, 2018

W dzisiejszych czasach duchowy wymiar chrztu jest łączony z komercyjną imprezą, jaką rodzice dziecka organizują dla rodziny i przyjaciół.

Konto oszczędnościowe i rachunek bankowy dla dziecka 13 December, 2017

Przejawem dbania o przyszłość swojego dziecka, jego bezpieczeństwo finansowe, jest założenie przez rodziców konta oszczędnościowego

Jak budować zdolność kredytową, będąc studentem? 13 December, 2017

Zdolność kredytowa rozumiana jest przez banki czy instytucje kredytujące innego rodzaju, jako zdolność klienta do spłaty rat kapitałowo-odsetkowych

Konto dla młodych – czym się kierować wybierając konto dla studenta? 13 December, 2017

Konto dla studenta powinno być tanie albo najlepiej darmowe. Na studiach wielu młodych ludzi musi utrzymywać się samodzielnie, bez wsparcia ze strony rodziców

Pożyczka od rodziny – zasady umowy pożyczki w rodzinie 13 December, 2017

Pożyczka jest zewnętrznym źródłem finansowania i instrumentem, który może być swobodnie wykorzystywany na realizację różnych celów.

Pożyczki ratalne a krótkoterminowe – jaka jest różnica? 13 December, 2017

Oferty firm pozabankowych najczęściej obejmują szybkie pożyczki online lub udzielane w stacjonarnych oddziałach, które spłaca się na koniec okresu kredytowania.

Szybka gotówka, czyli jak szybko podreperować budżet 11 December, 2017

Nagły wydatek, choroba, konieczny remont czy naprawa, powodują, że w krótkim czasie potrzebujemy zwiększonych środków finansowych.

Rodzaje hipotek - umowna, przymusowa, kaucyjna, odwrócona | Moneyman.pl_pixabay Kredyt na działkę budowlaną – na czym polega kredyt na zakup działki 11 December, 2017

Posiadanie gruntu o charakterze budowlanym to pierwszy krok na drodze do wybudowania własnego domu.

500 plus a kredyt hipoteczny – Wpływ 500+ na zdolność kredytową 4 December, 2017

Flagowy program rządu Beaty Szydło i partii Prawa i Sprawiedliwość „Rodzina 500+”, wystartował 1 kwietnia 2016 roku.

Darowizna samochodu w rodzinie – podatek i formalności 4 December, 2017

Darowizna auta jest realizowana na podstawie sporządzonej umowy darowizny, której zasady reguluje Kodeks cywilny

Podatek od sprzedaży samochodu przed upływem 6 miesięcy 4 December, 2017

Sprzedaż samochodu powoduje powstanie dochodu, który może podlegać po stronie zbywcy opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych

Co jest bardziej opłacalne – kupno mieszkania na kredyt czy wynajem | Moneyman.pl Mieszkanie socjalne – jak je dostać i komu przysługuje 1 December, 2017

Każda gmina czy miasto może samodzielnie ustalać warunki przyznawania mieszkań socjalnych, wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu danej jednostki samorządowej.

Dobra historia kredytowa Wysokość podatku od spadku i jego przedawnienie 1 December, 2017

Ustawa o podatku od spadków i darowizn wskazuje, w jakiej wysokości podatek spadkobiercy muszą zapłacić po uzyskaniu swojej części spadku.

Ekogroszek – cena pieca i koszty ogrzewania 1 December, 2017

Ekogroszek to alternatywny wybór dla węgla, brykietu i drewna. Opalanie domów z zastosowaniem ekogroszku swego czasu było w Polsce modne.