<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-N87RJR" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe> 5 niezawodnych pomysłów na długi weekend
Masz pytania:
221-220-221 Pon - Pt od 9:00 do 19:00 kontakt@moneyman.pl

5 niezawodnych pomysłów na długi weekend

Redakcja     07.11.2016

Szukasz pomysłów na tanie wakacje jesienią? Listopadowy długi weekend polecamy spędzić aktywnie. Osoby ciepłolubne bardzo często wybierają krótkie wypady gdzieś na południe Europy. Jednak nasz kraj również ma sporo do zaoferowania, także tym, którzy nie lubią zmagać się z deszczem, wiatrem i chłodem. Gdzie na wakacje jesienią powinny wybrać się osoby aktywne, ale nie przepadające za jesienną aurą?

Zaplanujcie 2-3 krótkie wycieczki przeznaczone na zwiedzanie polskich zabytków, centrów naukowych, centrów rozrywki czy ośrodków kultury.

1. Centrum Nauki Kopernik

Największe centrum naukowe w Polsce znajdujące się w Warszawie. Znajdziecie tu liczne atrakcje i wystawy nie tylko dla najmłodszych, m. in.: planetarium Niebo Kopernika, portrety znanych osób z poruszających się pęcherzyków powietrza w galerii „Świat w ruchu”, symulator jazdy po alkoholu w galerii „Człowiek i środowisko”, pokój Amesa – słynne złudzenie optyczne wykorzystane np. przy kręceniu „Władcy Pierścieni” – czy wreszcie Teatr Robotyczny.

2. Centrum Nauki Experyment

Centrum znajduje się w Gdyni i jest jedną z pierwszych tego typu placówek, jakie powstały w naszym kraju. Zwiedzający mogą liczyć na uczestnictwo w ciekawych warsztatach, wykładach i pokazach naukowych. Jedną z najpopularniejszych instalacji jest „Hydroświat”. Ekspozycja daje możliwość wcielenia się w role inżynierów i konstruktorów, zapoznania się z działaniem śluzy, śruby Archimedesa, tamy. Można również samodzielnie stworzyć ogromny wir wodny!

3. Park Wodny w Krakowie

Krakowski aquapark z powodzeniem konkuruje z największymi aquaparkami w Europie. Jest to obiekt kryty, zajmujący powierzchnię ponad 2000 metrów kwadratowych i oferujący liczne atrakcje, m. in.: fontanny i baseny ze zjeżdżalniami rurowymi. Jedna z nich ma ponad 200 metrów długości!

4. Biblioteka Narodowa

Założona w 1928 roku instytucja kultury obecnie jest w posiadaniu największych zbiorów książkowych w kraju liczących sobie niemal 9000000 egzemplarzy, w tym kilkanaście tysięcy pozycji wydanych drukiem przed 1801 rokiem. Warszawską bibliotekę można zwiedzać z przewodnikiem – standardowy program zwiedzania trwa dwie godziny.

5. Malbork

 Najsłynniejszy zamek krzyżacki w Polsce. Koniecznie zobaczcie Wielki Refektarz i celę, w której więziony był książę litewski, Kiejstut. Warto zobaczyć także kościół zamkowy pw. NMP, dormitorium, kapitularz, infimerię oraz kaplicę wielkich mistrzów. Istnieje wiele ciekawych podań i legend dotyczących malborskiego zamku. Jedna z najbardziej znanych dotyczy kradzieży z zamkowego skarbca, jakiej dopuścili się piekarze pracujący w pomieszczeniu znajdującym się dokładnie pod owym skarbcem. Wywiercili oni dziurę w suficie, przez którą sypały się złote monety. Krzyżacy jednak szybko wykryli kradzież, złapali i ukarali złodziei. Zanim wybierzecie się na zwiedzanie zamku, poczytajcie o jego historii!

Nie bójcie się hasła „idzie jesień”! Również w tym okresie można spędzać wolny czas aktywnie. Pamiętajcie, że w wypoczynek również warto inwestować. Jeżeli potrzebujecie dodatkowych środków finansowych na zorganizowanie wymarzonej jesiennej wyprawy, bez problemu otrzymacie je dzięki serwisowi pożyczek online MoneyMan.pl.


Kredyt online remont mieszkania pierwszy dzień szkoły 1 września 1 września początek roku szkolnego 5 najlepszych prezentów na ślub prezent ślubny wesele ślub jak kupować mieszkanie kupno mieszkania zakup mieszkania jak odnowić mieszkanie odnowienie mebli jak przykleić okleinę studia pieniądze na studia wydatki studenta weekendowy wyjazd wakacje oszczędzanie dla studenta jak oszczędzać na studiach konto dla studenta rodzina na swoim becikowe mieszkanie socjalne pierwszy rok studiów utrzymanie na studiach Halloween wynajem mieszkania komu wynająć mieszkanie bal Halloween przebranie Halloween horrory opony zimowe długi weekend jesień listopad jak przetrwać jesień jaki sport uprawiać jesienią jak przeżyć jesień czarny kot dzień czarnego kota historia czarnego kota zakupy świąteczne Boże Narodzenie gwiazdka Black Friday zakupy wyprzedaże wróżby andrzejkowe andrzejki wigilia św. Andrzeja mikołajki św. mikołaj prezenty prezent na święta święta Bożego Narodzenia dekoracje na święta Bożego Narodzenia Bożego Narodzenie przepisy Nowy Rok postanowienia noworoczne ferie zimowe wakacje zimą metoda na wnuczka metoda na policjanta obóz zimowy piątek trzynastego budżet domowy zima pielęgnacja zimą nowy rok sylwester dzień świstaka święto karnawał rio de janeiro walentynki porady dzień kota koty PIT wypełnianie PITu zimowe wakacje top 5 miejsc last minute finanse gdzie wziąć pożyczkę dzień kobiet co kupić dziewczynie wiosenne porządki wiosna w ogrodzie dzień mężczyzny co kupić mężczyźnie dzień drzemki w pracy zmęczenie weekend w polsce polskie jeziora wiosenny wypad pożyczki przez internet wakacje w polsce wakacje za granicą urlop domowy budżet wielkanoc prima aprilis dowcipy żarty święta wydatki zając wielkanocny weekend majowy majówka dzień ziemi międzynarodowy dzień ziemi

  • MoneyMan - szybkie pożyczki online
  • MoneyMan - szybkie pożyczki online