221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

5 niezawodnych pomysłów na długi weekend

Szukasz pomysłów na tanie wakacje jesienią? Listopadowy długi weekend polecamy spędzić aktywnie. Osoby ciepłolubne bardzo często wybierają krótkie wypady gdzieś na południe Europy. Jednak nasz kraj również ma sporo do zaoferowania, także tym, którzy nie lubią zmagać się z deszczem, wiatrem i chłodem. Gdzie na wakacje jesienią powinny wybrać się osoby aktywne, ale nie przepadające za jesienną aurą? Zaplanujcie 2-3 krótkie wycieczki przeznaczone na zwiedzanie polskich zabytków, centrów naukowych, centrów rozrywki czy ośrodków kultury.

Centrum Nauki Kopernik

Największe centrum naukowe w Polsce znajdujące się w Warszawie. Znajdziecie tu liczne atrakcje i wystawy nie tylko dla najmłodszych, m. in.: planetarium Niebo Kopernika, portrety znanych osób z poruszających się pęcherzyków powietrza w galerii „Świat w ruchu”, symulator jazdy po alkoholu w galerii „Człowiek i środowisko”, pokój Amesa – słynne złudzenie optyczne wykorzystane np. przy kręceniu „Władcy Pierścieni” – czy wreszcie Teatr Robotyczny.

Centrum Nauki Experyment

Centrum znajduje się w Gdyni i jest jedną z pierwszych tego typu placówek, jakie powstały w naszym kraju. Zwiedzający mogą liczyć na uczestnictwo w ciekawych warsztatach, wykładach i pokazach naukowych. Jedną z najpopularniejszych instalacji jest „Hydroświat”. Ekspozycja daje możliwość wcielenia się w role inżynierów i konstruktorów, zapoznania się z działaniem śluzy, śruby Archimedesa, tamy. Można również samodzielnie stworzyć ogromny wir wodny!

Park Wodny w Krakowie

Krakowski aquapark z powodzeniem konkuruje z największymi aquaparkami w Europie. Jest to obiekt kryty, zajmujący powierzchnię ponad 2000 metrów kwadratowych i oferujący liczne atrakcje, m. in.: fontanny i baseny ze zjeżdżalniami rurowymi. Jedna z nich ma ponad 200 metrów długości!

Biblioteka Narodowa

Założona w 1928 roku instytucja kultury obecnie jest w posiadaniu największych zbiorów książkowych w kraju liczących sobie niemal 9000000 egzemplarzy, w tym kilkanaście tysięcy pozycji wydanych drukiem przed 1801 rokiem. Warszawską bibliotekę można zwiedzać z przewodnikiem – standardowy program zwiedzania trwa dwie godziny.

Malbork

Najsłynniejszy zamek krzyżacki w Polsce. Koniecznie zobaczcie Wielki Refektarz i celę, w której więziony był książę litewski, Kiejstut. Warto zobaczyć także kościół zamkowy pw. NMP, dormitorium, kapitularz, infimerię oraz kaplicę wielkich mistrzów. Istnieje wiele ciekawych podań i legend dotyczących malborskiego zamku. Jedna z najbardziej znanych dotyczy kradzieży z zamkowego skarbca, jakiej dopuścili się piekarze pracujący w pomieszczeniu znajdującym się dokładnie pod owym skarbcem. Wywiercili oni dziurę w suficie, przez którą sypały się złote monety. Krzyżacy jednak szybko wykryli kradzież, złapali i ukarali złodziei. Zanim wybierzecie się na zwiedzanie zamku, poczytajcie o jego historii! Nie bójcie się hasła „idzie jesień”! Również w tym okresie można spędzać wolny czas aktywnie. Pamiętajcie, że w wypoczynek również warto inwestować. Jeżeli potrzebujecie dodatkowych środków finansowych na zorganizowanie wymarzonej jesiennej wyprawy, bez problemu otrzymacie je dzięki serwisowi pożyczek online MoneyMan.pl.

7 November, 2016 28

Szukasz pomysłów na tanie wakacje jesienią? Listopadowy długi weekend polecamy spędzić aktywnie. Osoby ciepłolubne bardzo często wybierają krótkie wypady


Powiązane Artykuły