221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

5 prezentów na Mikołajki

Macie już pomysł na prezent z tej okazji? Mikołajki, czyli tradycyjna polska nazwa święta ku czci Świętego Mikołaja to dawniej święto kościelne, a obecnie zwyczaj wedle którego tego dnia - a dokładniej w nocy z 5 na 6 grudnia - Mikołaj przynosi dzieciom prezenty. Szukasz pomysłu na ciekawe prezenty na mikołajki klasowe? A może zastanawiasz się, jakie prezenty na mikołajki w przedszkolu będą najlepsze? Oto nasze pomysły na podarunki dla dzieci!

Kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy to jeden z najpopularniejszych prezentów wyręczanych dzieciom. Z jego pomocą odliczamy dni do Wigilii. W sklepach znajdziemy kalendarze w formie kolorowych pudełek, zazwyczaj do powieszenia na ścianie, które skrywają słodycze czy drobne zabawki ukryte w osobnych przegródkach - inne na każdy dzień. Jednak wcale nie musimy kupować takiego kalendarza. Z łatwością wykonamy go samodzielnie, a za przegródki mogą nam posłużyć ozdobne woreczki, zapakowane w błyszczący papier pudełeczka, pomalowane w świątecznych barwach słoiczki, czy np. pojemniczki po popularnych „kinder niespodziankach”. Taki własnoręczny prezent na święta jest świetnym pomysłem.

Zabawki magnetyczne

Polecamy zabawki tworzone z użyciem magnesów. Magnetyczne pociągi, klocki, gry planszowe czy kulki rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne. Jeśli nie chcesz, żeby Twoje dziecko spędzało zbyt wiele czasu przed komputerem, kup zabawkę, która naprawdę je zainteresuje, a jednocześnie będzie miała cel edukacyjny.

Lego

Klocki Lego to zawsze dobry wybór. Niewiele osób wie, że marka ma już ponad osiemdziesiąt lat, a sposób łączenia klocków za pomocą wypustek i gniazd jest chroniony patentem. Pierwsze klocki zostały wyprodukowane w 1949 roku. Od tego czasu charakterystyczne, wykonane z tworzywa sztucznego klocki-cegiełki cieszą się niesłabnącą popularnością.

Super-wyprawa!

Uwaga! Prezent wcale nie musi być gotowcem kupionym w sklepie, ani nie musi mieć przedmiotowej formy. Zastanów się, o czym marzy Twoje dziecko. Chciałoby pojeździć konno, ale wcześniej nie było okazji? Wybierzcie się do najbliższej stadniny konnej! Lubi pływać? Wspólna wizyta w aquaparku na pewno mu się spodoba! W ten szczególny dzień, jakim są Mikołajki, znajdź czas dla swojego dziecka i wspólnie wybierzcie się na wycieczkę - jeśli chwilowo nie masz wystarczających środków, możesz skorzystać z pożyczki online w MoneyMan. Wspomnienia i doświadczenia mogą być równie cenne, co najdroższy prezent kupiony w sklepie.

Zestaw „Zrób To Sam”

Wszelkiego rodzaju zestawy do tworzenia biżuterii, majsterkowania, wykonywania modeli, malowania. Rozwijają kreatywność, ciekawość świata, koncentrację uwagi. Same zalety! Zachęcamy do wspólnej twórczości rodzicielsko-dziecięcej.

2 December, 2016 28

Macie już pomysł na prezent z tej okazji? Mikołajki, czyli tradycyjna polska nazwa święta ku czci Świętego Mikołaja


Powiązane Artykuły