<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-N87RJR" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe> 5 tanich miejsc na weekendowy wyjazd | Last Minute
Masz pytania:
221-220-221 Pon - Pt od 9:00 do 19:00 kontakt@moneyman.pl

5 tanich miejsc na weekendowy wyjazd

Redakcja     26.09.2016

1. Pojezierze Drawskie

Jeśli właśnie zastanawiasz się, gdzie wyjechać na weekend w Polsce, polecamy województwo zachodniopomorskie, a szczególnie Pojezierze Drawskie. Największe jezioro regionu, Drawsko, to wymarzone miejsce dla wielbicieli kajakarstwa, żeglarstwa oraz windsurfingu. W Starym Drawsku znajdziecie ruiny zamku Drahim, z kolei Połczyn-Zdrój to słynne uzdrowisko.

2. Pojezierze Suwalskie

Położony na północno-wschodnim krańcu Polski teren słynie z pełnych uroku morenowych wzgórz i przepięknych jezior, m. in. Jeziora Hańcza i Jeziora Wigry. Suwalski Park Krajobrazowy wyróżniają rozległe tereny leśne nie skażone obecnością człowieka. Region obfituje w liczne atrakcje przyrodnicze, jak Góra Zamkowa, a także historyczne. Z pewnością warto odwiedzić Suwałki, w których znajduje się szereg zabytków z bogatką, ciekawą historią, m. in. Kościół ewangelicki pod wezwaniem św. Trójcy, Ratusz Miejski, ulica Tadeusza Kościuszki. To dobry wybór dla osób preferujących tanie wyjazdy weekendowe w Polsce. Ceny noclegów są tu zdecydowanie niższe niż na Mazurach.

3. Sudety

Mniej popularne od Zakopanego, a przez to mniej oblegane przez turystów rekreacyjne miejscowości u podnóży Sudetów, to idealny kierunek dla wielbicieli ciszy i spokoju. Perłą Sudetów jest Międzygórze. Tutaj, w uroczych, wiekowych kamieniczkach z pewnością odpoczniecie od miejskiego zgiełku. Osoby lubiące aktywny wypoczynek zachęcamy do wyprawy na Śnieżnik, najwyższy szczyt po polskiej stronie Sudetów Wschodnich.

4. Uzdrowisko Nałęczów

Osobom starszym polecamy wyjazd do jednego z kilku polskich uzdrowisk. Nałęczów jest jedynym w kraju uzdrowiskiem o profilu kardiologicznym, gdzie leczy się choroby wieńcowe, nadciśnienie, a także ogólne osłabienie psychofizyczne. Najbardziej znaną atrakcję turystyczną Nałęczowa stanowi Park Zdrojowy, który istniał w tym miejscu już w połowie XVIII wieku.

5. Za granicę na weekend

Wycieczki weekendowe za granice Polski to wbrew pozorom wcale nie tak duży koszt. Słowackie Tatry czy czeska Praga są niezłym pomysłem, gdy w grę wchodzą ograniczenia budżetowe. Poziom cen jest porównywalny do polskich, a jeżeli w tej chwili nie możesz sobie pozwolić na wyjazd - pomyśl o pożyczce online (pożyczki oferuje np. MoneyMan). Brak ograniczeń związanych z przekraczaniem granic na terenie Unii Europejskiej stanowi dodatkowy argument przemawiający za tym, by odkryć atrakcje turystyczne oferowane przez naszych południowych sąsiadów.

To tylko kilka z niezwykłych miejsc, które warto odwiedzić podczas wolnego weekendu. Zachęcamy Was do wędrówki palcem po mapie i odkrywania kolejnych!