221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

5 tanich miejsc na weekendowy wyjazd

Dokąd Polacy wyjeżdżają na weekendowy wypoczynek? Większość naszych rodaków wybiera Mazury lub równie popularne Tatry. My chcemy zaproponować Wam mniej znane, ale za to niezwykle ciekawe kierunki wypoczynkowych wyjazdów. Jeżeli chodzi o wyjazdy na weekend Polska ma naprawdę wiele do zaoferowania!

Pojezierze Drawskie

Jeśli właśnie zastanawiasz się, gdzie wyjechać na weekend w Polsce, polecamy województwo zachodniopomorskie, a szczególnie Pojezierze Drawskie. Największe jezioro regionu, Drawsko, to wymarzone miejsce dla wielbicieli kajakarstwa, żeglarstwa oraz windsurfingu. W Starym Drawsku znajdziecie ruiny zamku Drahim, z kolei Połczyn-Zdrój to słynne uzdrowisko.

Pojezierze Suwalskie

Położony na północno-wschodnim krańcu Polski teren słynie z pełnych uroku morenowych wzgórz i przepięknych jezior, m. in. Jeziora Hańcza i Jeziora Wigry. Suwalski Park Krajobrazowy wyróżniają rozległe tereny leśne nie skażone obecnością człowieka. Region obfituje w liczne atrakcje przyrodnicze, jak Góra Zamkowa, a także historyczne. Z pewnością warto odwiedzić Suwałki, w których znajduje się szereg zabytków z bogatką, ciekawą historią, m. in. Kościół ewangelicki pod wezwaniem św. Trójcy, Ratusz Miejski, ulica Tadeusza Kościuszki. To dobry wybór dla osób preferujących tanie wyjazdy weekendowe w Polsce. Ceny noclegów są tu zdecydowanie niższe niż na Mazurach.

Sudety

Mniej popularne od Zakopanego, a przez to mniej oblegane przez turystów rekreacyjne miejscowości u podnóży Sudetów, to idealny kierunek dla wielbicieli ciszy i spokoju. Perłą Sudetów jest Międzygórze. Tutaj, w uroczych, wiekowych kamieniczkach z pewnością odpoczniecie od miejskiego zgiełku. Osoby lubiące aktywny wypoczynek zachęcamy do wyprawy na Śnieżnik, najwyższy szczyt po polskiej stronie Sudetów Wschodnich.

Uzdrowisko Nałęczów

Osobom starszym polecamy wyjazd do jednego z kilku polskich uzdrowisk. Nałęczów jest jedynym w kraju uzdrowiskiem o profilu kardiologicznym, gdzie leczy się choroby wieńcowe, nadciśnienie, a także ogólne osłabienie psychofizyczne. Najbardziej znaną atrakcję turystyczną Nałęczowa stanowi Park Zdrojowy, który istniał w tym miejscu już w połowie XVIII wieku.

Za granicę na weekend

Wycieczki weekendowe za granice Polski to wbrew pozorom wcale nie tak duży koszt. Słowackie Tatry czy czeska Praga są niezłym pomysłem, gdy w grę wchodzą ograniczenia budżetowe. Poziom cen jest porównywalny do polskich, a jeżeli w tej chwili nie możesz sobie pozwolić na wyjazd - pomyśl o pożyczce online (pożyczki oferuje np. MoneyMan). Brak ograniczeń związanych z przekraczaniem granic na terenie Unii Europejskiej stanowi dodatkowy argument przemawiający za tym, by odkryć atrakcje turystyczne oferowane przez naszych południowych sąsiadów. To tylko kilka z niezwykłych miejsc, które warto odwiedzić podczas wolnego weekendu. Zachęcamy Was do wędrówki palcem po mapie i odkrywania kolejnych!

26 September, 2016 28

Dokąd Polacy wyjeżdżają na weekendowy wypoczynek? Większość naszych rodaków wybiera Mazury lub równie popularne Tatry.


Powiązane Artykuły