221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

5 trików, które pomogą Ci urządzić tanie święta

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Wiele osób już teraz w myślach oblicza świąteczny budżet, a inni wyciągają głęboko schowane „w skarpetce” oszczędności. My podpowiadamy, jak uroczystość urządzić tanio, a jednocześnie efektownie. Poznaj nasze inspiracje na Święta Bożego Narodzenia!

Dekoracje jako inwestycja

Potraktujcie świąteczne dekoracje jako inwestycję albo zróbcie je sami. Kupno sztucznej choinki w przyszłości pozwoli wam zaoszczędzić. To samo dotyczy ozdób i bombek - możecie je wykorzystać za rok. Puśćcie wodze wyobraźni. Jeżeli nie odpowiadają wam sklepowe propozycje, dekoracje możecie wykonać z materiałów recyklingowych i naturalnych. Najczęściej do tego celu wykorzystuje się szyszki, słomę, kolorowy papier, a nawet stare gazety. Jedna z najpopularniejszych technik wykonywania ozdób DIY to ta z wykorzystaniem wikolu. Za pomocą zwykłego wikolowego kleju i np. kolorowej włóczki można stworzyć prawdziwe arcydzieła. Podsumowując, jeśli chcesz urządzić tanie Święta Bożego Narodzenia dekoracje zrób sam!

Wspólnie taniej

Twoi krewni, sąsiedzi, przyjaciele planują zaprosić wielu gości na Wigilię czy bożonarodzeniowy obiad? Oznacza to, że czekają ich spore zakupy. Dogadajcie się i zróbcie je wspólnie, wówczas najłatwiej o rabaty. Pamiętajcie jednak, żeby nie przekroczyć ustalonego budżetu. Witryny sklepowe w grudniu kuszą wieloma promocjami, warto jednak kontrolować wydatki. Kupujcie tylko to, co jest naprawdę potrzebne. W chwilowych trudnościach finansowych może również pomóc szybka pożyczka online, którą spłacimy już po świętach.

Potrawy domowe czy „gotowce” ze sklepu?

Nie zawsze samodzielne przyrządzenie świątecznych potraw oznacza oszczędności. Czasem lepiej np. makowca czy piernik kupić w pobliskiej piekarni, która produkty do swoich wyrobów nabywa po cenach hurtowych - i dzięki temu może zaproponować klientom niższe ceny. Sami również możemy wybrać się do najbliższej hurtowni i po prostu zrobić zakupy na zapas. Cukier, mąka, przyprawy itd. - mają długie daty przydatności, więc na pewno się nie zmarnują.

Nie wyrzucaj jedzenia!

Z wigilijnej kolacji czy świątecznego obiadu coś zostało? Nie wyrzucajcie jedzenia. Niektóre potrawy można zamrozić, a innych użyć do przyrządzenia nowego dania. Przykłady? Proszę bardzo! Niezjedzone kawałki ryby można wykorzystać do stworzenia smakowitej pasty kanapkowej. Czerstwe ciasto albo piernik będzie świetnym spodem dla deseru bez pieczenia, np. sernika, tiramisu, kremu owocowego itd. Nie musisz ograniczać się do typowo polskich potraw. Sprawdź, jak urządza się Święta Bożego Narodzenia na świecie - na pewno odkryjesz mnóstwo fantastycznych przepisów.

Zrób zakupy wcześniej

Nie kupuj na ostatnią chwilę. Robienie zakupów w przedświąteczny weekend zwykle wiąże się z koniecznością oczekiwania w długich kolejkach do kas i stania w korkach. „Zakupowa gorączka” nie sprzyja finansowej rozwadze, łatwo jest zapomnieć o ważnym produkcie, po który trzeba będzie później wracać. W ten sposób stracicie czas, paliwo i pieniądze. Lepiej więc zakupy zrobić z wyprzedzeniem - i z głową!

12 December, 2016 27

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Wiele osób już teraz w myślach oblicza świąteczny budżet, a inni wyciągają głęboko schowane „w skarpetce” oszczędności.


Powiązane Artykuły