221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

6 sposobów na przeżycie jesieni

Idzie jesień – na to hasło wielu z nas reaguje rezygnacją. Kończy się okres wakacyjny, temperatura spada, za oknem deszcz, czasem nawet śnieg. Niesprzyjająca jesienna aura nie nastraja optymistycznie. Jak przetrwać ten okres?

Brzydka pogoda

Świetnym sposobem na chłód i niepogodę jest spożywanie potraw o działaniu rozgrzewającym. Należy unikać takich produktów, jak np. buraki, ogórki, sałata, pomarańcze, brzoskwinie, grejpfruty, biały ryż, wieprzowina – według starożytnej medycyny chińskiej działają ochładzająco na organizm. Natomiast w zimne jesienne wieczory pomogą nam się rozgrzać m. in.: papryka, rośliny cebulowate, fasola, ananas, otręby pszenne, soczewica, wołowina, kurczak, imbir, goździki, wino.

Ryzyko przeziębień

Jak ustrzec się przed katarem? Świetnym sposobem na wzmocnienie systemu odpornościowego jest zjadanie codziennie ząbka czosnku. Aby zneutralizować związany z tym nieprzyjemny zapach, czosnek należy spożywać razem z posiłkiem lub zagryźć go kilkoma listkami zielonej pietruszki. Rewelacyjnym napojem o działaniu antybakteryjnym i wzmacniającym jest „złote mleko”, czyli popularny w Indiach napój z dodatkiem kurkumy.

Depresja sezonowa

Kiedy za oknem coraz szybciej robi się ciemno, trudno walczyć z negatywnym nastrojem. Sprawdzony sposób naszych babć to herbatka z dziurawca. Skutecznym, ziołowym specyfikiem jest również tak zwany korzeń arktyczny, czyli wyciąg z różeńca górskiego. Warto również spożywać magnez, a także witaminę C. W sklepach dostępne są ponadto specjalne lampy antydepresyjne – emitujące światło podobne do naturalnego.

Czas wolny

Rzucając się w wir pracy, nie zapominajmy o dobrze zaplanowanym odpoczynku. Wykonując codzienne obowiązki – czy to w pracy, czy na uczelni – często rezygnujemy z przerw, by nadrobić zaległości bądź wykonać dodatkowe zadania. To błąd, który ma swoje konsekwencje! Przeciążony organizm jest bardziej podatny na choroby, a to może spowodować, że choć chwilowo poradziliśmy sobie ze wszystkimi obowiązkami, wkrótce może nas czekać przymusowa przerwa w pracy – na walkę z chorobą.

Dbanie o ubranie

Jesienią ubrania najłatwiej się niszczą – dotyczy to przede wszystkim butów i okryć wierzchnich, a więc płaszczy na jesień, kurtek itd. Warto zaopatrzyć się w specjalne preparaty do ochrony tkanin przed wilgocią, a także klasyczną pastę do butów. Dzięki temu nasze jesienne ubrania posłużą nam dłużej.

Kulturalna rozrywka

Jesień to doskonały czas na nadrobienie kulturalnych zaległości. Podczas, gdy latem preferujemy raczej wypoczynek na świeżym powietrzu, w trzecim kwartale roku wolny czas warto spędzać w muzeum, galerii sztuki, kinie. Jeśli tylko mamy taką możliwość, wyjeżdżajmy na weekend. Tanie wakacje jesienią to dobry sposób na wykorzystanie zaległego urlopu. Trzeci kwartał roku wiąże się ze znaczną obniżką cen w hotelach i pensjonatach – nawet tych najbardziej obleganych. Jeżeli potrzebujesz dodatkowych środków finansowych na taki wyjazd - przemyśl wzięcie pożyczki online, np. MoneyMan.

10 November, 2016 28

Idzie jesień – na to hasło wielu z nas reaguje rezygnacją. Kończy się okres wakacyjny, temperatura spada,


Powiązane Artykuły