Angielski dla dorosłych – jaki wybrać? Koszt kursów językowych

Angielski dla dorosłych - jaki wybrać?  Koszt kursów językowych| Moneyman.pl_pixabay

Angielski dla dorosłych to oferta, z której najczęściej korzystają ci, którzy nie mieli tego języka w szkole lub nie uczyli się sumiennie. W dorosłym życiu często okazuje się, że język jest niezbędny, aby normalnie funkcjonować, a brak umiejętności jest bardzo uciążliwy nie tylko w pracy, ale również podczas zagranicznych wakacji.

Jaki kurs wybrać?

Nauka angielskiego dla dorosłych to bardzo chętnie wybierana opcja kursów. Zajęcia prowadzone są na wszystkich poziomach zaawansowania, ale w grupie osób zbliżonych do siebie wiekowo. Ma to tę dodatkową zaletę, gdyż często młodsi są znacznie bieglejsi w porozumiewaniu się obcymi językami, wprawiając starsze od siebie osoby w zakłopotanie. Nauka w takich grupach nie jest więc efektywna. Dorośli znacznie lepiej uczą się we własnym towarzystwie, które działa na nich motywująco.

Decydując się na zakup kursu językowego warto wcześniej napisać test kwalifikujący do danej grupy. Zdarza się, że nawet jeśli angielski był w liceum lub na studiach, to umiejętność posługiwania się nim jest tak mała, że nie należy się bać przyporządkowania do grupy początkujących. Angielski dla dorosłych od podstaw jest najlepszą opcją dla zupełnie nowych adeptów lub tych, którzy niewiele pamiętają z wcześniejszych lat nauki. Tym bardziej, że aby opanować każdy język obcy, należy zdobyć solidne podstawy.

Cena kursu

Koszt kursu językowego uzależniony jest od kilku czynników. Przede wszystkim wpływa na niego liczba osób w grupie. Im mniejsze klasy, tym cena będzie wyższa, ale też nauka przebiega szybciej i jest bardziej dopasowana do indywidualnych potrzeb. Najdroższe są lekcje indywidualne z anglojęzycznym lektorem lub native speakerem. Ich cena waha się od 50 do ponad 100 zł, jeśli nauczyciel jest doświadczony i ma za sobą wiele sukcesów edukacyjnych.

Zobacz też: Obozy językowe – w Polsce i za granicą. Jaki jest koszt?

Ponieważ najwięcej daje żywy kontakt z językiem warto rozważyć ofertę kursów językowych za granicą dla dorosłych. Ich organizacją zajmują się często centra nauki języków. Cena zawiera opłaty za transport, zakwaterowanie i lekcje językowe. W wielu przypadkach tego typu kurs daje więcej niż cały semestr nauki z polskim nauczycielem. Warto pamiętać, że to droższa opcja, a finalny koszt uzależniony jest od wybranej lokalizacji i czasu trwania wyjazdu. Zwykle jednak należy się nastawić na wydatek rzędu ponad 2 tys zł.

24 September, 2018 0

Angielski dla dorosłych to oferta dla grup lub osób, które zakończyły już edukację szkolną. Bardzo często praca zawodowa stawia przed nimi nowe wymagania, związane między innymi z koniecznością porozumiewania się w obcym języku. Poza tym dzisiejsza rzeczywistość sprawiła, że angielski jest podstawowym językiem komunikacji.


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę

Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz niezwłocznie po akceptacji wniosku.