221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

Aplikacja Suretly. Sposób na zarabianie na poręczeniach mikropożyczek

Aplikacja Suretly. Sposób na zarabianie na poręczeniach mikropożyczek_Pixabay

Suretly to aplikacja działająca na podobnej zasadzie co Tinder, ale służąca pozyskiwaniu od obcych osób poręczeń dla mikropożyczek. Jej pomysłodawcą jest Eugeniusz Łobaczew – współzałożyciel firmy udzielającej pożyczek przez Internet „Weź pożyczkę online”, która aktualnie jest jedynym partnerem aplikacji.

Wersja demo – zanim zaczniesz korzystać z aplikacji

Przed rozpoczęciem korzystania z aplikacji warto się jej przyjrzeć, włączając tryb demo, który trwa 10 sekund. Nie można wypłacać pieniędzy, ale można zapoznać się ze statystykami spłacalności i wszystkimi elementami występującymi w oryginalnej aplikacji.

Rejestracja w aplikacji

Aplikacja została stworzona dla systemu Android, a w planach pozostaje też uruchomienie wersji dla systemu iOS. Podczas rejestracji wymagane jest podanie danych osobowych i adresu, a także informacji dotyczących karty kredytowej, na której są blokowane środki w przypadku dokonania poręczenia za wybraną osobę. Środki są pobierane, gdy zaistnieje sytuacja niewypłacalności pożyczkobiorcy.

Zasady działania Suretly

Suretly to aplikacja oferująca zarejestrowanym użytkownikom możliwość udzielania poręczeń nieznajomym pożyczkobiorcom zaciągającym pożyczki wobec instytucji mikrofinansowania. Uczestnictwo wymaga wniesienia niewielkiej opłaty, a w przypadku, gdy pożyczkobiorca jest niewypłacalny, poręczyciel opłaca jego zobowiązanie. Poręczyciel ma dostęp do informacji dotyczących pożyczkobiorcy, pożyczki oraz spodziewanego dochodu.

Brak wypłacalności – i co dalej?

Gdy pożyczkobiorca zwróci dług, wówczas blokada kwoty poręczenia na karcie użytkownika aplikacji zostaje usunięta. Jeśli jednak pożyczkobiorca nie spłaci długu, poręczyciel może wystąpić z pozwem sądowym i jak zastrzega autor aplikacji – może liczyć na pomoc prawną ze strony firmy.

Stopień ryzyka a korzyści dla poręczycieli

Ryzyko udzielania pożyczek jest przerzucane z firmy oferującej mikrofinansowanie na poręczycieli. Pożyczkobiorców podzielono na siedem kategorii A-G, a prawdopodobieństwo zwrotu jest szacowane na poziomie 79%-96%. Poręczyciel może wybrać kwotę poręczenia w granicach 6-30 złotych. Pożyczkobiorca musi czekać aż zbierze się taka ilość poręczeń, która pokryje pożyczkę z odsetkami. Otrzymuje kwotę pożyczki pomniejszoną o wynagrodzenia gwarantowane dla poręczycieli. Poręczyciel na jednej transakcji może zyskać do 7,50 złotych. Użytkownicy jednak nie zawsze zdają sobie sprawę ze stopnia ponoszonego ryzyka.

4 July, 2017 30

Suretly to aplikacja działająca na podobnej zasadzie co Tinder, ale służąca pozyskiwaniu od obcych osób poręczeń dla mikropożyczek.


Powiązane Artykuły