221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

Black Friday w Polsce

Zbliża się wielkie święto wyprzedaży, czyli Czarny Piątek! To nietypowe wydarzenie zainspirowane amerykańskim zwyczajem staje się coraz bardziej popularne również nad Wisłą. Czy kolejna amerykańska tradycja ma szansę na dobre zagościć w świadomości Polaków? Naszym zdaniem, jak najbardziej!

W Stanach Zjednoczonych dzień po Święcie Dziękczynienia to czas, w którym sklepy przeżywają prawdziwe oblężenie, oferując klientom atrakcyjne rabaty i promocje. Całodzienne, a nawet całonocne zakupowe szaleństwo nie jest tam niczym niezwykłym. Nic dziwnego, że idea zapoczątkowana w Ameryce szybko została zaanektowana przez inne kraje, w tym wiele państw europejskich.

Skąd wzięła się nazwa święta? Okres przed Bożym Narodzeniem to zwykle najlepszy czas dla sprzedawców - od właścicieli małych, osiedlowych sklepików po wielkie sieci handlowe. W tym okresie mogą zapomnieć o stratach w bilansie, zapisywanych dawniej zwyczajowo czerwonym atramentem - teraz będzie królował kolor czarny. I zysk! Dzień po Święcie Dziękczynienia symbolicznie wyznacza datę, od której rozpoczyna się sprzedażowa hossa.

W tym roku sezon wyprzedaży rozpocznie się w piątek 25 listopada. Również w Polsce wiele popularnych sklepów - nie tylko zagranicznych sieciówek - obniży ceny. Dotyczy to sklepów stacjonarnych, ale przede wszystkim internetowych. Zamawiając towar w tym dniu, możemy się spodziewać wielu cenowych atrakcji.

Rok temu wśród polskich punktów handlowych, które na ten dzień przygotowały specjalne oferty znalazły się sieci odzieżowe, sklepy gospodarstwa domowego czy księgarnie. Popularne sklepy z zabawkami przygotowały 20 proc. promocję, a spośród popularnych sklepów z odzieżą zniżki oferowały duże sieciówki.

Upusty nie były może aż tak duże, jak za Atlantykiem, ale na pewno zauważalne. W tym roku z pewnością czeka nas kolejne zakupowe szaleństwo. Oprócz niższych cen, sklepy często wydłużają również godziny pracy, a niektóre umożliwiają robienie zakupów przez całą noc. To oczywiście przekłada się na większą ilość klientów i większy zysk. Konsumenci również mogą być zadowoleni, bo zakup wymarzonego „ciucha” lub sprzętu AGD za 30%, czy nawet za połowę ceny, to naprawdę okazja!

Dla handlowców jest to najbardziej pracowity dzień w roku. Mówienie o „zakupowym szaleństwie” w tym przypadku nie jest ani trochę przesadzone. Wystarczy obejrzeć relacje filmowe z amerykańskich Czarnych Piątków - kilkusetosobowe kolejki, przepychanki do kasy, koczowanie przed sklepami w oczekiwaniu na otwarcie - a wszystko po to, by zdobyć upatrzony produkt w najkorzystniejszej cenie.

Jeżeli więc macie zaplanowany jakiś większy zakup albo chcecie zrobić zakupy bożonarodzeniowe z wyprzedzeniem, warto wybrać się do sklepu właśnie w piątek 25 listopada. Zniżki obejmą nie tylko ubrania, elektronikę czy AGD, ale także wiele innych produktów. Na MoneyMan.pl (pożyczki) możesz wziąć szybką pożyczkę online, jeżeli będziesz potrzebować wsparcia finansowego!

25 November, 2016 28

Zbliża się wielkie święto wyprzedaży, czyli Czarny Piątek! To nietypowe wydarzenie zainspirowane amerykańskim zwyczajem


Powiązane Artykuły