221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

Chcesz wziąć pożyczkę? Przemyśl te 5 punktów!

Gdzie wziąć pożyczkę? Jakie zasady przestrzegać aby nie wpaść w pułapki niektórych firm? Poniżej przedstawiamy zasady, dzięki którym zyskamy pewność, że dopełniliście wszelkich środków ostrożności.

Nie wpadnij w pułapkę niskich odsetek

Bywa tak, że banki, proponując bliskie zeru lub nawet zerowe odsetki, jednocześnie pobierają inne, dodatkowe opłaty w postaci bardzo wysokich prowizji lub drogich ubezpieczeń. Tym samym całkowity koszt kredytu może być wyższy niż w przypadku oferty z odsetkami na „standardowym” poziomie.

Niepotrzebna polisa

Decydując się na umowę o pożyczkę, zastanów się, czy wykupienie polisy ubezpieczeniowej jest naprawdę konieczne. Niektóre banki traktują ją jako obowiązkowy element umowy pożyczkowej, jednak w wielu to jedynie opcja, na którą nie musimy się decydować. Teoretycznie ma ona chronić pożyczkobiorcę np. w przypadku utraty pracy czy też choroby. W praktyce często ubezpieczyciele unikają wypłacania świadczenia, powołując się na różne „kruczki” zawarte w umowach.

Bezpieczna chwilówka

Obecnie pożyczkę zaciągniemy nie tylko w banku czy SKOK-u, ale również w firmie pożyczkowej. Aktualnie obowiązuje ustawa, która określa dopuszczalny limit kosztów takiej pożyczki, nie musimy się więc obawiać o ukryte opłaty czy wysokie odsetki. Koszty są porównywalne z ofertą banków, za to formalności o wiele prostsze. Zazwyczaj cała procedura odbywa się online.

Uważaj na „prywaciarzy”

Na rynku pojawiają się coraz to nowe, prywatne firmy oferujące gotówkę od ręki bez BIK, bez konieczności potwierdzenia, że mamy zdolność kredytową. Bywa, że są to kredyty udzielane np. pod zastaw mieszkania lub innej nieruchomości. Takie oferty omijajmy szerokim łukiem, bezpieczniej wziąć pożyczkę w firmie, która należy do organizacji KPF, np. MoneyMan.

Zakup na raty

Zanim zdecydujesz się zaciągnąć pożyczkę na zakup np. sprzętu elektronicznego czy nowych mebli do kuchni, sprawdź czy korzystniejsze nie byłoby kupno na raty. W przypadku tej formy zakupu często możemy uniknąć dodatkowych kosztów, jak prowizje czy ubezpieczenia.

28 February, 2017 29

Gdzie wziąć pożyczkę? Jakie zasady przestrzegać aby nie wpaść w pułapki niektórych firm?


Powiązane Artykuły