221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

Chiński Nowy Rok (28.01) - jak wygląda świętowanie?

Hucznie obchodzony u nas Sylwester ma swój odpowiednik w chińskim kalendarzu. Wigilia Nowego Roku w Chinach przypada na 27 stycznia, a Nowy Rok rozpoczyna się 28. Jest to jedno z najważniejszych tradycyjnych świąt w Państwie Środka.

Dawniej dzień ten wyznaczał początek przygotowań do prac w polu, swojego rodzaju okres „luzu” przed podjęciem ciężkich obowiązków rolnych. Obecnie, gdy ok. 55% społeczeństwa chińskiego to mieszkańcy miast, ta pierwotna przyczyna utraciła swoje znaczenie. Jednak zaledwie generację wcześniej ponad 75% mieszkańców Chin mieszkało poza aglomeracjami miejskimi i noworoczne święto obchodziło tradycyjnie. Życzenia na chiński Nowy Rok odnosiły się wówczas głównie do dobrych zbiorów, obfitych plonów. Dziś zmieniły formę - na życzenia zysków bądź sukcesów biznesowych.

Święto określa się także mianem „Święta Wiosny”, a wakacje z tej okazji trwają 7 dni, natomiast cały okres „okołoświąteczny” aż 23 dni. Warto wiedzieć, że Chiński Nowy Rok w Tajlandii obchodzony jest tak samo hucznie, jak w Państwie Środka. Popularnym elementem świętowania jest Święto Latarni obchodzone 15 dni po Nowym Roku. Wówczas ulice ozdabiane są kolorowymi, bogato zdobionymi lampionami o oryginalnych kształtach.

Rok 2017 zgodnie z chińskim kalendarzem będzie Rokiem Koguta. Ten znak zodiaku jest symbolem ciężkiej pracy, zaradności, odwagi i talentów. Zaufanie własnym zdolnościom oraz wiara w siebie to podstawa działania w tym okresie. Horoskopy podpowiadają, by bez strachu podejmować się śmiałych przedsięwzięć oraz nowych wyzwań. Rok Koguta zwiastuje bowiem szczęście. Wyjątkowe znaczenie będzie miała rodzina oraz dbanie o relacje z najbliższymi. Jeśli wcześniej nie udało się rozwiązać czy załagodzić rodzinnych waśni i nieporozumień, teraz jest na to szansa!

Wszystkim, którzy chcieliby wziąć udział w obchodach tego wyjątkowego święta przypominamy jeszcze raz, kiedy Chiński Nowy Rok ma swój początek: 27 stycznia (wigilia święta), 28 stycznia (Nowy Rok).

Nawet, jeśli aktualnie brakuje wam środków finansowych na wyjazd, wystarczy odwiedzenie strony MoneyMan.pl - gdzie łatwo uzyskacie szybką pożyczkę on-line na dowolny cel, np. zagraniczną wycieczkę.

30 January, 2017 29

Hucznie obchodzony u nas Sylwester ma swój odpowiednik w chińskim kalendarzu. Wigilia Nowego Roku w Chinach przypada na 27 stycznia


Powiązane Artykuły