221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

Chłodna jesień? Postaw na sport!

Idzie jesień? Zastanawiasz się, jak aktywnie spędzać wolny czas? Zmienne temperatury, wietrzna i deszczowa pogoda, sezon przeziębieniowy... to pozornie nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Ale ryzyko zachorowania czy chłód nie powinny stać się pretekstem do tego, by po pracy albo powrocie z zajęć na uczelni zamknąć się w domu na cztery spusty. Niech nie zrażą was trudne warunki pogodowe! Właśnie one są doskonałym, naturalnym stymulatorem sił obronnych organizmu. Dlatego uprawianie sportu jesienną porą będzie idealnym pomysłem dla wszystkich, którzy chcą wzmocnić układ odpornościowy, zwalczyć sezonową depresję i wreszcie - zadbać o formę.

Wspinaczka

Jaki sport uprawiać jesienią? Wszystkim „ciepłolubnym” polecamy wspinaczkę, którą można uprawiać w centrach sportowych pod okiem doświadczonych instruktorów. Wspinaczka jest ciekawą alternatywą dla siłowni bądź fitnessu, a jednocześnie oferuje trening ogólnorozwojowy budujący wszystkie partie mięśni. Nie wspominając o tym, że powtarzanie w kółko tych samych serii ćwiczeń - podnoszenia ciężarków, pompek, kroków na steperze itd. - może się okazać po prostu nudne. Sztuczne ścianki wspinaczkowe bez trudu znajdziemy w każdym większym mieście.

Biegi na orientację

Biegi na orientację to kolejny pomysł. Polski Związek Orientacji Sportowej to kopalnia wiedzy o takich dyscyplinach, jak Bieg na Orientację, Rowerowa Jazda na Orientację czy Orientacja Precyzyjna. Dyscypliny te łączy jedno, a mianowicie nawigowanie z pomocą mapy i kompasu. Trasy zawodów projektowane są za każdym razem od nowa. Na mapie zaznacza się punkty kontrolne, które uczestniczy muszą „zaliczyć” w jak najkrótszym czasie. Dyscyplinę tę mogą uprawiać osoby w każdym wieku, zarówno na poziomie sportu zawodowego, jak i hobbystycznie. Co istotne, ten sport wymaga nie tylko sprawności fizycznej, ale również umiejętności logicznego myślenia.

Taniec czy aerobik?

Jeśli pogoda mocno dała Ci się we znaki, możesz zapisać się na tańce. Obecnie największą popularnością cieszy się Zumba, co w kolumbijskim slangu oznacza „baw się i ruszaj”. Ten taniec łączy elementy aerobiku z inspirowanymi kulturą latynoską rytmami. Zumba rzeźbi i wzmacnia sylwetkę, a jednocześnie jest świetną zabawą - fuzją tańca, sportu i rozrywki. To rozwiązanie dla osób lubiących intensywny trening i nie znoszących nudy. Jednocześnie, układy taneczne w Zumbie składają się zwykle z maksymalnie 2-4 kroków, co pozwala szybko je przyswoić. Jeżeli potrzebujemy dodatkowych środków na kurs tańca, warto rozważyć szybką pożyczkę online. A potem pozostaje nam już tylko dobra zabawa!

Ile trwa jesień? Astronomiczna jesień zaczyna się 22 lub 23 września i trwa do 22 grudnia. Warto wykorzystać ten okres jak najbardziej intensywnie!

15 November, 2016 28

Idzie jesień? Zastanawiasz się, jak aktywnie spędzać wolny czas? Zmienne temperatury, wietrzna i deszczowa pogoda, sezon przeziębieniowy


Powiązane Artykuły