221-220-221
pon.-pt. 9.00-17.00
koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora
kontakt@moneyman.pl
221-220-221
pon.-pt. 9.00-17.00
koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora
kontakt@moneyman.pl

Chorwacja wakacje – które miejsce wybrać, co zwiedzić?

Chorwacja wakacje - które miejsce wybrać, co zwiedzić?| Moneyman.pl_pixabay

Wczasy – Chorwacja to jedna z najlepszych destynacji na wypoczynek. Oprócz pięknych plaż jest tu również dużo ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Koniecznie trzeba odwiedzić Dubrownik oraz Park Jezior Plitwickich.

Wakacje w Chorwacji – miejsca, które warto odwiedzić

Wycieczka do Chorwacji to doskonały pomysł na urlop. Ten niewielki kraj oferuje wiele wspaniałych miejsc, które trzeba zobaczyć. Wśród najchętniej odwiedzanych, są: Park Narodowy Jezior Plitwickich, Dubrownik, słoneczna wyspa Hvar oraz najpopularniejszy kurort Dalmancji – Makarska.

Decydując się na wycieczkę objazdową po Chorwacji, warto wynająć samochód lub przyjechać swoim. Mimo że Chorwacja nie jest rozległa, odległości pomiędzy miastami są znaczne, z tego względu auto będzie najlepszym środkiem transportu. Chorwacja last minute to również doskonała opcja, ponieważ pogoda nawet we wrześniu jest tam wakacyjna.

Dubrownik – punkt obowiązkowy wycieczki do Chorwacji

Dubrownik określany mianem „Perły Adriatyku” w pełni zasługuje na takie określenie. W 1979 r. został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na szczególną uwagę zasługuje stare miasto, które pełne jest znakomicie odrestaurowanych urokliwych kamienic i zabytkowych świątyń oraz imponujące mury obronne, otaczające Dubrownik, dzięki którym miasto nigdy nie zostało zdobyte. Koniecznie trzeba też wybrać się na wzgórze Srd, z którego rozciąga się jedna z najpiękniejszych panoram, przez niektórych uważana najwspanialszy widok na świecie.

Zobacz też: Kamper – cena zakupu i wypożyczenia. Ile kosztuje kamper?

Jeziora Plitwickie i jedna z najbardziej luksusowych wysp Chorwacji

Park Narodowy Jezior Plitwickich obejmuje kompleks 16 zbiorników, których woda dzięki wysokiej zawartości węglanu wapnia ma niesamowicie lazurowy kolor. Jeziora te są połączone 90 wodospadami, które wraz z różnorodnością flory tworzą niezapomnianą feerię barw. Dla spacerowiczów przeznaczone są m.in. gęsto przerzucone przez jeziora kładki, często przebiegające tuż pod wodospadami. Na dokładną eksplorację tego urokliwego parku warto przeznaczyć co najmniej jeden dzień.

Najcieplejsza i zawsze pełna słońca (prawie 3 tys. godzin słonecznych w roku) lawendowa wyspa Adriatyku - Hvar - bywa nazywana „Królową Chorwackich Wysp” i zaliczana do 10 najpiękniejszych wysp świata. Porośnięta drzewami oliwnymi, winnicami i polami lawendy Hvar zawsze robi na turystach oszałamiające wrażenie. Hvar to też piękne piaszczyste plaże, krystalicznie czysta woda oraz tętniące nocnym życiem i zabawą ulice miast. Wszystko to sprawia, że jest to jedna z ciekawszych urlopowych destynacji. Największym miastem na wyspie jest jej imiennik, czyli Hvar. Znajdują się tam zabytkowe kościoły, twierdza obronna i mury z VII wieku. Warto też odwiedzić lawendowe serce wyspy, czyli wieś Velo Grablje, znajdującą się około 10 km na wschód od miasta Hvar.

Makarska - najlepsza po sezonie

Makarska to piękny kurort w środkowej Dalmancji, który z racji tego, że należy do jednego z najtłumniej odwiedzanych przez turystów, najprzyjemniej odwiedza się po sezonie. Wrzesień to najlepszy czas na odpoczynek w tym pięknym, otoczonym stalowoszarymi zboczami gór mieście.

Inne chorwackie miejsca szczególnie warte odwiedzenia to: błękitna jaskinia na wyspie Biševo, Buzet – miasto trufli na półwyspie Istria - oraz Zadar, czyli stolica najpiękniejszych zachodów słońca.

14 August, 2018 0

Wczasy – Chorwacja to jedna z najlepszych destynacji na wypoczynek. Oprócz pięknych plaż jest tu również dużo ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Koniecznie trzeba odwiedzić Dubrownik oraz Park Jezior Plitwickich.


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę

Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz niezwłocznie po akceptacji wniosku.