221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

Dane osobowe do pożyczki przez internet

Dane osobowe do pożyczki przez internet_Pixabay Z założenia oferta pożyczek online powinna być powszechnie dostępna. Klienci oczekują od pożyczkodawców, że udzielą pożyczki przez internet w możliwie jak najkrótszym czasie. Nie oznacza to jednak, że nie trzeba spełnić minimum warunków i dopełnić pewnych formalności. Podstawę stanowi formularz elektroniczny, pozwalający na wnioskowanie o pożyczkę. Jakie dane osobowe trzeba w nim podać?

Nieskomplikowana procedura ubiegania się o pożyczkę

Obecnie pożyczkę można zaciągnąć całkowicie w trybie online. Wystarczy złożyć wniosek elektroniczny, zweryfikować swoją tożsamość za pośrednictwem rachunku bankowego z dostępem internetowym, by następnie po pozytywnej decyzji kredytowej otrzymać pieniądze przelewem na swoje konto. Wszystko wydaje się łatwe i przyjemne. Nie trzeba dopełniać niekończących się procedur bankowych i donosić całego stosu dokumentów do badania zdolności kredytowej. Klient może zatem otrzymać wypłatę pieniędzy błyskawicznie, po złożeniu wniosku elektronicznego. We wniosku tym należy podać pożądane informacje na temat potencjalnego pożyczkobiorcy, w tym numer rachunku bankowego, na który chciałby on otrzymać wypłatę pożyczki, czy dane dotyczące jego sytuacji finansowej. Jakie konkretnie dane osobowe trzeba podawać we wniosku o pożyczkę w trybie online?

Elementy składowe formularza online

Przed zaciągnięciem pożyczki i uruchomieniem procedury jej wypłaty w trybie bezgotówkowym, zdecydowana większość pożyczkodawców wymaga od nowych klientów, wypełnienia formularza online i założenia profilu lub konta klienta w serwisie. Musi on określić pożądaną kwotę pożyczki oraz termin spłaty zobowiązania. W elektronicznym formularzu należy podać dane osobowe, wymagane przez daną instytucję do zaciągnięcia zobowiązania. Wśród nich zwykle znajdują się takie dane jak: • imię i nazwisko pożyczkobiorcy, • numer PESEL, • numer i seria dowodu osobistego, • dokładny adres zameldowania i zamieszkania, • numer telefonu komórkowego, • adres poczty elektronicznej, • numer rachunku bankowego (koniecznie zarejestrowanego na takie same dane, jak te, podane we wniosku), • miesięczne zobowiązania finansowe, • miesięczne wpływy finansowe, • informacje o miejscu pracy wraz z adresem i nazwą pracodawcy, stanowiskiem, formą zatrudnienia i wysokością pensji miesięcznej, • cel pożyczki - do informacji pożyczkodawcy. Formularz internetowy uzupełniamy rzeczywistymi danymi, pamiętając, że podawanie w takiej sytuacji nieprawdy jest karalne. Podanie rzetelnie wszystkich pożądanych informacji może przyspieszyć procedurę weryfikacji tożsamości klienta, a tym samym - wypłaty pożyczki.

14 June, 2017 31

Z założenia oferta pożyczek online powinna być powszechnie dostępna. Klienci oczekują od pożyczkodawców, że udzielą pożyczki przez internet w możliwie jak najkrótszym czasie


Powiązane Artykuły