Moje konto
221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb.10.00-16.00
kontakt@moneyman.pl
221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb.10.00-16.00
kontakt@moneyman.pl

Dane osobowe do pożyczki przez internet

Dane osobowe do pożyczki przez internet_Pixabay

Z założenia oferta pożyczek online powinna być powszechnie dostępna. Klienci oczekują od pożyczkodawców, że udzielą pożyczki przez internet w możliwie jak najkrótszym czasie. Nie oznacza to jednak, że nie trzeba spełnić minimum warunków i dopełnić pewnych formalności. Podstawę stanowi formularz elektroniczny, pozwalający na wnioskowanie o pożyczkę. Jakie dane osobowe trzeba w nim podać?

Nieskomplikowana procedura ubiegania się o pożyczkę

Obecnie pożyczkę można zaciągnąć całkowicie w trybie online. Wystarczy złożyć wniosek elektroniczny, zweryfikować swoją tożsamość za pośrednictwem rachunku bankowego z dostępem internetowym, by następnie po pozytywnej decyzji kredytowej otrzymać pieniądze przelewem na swoje konto. Wszystko wydaje się łatwe i przyjemne. Nie trzeba dopełniać niekończących się procedur bankowych i donosić całego stosu dokumentów do badania zdolności kredytowej. Klient może zatem otrzymać wypłatę pieniędzy błyskawicznie, po złożeniu wniosku elektronicznego.

We wniosku tym należy podać pożądane informacje na temat potencjalnego pożyczkobiorcy, w tym numer rachunku bankowego, na który chciałby on otrzymać wypłatę pożyczki, czy dane dotyczące jego sytuacji finansowej. Jakie konkretnie dane osobowe trzeba podawać we wniosku o pożyczkę w trybie online?

Elementy składowe formularza online

Przed zaciągnięciem pożyczki i uruchomieniem procedury jej wypłaty w trybie bezgotówkowym, zdecydowana większość pożyczkodawców wymaga od nowych klientów, wypełnienia formularza online i założenia profilu lub konta klienta w serwisie. Musi on określić pożądaną kwotę pożyczki oraz termin spłaty zobowiązania.

W elektronicznym formularzu należy podać dane osobowe, wymagane przez daną instytucję do zaciągnięcia zobowiązania. Wśród nich zwykle znajdują się takie dane jak:

• imię i nazwisko pożyczkobiorcy,
• numer PESEL,
• numer i seria dowodu osobistego,
• dokładny adres zameldowania i zamieszkania,
• numer telefonu komórkowego,
• adres poczty elektronicznej,
• numer rachunku bankowego (koniecznie zarejestrowanego na takie same dane, jak te, podane we wniosku),
• miesięczne zobowiązania finansowe,
• miesięczne wpływy finansowe,
• informacje o miejscu pracy wraz z adresem i nazwą pracodawcy, stanowiskiem, formą zatrudnienia i wysokością pensji miesięcznej,
• cel pożyczki – do informacji pożyczkodawcy.

Formularz internetowy uzupełniamy rzeczywistymi danymi, pamiętając, że podawanie w takiej sytuacji nieprawdy jest karalne. Podanie rzetelnie wszystkich pożądanych informacji może przyspieszyć procedurę weryfikacji tożsamości klienta, a tym samym – wypłaty pożyczki.

14 Czerwca, 2017 44

Z założenia oferta pożyczek online powinna być powszechnie dostępna. Klienci oczekują od pożyczkodawców, że udzielą pożyczki przez internet w możliwie jak najkrótszym czasie


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę
Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz niezwłocznie po akceptacji wniosku.