221-220-221
pon.-pt. 9.00-17.00
koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora
kontakt@moneyman.pl
221-220-221
pon.-pt. 9.00-17.00
koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora
kontakt@moneyman.pl

Dekorator wnętrz – ile kosztuje jego projekt? Czy warto?

Dekorator wnętrz - ile kosztuje projekt?| Moneyman.pl_pixabay

Cennik usług projektanta wnętrz zależy m.in. od zaaranżowanej powierzchni. Posiadacze domów jednorodzinnych zapłacą niższe stawki za metr kwadratowy niż kameralnych kawalerek.

Projektant wnętrz. Zakres i wycena jego usług

Spójne i oryginalnie zaaranżowane wnętrza stają się już niemal standardem w naszych domach. To właśnie z tego powodu rośnie popularność projektantów wnętrz. Ich doświadczenie, znajomość bieżących trendów, wiedza techniczna oraz umiejętność dostosowania wyglądu i użyteczności pomieszczenia do indywidualnych potrzeb domowników sprawiają, że aranżacje kuchni, sypialni, pokojów i łazienek wyglądają elegancko i są wszechstronne.

Projektowanie wnętrz to branża, która wymaga od dekoratorów znajomości kilku dziedzin. W jej zakres wchodzą, m.in. budownictwo, architektura, wiedza z dyscyplin instalacyjnych i sztuk pięknych. Ponadto osoba, która chce profesjonalnie zajmować się tworzeniem aranżacji łazienek oraz modnych wystrojów kuchni, salonów i sypialni, powinna posiadać sprawność łączenia stylów, tkanin i faktur oraz odczytywania potrzeb swoich klientów. W dziedzinie projektowania pomieszczeń poza wiedzą i talentem, istotne jest także doświadczenie, które pozwala unikać podstawowych błędów i świadomie wykorzystywać posiadane umiejętności.

Projektant wnętrz - od czego zależy cena jego usług?

Cennik usług projektanta wnętrz zależy od kilku czynników. Różnica w stawkach najczęściej wynika z doświadczenia i kwalifikacji. Wyższe ceny zwykle idą w parze z jakością wykonania projektu. Im bardziej jest on staranny i czasochłonny, tym będzie droższy. Jeżeli planujemy zatrudnić dekoratora wnętrz, nie bez znaczenia okaże się też metraż naszego domu. Fachowcy cenią sobie możliwość wykonania aranżacji kompleksowo - dla całego domu. Dlatego też stawka za wykonanie projektu architektonicznego w całym domu jednorodzinnym będzie niższa niż na przykład projekt jednego wnętrza lub aranżacja niewielkiego mieszkania w bloku. Istotną kwestią jest także poziom skomplikowania prac. Architekt wnętrz tworzy swój projekt w oparciu o wizję i oczekiwania domowników. Dlatego im bardziej będziemy chcieli urozmaicić nasze pomieszczenia, np. wykorzystując do ich dekoracji trudno dostępne materiały, tym droższa okaże się być usługa naszego fachowca. Ostatnim czynnikiem decydującym o tym, ile kosztuje zaprojektowanie nowoczesnego wnętrza jest zakres współpracy. Wariant niższy cenowo - architekt przygotowuje dla nas projekt koncepcyjny (jeden lub dwa szkice przedstawiające rozkład mebli i dekoracji, rysunek techniczny i branżowy) i przedstawia nam wizualizację wnętrza. Droższą opcją jest przygotowanie projektu kompleksowego. Jest on wzbogacony o całkowity kosztorys prac oraz listę materiałów wykorzystanych w wizualizacji. Dodatkowo ten wariant może też zakładać nadzór prac budowlanych oraz pomoc w zakupie potrzebnych materiałów, mebli i dodatków. Cena pomiędzy projektem koncepcyjnym a kompleksowym może różnić się o około 30 zł/m2 do 60 zł/m2.

Projektowanie wnętrz - cennik usług ze względu na metraż domu i mieszkania

Jednym z istotniejszych czynników mających wpływ na cennik usług projektanta wnętrz za wykonanie kompleksowej aranżacji salonu, kuchni, łazienki, sypialni i przedpokoju jest metraż domu lub mieszkania. Przykładowo, jeżeli posiadamy mieszkanie o powierzchni 30-50 m2 stawka za 1 m2 będzie wynosić od 44 zł do 54 zł. W przypadku metraży 60-70 m2 cena waha się w przedziale 33-45 zł/m2, a przy większych powierzchniach (70-90 m2) około 30-42 zł/m2. Stawki te dotyczą wykonania projektu koncepcyjnego. Gdybyśmy zdecydowali się na kompleksową usługę architekta, wówczas wydatki za jego zatrudnienie wzrosłyby średnio do 100-150 zł/m2. Korzystniejsze cenowo są wartości podawane dla domów, gdzie powierzchnia użytkowa pomieszczeń jest znacznie większa, niż w przypadku mieszkań w bloku. Cena za projekt koncepcyjny wnętrza w domu o wielkości 90-100 m2 to 30-41 zł/m2. Jeżeli powierzchnia przekracza 100 m2, stawka może wynieść 28-41 zł. A w przypadku projektu kompleksowego 85-110 zł/m2.

Zakres usług projektanta wnętrz

Projektant wnętrz zajmuje się nie tylko wykonaniem szczegółowego projektu pomieszczeń, ale też innymi, powiązanymi z budową i aranżacją czynnościami. Należą do nich, np.:
- sporządzenie listy zakupów,
- negocjacja cen u dostawców,
- nadzór prac ekip wykonawczych,
- opracowanie planu architektonicznego w programie branżowym,
- aranżacja wnętrz biur oraz sal konferencyjnych,
- wybór mebli, elementów oświetlenia i dekoracji,
- koordynacja prac aż do etapu finalnego.

26 July, 2018 0

Cennik usług projektanta wnętrz zależy m.in. od zaaranżowanej powierzchni. Posiadacze domów jednorodzinnych zapłacą niższe stawki za metr kwadratowy niż kameralnych kawalerek.


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę

Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz niezwłocznie po akceptacji wniosku.