221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

Długi weekend majowy - top 10

Już teraz zastanawiacie się, gdzie pojechać na długi weekend majowy? Jeżeli lubicie spędzać wczasy aktywnie, zamiast wykupywać wakacje last minute w egzotycznym kraju zaplanujcie majówkę w Polsce połączoną z wyprawą rowerową, spływem kajakowym, zwiedzaniem czy innymi aktywnościami. Taki wypoczynek nie tylko będzie mniejszym obciążeniem dla domowego budżetu, ale dodatkowo pozwoli wam oderwać się od codziennych spraw i zadbać o kondycję.

Mieszkańcom gór polecamy małe, nadmorskie miejscowości, jak Ustka czy Czołpino, które słyną z urokliwych tras spacerowych. Świeże morskie powietrze w połączeniu z codziennymi, rekreacyjnymi spacerami to propozycja zarówno dla młodych, jak i starszych urlopowiczów. Z kolei fanów zwiedzania zachęcamy do odwiedzenia Trójmiasta i wycieczki z tzw. audioprzewodnikiem, czyli osobistą skarbnicą wiedzy o zabytkach i najciekawszych obiektach Gdyni, Gdańska lub Sopotu - w formie praktycznego nagrania.

A co dla mieszkańców terenów nadmorskim? Wypoczynek w górach to zawsze dobry pomysł! Karkonosze i Szklarska Poręba z urokliwym wodospadem Kamieńczyka, górą Szrenicą i Śnieżnymi Kotłami to doskonała propozycja na wczasy we dwoje. Zwłaszcza, że stąd już blisko do czeskiej Pragi, słynącego z niezwykłych zabytków miasta, które na pewno warto zobaczyć. Ciekawym pomysłem będzie również wycieczka do Wisły śladami Adama Małysza. Wielbicielom pięknych, górskich krajobrazów polecamy z kolei wyprawę w Bieszczady i wejście na największą górę tego obszaru, czyli Tarnicę.

Majowa pogoda zwykle jest już na tyle sprzyjająca, że powinna umożliwić przyjemne spędzenie czasu na wodzie. Majówka nad jeziorem czy rzeką to również doskonały pomysł. Polecamy Kaszuby i Kociewie. Spływ kajakowy rzekami Brdą albo Wdą będzie niezapomnianym przeżyciem. Dla zapalonych żeglarzy doskonałym miejscem na majowy wypoczynek będą: Jezioro Wdzydze, kociewskie Kałębie i oczywiście wielkie jeziora mazurskie.

A może majówka pod ziemią? Zajrzyjcie do kopalni soli w Wieliczce lub kopalni węgla kamiennego w Zabrzu. Odwiedźcie Jaskinię Niedźwiedzią niedaleko Kłodzka, jedną z największych polskich jaskiń, albo Tajemnicze Podziemne Miasto w Górach Sowich. Z pewnością zapamiętacie wizyty w każdym z wymienionych miejsc na długie lata.

Przy okazji przypominamy, że każdy, komu akurat brakuje środków na organizację wyjazdu w wymarzone miejsce, może zgłosić się do MoneyMan.pl po szybką pożyczkę online.

20 April, 2017 30

Już teraz zastanawiacie się, gdzie pojechać na długi weekend majowy?


Powiązane Artykuły