221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

Ferie zimowe - gdzie wyjechać?

Już niedługo upragniona zimowa przerwa tak bardzo wyczekiwana nie tylko przez uczniów, ale i ich rodziców, którzy często w okresie ferii biorą urlopy, by móc wspólnie z rodziną cieszyć się zimowym wypoczynkiem. Kiedy są ferie zimowe? W tym roku w okresie od 16 do 29 stycznia wolne mają uczniowie województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. 23 stycznia do 5 lutego to termin ferii w województwie podlaskim i warmińsko-mazurskim. Od 30 stycznia do 12 lutego odpoczynek od szkolnych obowiązków będzie cieszył uczniów województwa kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. 13-26 luty to termin ferii dla województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego oraz zachodniopomorskiego.

Gdzie na ferie zimowe wybrać się z rodziną? Wszystko zależy od tego, czy lubimy ciepło, czy też wolimy wykorzystać zimową aurę.

Propozycje dla ciepłolubnych:

1. Wyspy Kanaryjskie - hiszpańskie wyspy na Oceanie Atlantyckim, na zachód od wybrzeży Afryki. Najpopularniejsze to Teneryfa, La Palma i Gran Canaria. My polecamy cichą, lesistą wyspę La Gomera, idealną dla chcących uciec przed zgiełkiem.

2. Thassos - grecka wysepka na Morzu Egejskim. Idealne warunki do odpoczynku i wiele atrakcji. Warto zwiedzić stolicę wyspy, Limenas, z jej urokliwymi, wąskimi uliczkami, a także Klasztor Archanioła Michała, gdzie znajduje się jaskinia mająca ponoć właściwości uzdrawiające.

3. Goa - to turystyczna część Półwyspu Indyjskiego położona nad Morzem Arabskim. Egzotyczne widoki, urokliwe palmy, długie piaszczyste plaże, malownicza przyroda. Rewelacyjne miejsce na relaks i wyciszenie.

Propozycje dla fanów zimowej aury:

1. Tyrol - Austria. W regionie działa ponad 90 ośrodków narciarskich, dzięki czemu Tyrol wyróżnia niezwykłe bogactwo tras - od łatwych m. in., w rejonie Imst czy Kuffestein - po bardzo trudne, w tym najbardziej stromą trasę w Austrii - Harakiri, w miejscowości Mayrhofen.

2. Tatry Wysokie - Słowacja. Okolice Popradu mogą się poszczycić licznymi atrakcjami, nie tylko dla narciarzy. Znajduje się tu m. in. jeden z największych europejskich aquaparków, AquaCity. W Smokovcu znajdziecie z kolei fantastyczny tor saneczkowy, a w Łomnicy kolejkę gondolową.

Pamiętajcie, że bezpieczne ferie zimowe zagwarantuje wam wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia, w tym ubezpieczenia narciarskiego, które pokryje ewentualne koszty w razie wypadku. Jeśli brakuje wam środków finansowych na wymarzony wjazd, w MoneyMan.pl otrzymacie szybką pożyczkę na wybrany cel.

5 January, 2017 28

Już niedługo upragniona zimowa przerwa tak bardzo wyczekiwana nie tylko przez uczniów, ale i ich rodziców, którzy często w okresie ferii


Powiązane Artykuły