Gdzie na wakacje we wrześniu? Jak szukać okazji?

Gdzie na wakacje we wrześniu? Jak szukać okazji?| Moneyman.pl_pixabay

Wakacje we wrześniu to znakomity pomysł szczególnie, gdy ma się do dyspozycji niewielką sumę pieniędzy. Najlepszymi kierunkami u schyłku sezonu są: Turcja, Grecja i Hiszpania.

Wakacje we wrześniu – najlepsze miejsca na urlop po sezonie, ceny

Wakacje we wrześniu to dobry pomysł dla zapracowanych, osób, które nie przepadają za tłumami w czasie urlopu oraz dla tych, którzy chcą podróżować za niewielkie pieniądze. Jesienią warto też skorzystać z ekskluzywnych ofert, które wtedy mają niższe ceny niż w sezonie. To dobry czas na wycieczkę na Wyspy Kanaryjskie, do Turcji, Chorwacji, Hiszpanii czy na Rodos.

Korzystając z wrześniowych ofert last minute, można spędzić wspaniałe wakacje nawet za połowę letniej ceny. Niestety tego rodzaju promocje są najatrakcyjniejsze na kilka dni przed planowanym wylotem. Wakacje we wrześniu można też zaplanować samodzielnie, ważne wówczas jest rezerwowanie hoteli i lotów z co najmniej dwu-trzytygodniowym wyprzedzeniem.

Gdzie we wrześniu na wakacje za granicą – ekskluzywne last minute

Wczasy w Grecji, Hiszpanii i Turcji to najlepsze kierunki na wrześniowy ekskluzywny wypoczynek. Nadal są tam upały (nawet do 30 stopni) i ma się gwarancję ciepłej wody w morzu (do 25 stopni). Tygodniowy pobyt dla dwóch osób w Turcji, w Hiszpanii lub w Chorwacji bez wyżywienia kosztuje około 2500 zł, opcja all inclusive to wydatek w granicach 4400 zł, za co latem trzeba by było zapłacić ponad 6000 zł.

Wrzesień to też doskonały czas na podróż na Wyspy Kanaryjskie. Siedem dni urlopu dla dwóch osób bez wyżywienia można zamknąć już w sumie 4200 zł.

Wczasy we wrześniu - urlop na własną rękę

Samodzielne planowanie podróży to najtańsza opcja na wypoczynek. Należy jednak pamiętać, że loty trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem, bo tylko wtedy można liczyć na najniższe ceny, natomiast hotele najlepiej rezerwować przez Internet, ponieważ w ten sposób można liczyć nawet na 40 % zniżki.

Przelot dla dwóch osób na Kretę kosztuje około 500 zł (w obie strony), pod warunkiem, że bilet zostanie zarezerwowany co najmniej 2 tygodnie wcześniej. Za hotel w dobrym standardzie za 7 dni, trzeba będzie zapłacić około 1000 zł. Lot do Malagi w Hiszpanii to wydatek rzędu 800 – 900 zł, natomiast wynajem dwuosobowego pokoju kosztuje około 1000 – 1300 zł.

Zobacz też: Chorwacja wakacje – które miejsce wybrać, co zwiedzić?

Wakacje we wrześniu – zalety

Wrzesień to doskonały czas na podróż do ciepłych krajów. Spędzenie urlopu na początku jesieni ma same zalety:
● mniej uciążliwe upały, dzięki czemu zwiedzanie jest znacznie przyjemniejsze, a opalanie bezpieczniejsze,
● zdecydowanie niższe ceny niż w czasie sezonowego szczytu,
● mniej turystów, co wiąże się z możliwością odwiedzenia najpopularniejszych miejsc w nieco spokojniejszej atmosferze.

Wczasy we wrześniu – najpopularniejsze kierunki zagranicznych wakacji

We wrześniu kontynentalna Hiszpania i Baleary to jedne z najlepszych urlopowych destynacji. Na plażach Majorki jest idealnie, w spokoju można też pospacerować po miasteczku czy wybrać się do klasztoru Kartuzów w Valldemossie, w którym mieszkali Fryderyk Chopin i George Sand. Słynący przede wszystkim z przepięknych piaszczystych plaż z krystalicznie czystą wodą Cypr we wrześniu zachęca łagodniejszą temperaturą powietrza, która nie dochodzi już wtedy do 40 stopni Celsjusza. Kolejną popularną jesienną destynacją jest greckie Santorini, które w sezonie jest pełne turystów przez co zwiedzanie wąskich malowniczych uliczek i plażowanie jest nieco uciążliwe. Po sezonie można w spokoju podziwiać kaskadowo ułożone na wzgórzach budynki i cieszyć się z przestrzeni na plażach.

10 September, 2018 0

Wakacje we wrześniu to znakomity pomysł szczególnie, gdy ma się do dyspozycji niewielką sumę pieniędzy. Najlepszymi kierunkami u schyłku sezonu są: Turcja, Grecja i Hiszpania.


Powiązane Artykuły