Gra na instrumencie – jakie są ceny sprzętów i lekcji gry?

Gra na instrumencie – jakie są ceny sprzętów i lekcji gry? | Moneyman.pl_pixabay

Nauka gry na wybranym instrumencie i jego zakup to inwestycja na przyszłość. Nawet jeśli nie mamy odpowiednich funduszy, z pomocą przyjdzie kredyt. Decydując się na wsparcie banku, spełniamy marzenia i nie obciążamy zbyt mocno portfela.

Jaki jest koszt lekcji gry na instrumencie?

Marzenie o grze na wybranym instrumencie jest proste do spełnienia. Wystarczy zapisać się na lekcje do profesjonalisty. Podjęcie nauki w dużej mierze zależy od nastawienia, chęci oraz oczywiście zasobów pieniężnych. Nawet braki w tej kwestii można z łatwością nadrobić, biorąc nieduży kredyt, który wystarczy na opłatę każdej kolejnej lekcji. Jaki jest koszt nauki gry na instrumentach? Nie ma jednej, wyrównanej stawki. Cena lekcji zależy od rodzaju instrumentu i miasta. Nauka na różnych instrumentach, czy to gitarze, perkusji, skrzypcach, pianinie, czy akordeonie to wydatek rzędu 40-100 zł za jedno spotkanie. W większym mieście stawka oscyluje w górnych granicach tego przedziału. Miesięcznie jest to wydatek kilkuset złotych, jeśli w ciągu tygodnia odbywa się jedna lekcja. Bardziej intensywna nauka jest kosztowniejsza, jednak daje lepsze efekty. Podejmując naukę gry na instrumencie, powinno się dysponować dużą ilością czasu, ponieważ jest ona bardzo wymagająca i nierzadko sprawia trudność mniej cierpliwym osobom.

Jakie są ceny instrumentów?

Można powiedzieć, że instrumenty to dobra luksusowe. Skomplikowane mechanizmy, precyzja wykonania, wysoka jakość materiałów sprawiają, że są to rzeczy niekiedy bardzo drogie. Które z nich są najtańsze? Można zaliczyć do nich proste modele keyboardów, które całkowicie wystarczą początkującej osobie. Ich ceny zaczynają się od 200-300 zł, a kończą na kilku tysiącach. Do tych tańszych instrumentów można zaliczyć gitarę – koszt zakupu najprostszego rodzaju to 400-500 zł. Droższe są już skrzypce, których cena zbliża się do tysiąca złotych w przypadku podstawowych modeli. Złożona z wielu elementów perkusja to wydatek powyżej 1000 zł. Jeśli chodzi o instrumenty takie jak wiolonczela, kontrabas czy akordeon, ich cena jest bardzo wysoka i osiąga nawet kilka lub kilkanaście tysięcy złotych w zależności od modelu. Osoby, którym marzy się własny fortepian, muszą być przygotowane na wydatek rzędu nawet 20-100 tys. zł. Te kwoty mogą zaskakiwać, jednak rynek muzyczny stale zwiększa swoją wartość. Cena instrumentu nie wyklucza jego zakupu. Nawet jeśli koszt sprzętu przewyższa nasz budżet, w każdej chwili może pomóc decyzja o pożyczce. Czy zostanie nam ona przyznana, zależy od historii finansowej. Co wpływa na zdolność kredytową? Dokładne wymagania zmieniają się w zależności od banku, jednak większą szansę na kredyt mają z pewnością osoby, które w przeszłości miały już pożyczki i spłacały je terminowo.

16 November, 2018 0

Gra na instrumencie to bardzo ciekawe zajęcie. Jest idealnym pomysłem na spędzanie wolnego czasu, ale i na dobry zarobek (gra na różnych uroczystościach). Aby zdobyć taką umiejętność, trzeba zapisać się na lekcje u specjalisty i kupić instrument, a to wiąże się już ze sporym wydatkiem.


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę

Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz niezwłocznie po akceptacji wniosku.