<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-N87RJR" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe> Halloween | Co to za święto i jak zrobić dekoracje | Pożyczka
Masz pytania:
221-220-221 Pon - Pt od 9:00 do 19:00 kontakt@moneyman.pl

Halloween - co to za święto?

Redakcja     13.10.2016

Halloween to święto, którego korzenie wbrew pozorom pochodzą nie zza oceanu, gdzie tak hucznie jest obchodzone, lecz z dawnych obrzędów praktykowanych na terenie Europy już ponad 2 tysiące lat temu przez Celtów. Zapewne większość z nas wie, kiedy jest Halloween, jednak mało kto zdaje sobie sprawę, dlaczego właśnie to 31 października. Otóż właśnie na ten dzień według kalendarza celtyckiego przypadała wigilia święta Samhain, będącego początkiem nowego roku. Noc z 31 października na 1 listopada była nocą wyjątkową. Zgodnie z tradycją celtycką wtedy właśnie duchy  umarłych i nienarodzonych zstępowały na ziemię, a wszelkie nadnaturalne siły budziły się do życia.

Obecnie Halloween to święto, które najhuczniej celebrowane jest w Stanach Zjednoczonych oraz w Irlandii, stamtąd też pochodzą najbardziej rozpoznawalne zwyczaje związane z tym dniem. Sporządzając dekoracje na Halloween, nie można zapomnieć o wydrążonej dyni ze światełkiem w środku. W dawnych czasach symbolizowała ona błędne ogniki uważane niegdyś za dusze osób zmarłych. Jednym z symboli Halloween jest również czarny kot.

W sezonie poprzedzającym Halloween dynie można dostać w każdym sklepie czy targu warzywnym. Nie są drogie, ale jeśli boimy się, że kolejne święto nadwyręży nasz budżet, możemy wziąć szybką pożyczkę (MoneyMan oferuje taką pożyczkę). Jak można zrobić dynie na Halloween? Do tego celu najlepiej nadawać się będzie okaz o regularnych kształtach i cienkiej skórce. Ostrym nożem należy odkroić górną część, która stanowić będzie przykrywkę naszego lampionu. Następnie przy pomocy łyżki należy oczyścić dynię z miąższu i pestek, które warto wybrać i ususzyć, gdyż są one źródłem cennych witamin oraz minerałów. Końcowym etapem jest wycięcie w naszej dyni „przerażającej” buźki, do czego potrzebny będzie nóż o cienkim ostrzu oraz flamaster, który pomoże nam w dokładnym wykonaniu wybranego wzoru. Teraz wystarczy tylko umieścić w środku dyni świecę bądź podgrzewacz.

Tradycja Halloween  to nie tylko rozmaite ozdoby i dekoracje, lecz również zabawy dla najmłodszych, które w dużym stopniu przyczyniły się do popularyzacji tego święta w Polsce. Impreza Halloween dla dzieci to dobry pomysł, aby wprowadzić odrobinę radości przed rodzimymi obchodami dnia Wszystkich Świętych. Inspiracje mogą stanowić proste zabawy od lat kultywowane na Zachodzie, takie jak zabawa w chwytanie jabłek polegająca na skonsumowaniu całego owocu wiszącego na sznurku bez użycia rąk lub też przeskakiwanie przez świetlny krąg. Świeczki, które pozostaną zapalone po przeskoczeniu nad nimi symbolizują pomyślne miesiące w nadchodzącym roku.


Kredyt online remont mieszkania pierwszy dzień szkoły 1 września 1 września początek roku szkolnego 5 najlepszych prezentów na ślub prezent ślubny wesele ślub jak kupować mieszkanie kupno mieszkania zakup mieszkania jak odnowić mieszkanie odnowienie mebli jak przykleić okleinę studia pieniądze na studia wydatki studenta weekendowy wyjazd wakacje oszczędzanie dla studenta jak oszczędzać na studiach konto dla studenta rodzina na swoim becikowe mieszkanie socjalne pierwszy rok studiów utrzymanie na studiach Halloween wynajem mieszkania komu wynająć mieszkanie bal Halloween przebranie Halloween horrory opony zimowe długi weekend jesień listopad jak przetrwać jesień jaki sport uprawiać jesienią jak przeżyć jesień czarny kot dzień czarnego kota historia czarnego kota zakupy świąteczne Boże Narodzenie gwiazdka Black Friday zakupy wyprzedaże wróżby andrzejkowe andrzejki wigilia św. Andrzeja mikołajki św. mikołaj prezenty prezent na święta święta Bożego Narodzenia dekoracje na święta Bożego Narodzenia Bożego Narodzenie przepisy Nowy Rok postanowienia noworoczne ferie zimowe wakacje zimą metoda na wnuczka metoda na policjanta obóz zimowy piątek trzynastego budżet domowy zima pielęgnacja zimą nowy rok sylwester dzień świstaka święto karnawał rio de janeiro walentynki porady dzień kota koty PIT wypełnianie PITu zimowe wakacje top 5 miejsc last minute finanse gdzie wziąć pożyczkę dzień kobiet co kupić dziewczynie wiosenne porządki wiosna w ogrodzie dzień mężczyzny co kupić mężczyźnie dzień drzemki w pracy zmęczenie weekend w polsce polskie jeziora wiosenny wypad pożyczki przez internet wakacje w polsce wakacje za granicą urlop domowy budżet wielkanoc prima aprilis dowcipy żarty święta wydatki zając wielkanocny weekend majowy majówka dzień ziemi międzynarodowy dzień ziemi

  • MoneyMan - szybkie pożyczki online
  • MoneyMan - szybkie pożyczki online