221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

4 Horrory na Halloween

Halloween to doskonała okazja, aby spędzić czas ze znajomymi, bawiąc się w atmosferze grozy. Ten szczególny wieczór urozmaicić mogą budzące przerażenie przebrania, wydrążone dynie czy też, przygotowane specjalnie z myślą o tej tradycji, ciastka na Halloween. Idealnym uzupełnieniem dla tych wszystkich elementów może być seans filmowy składający się z klasyków kina grozy. Oto kilka propozycji filmów, które niejednego przyprawią o gęsią skórkę. Organizując większą imprezę Halloween można rozważyć pożyczkę, np. w MoneyMan.

Nieustraszeni pogromcy wampirów (1967)

Opowiedziana z przymrużeniem oka historia sędziwego profesora Abronsiusa i jego młodego asystenta Alfreda, którzy przybywają do tajemniczej Transylwanii, aby zmierzyć się z przerażającym hrabią von Krolockiem. Film w reżyserii Romana Polańskiego dzięki połączeniu wyśmienitego poczucia humoru z klimatem grozy przeszedł do klasyki horroru.

Halloween (1978)

Głównym bohaterem filmu jest Michael Myers, który mając 6 lat w czasie Halloween w 1963 roku zamordował swoją nastoletnią siostrę Judith. Piętnaście lat później Michael ucieka ze szpitala psychiatrycznego, skąd kieruje się wprost do rodzinnego miasteczka Haddonfield, gdzie upiorna noc Halloween ma rozpocząć się na nowo. Film Johna Carpentera pomimo skromnego budżetu stał się dziełem kultowym. Również dzięki niemu filmy o Halloween zostały wzbogacone o postać mordercy w masce.

Koszmar z ulicy Wiązów (1984)

Nastoletnią Tinę dręczą koszmary, w których pojawia się mężczyzna o spalonej twarzy, uzbrojony w rękawice ze stalowymi ostrzami. Wkrótce okazuje się, że nie tylko ona jest nękana w snach przez tajemniczą postać oraz że koszmar może okazać się rzeczywistością. Film Wesa Cravena jest początkiem całej serii horrorów z udziałem złowrogiego Freddy’ego Kruegera.

Krzyk (1996)

Akcja filmu rozgrywa się w niewielkim miasteczku Woodsboro, w którym nieoczekiwanie dochodzi do okrutnej zbrodni, zabici zostają nastoletnia Casey Becker oraz jej chłopak. Mieszkańcy miasteczka zostają wplątani w niebezpieczną grę... To kolejny film Wesa Cravena, który zaliczyć można do filmowej klasyki horroru, natomiast maska głównego bohatera to chyba najpopularniejsza charakteryzacja na Halloween zaczerpnięta z kina grozy.

27 October, 2016 31

Halloween to doskonała okazja, aby spędzić czas ze znajomymi, bawiąc się w atmosferze grozy.


Powiązane Artykuły