221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

ID Finance nie traci rozpędu

W grudniu 2015 roku ID Finance rozpoczęła działalność na rynku polskim uruchamiając MoneyMan.pl, serwis pożyczek internetowych. Na niedawnym spotkaniu z inwestorami w Barcelonie CEO firmy, Boris Batin, poinformował, że przez cztery ostatnie lata firma sfinansowała ponad 650 tysięcy pożyczek opiewających na łączną kwotę 130 milionów dolarów. W roku 2016 spodziewany przychód ma być nie mniejszy niż 71,5 miliona. Według prognoz kolejne dwa lata mają przynieść spółce ponad dwukrotny wzrost przychodów rocznie. 

ID Finance wykorzystuje najnowsze technologie z branży finansowej oraz specjalizuje się we wdrażaniu systemów pożyczkowych online na wschodzących rynkach. To, co wyróżnia MoneyMan.pl, to całkowita automatyzacja procesu przetwarzania wniosków i wypłaty środków finansowych. Weryfikacja następuje między innymi z zastosowaniem portalu pośrednictwa finansowego Instantor, co umożliwia całkowitą rezygnację z dokumentacji papierowej. Pieniądze przelewane są na konto pożyczkobiorcy w ciągu kilku minut od zaakceptowania wniosku. Spłat można dokonywać za pośrednictwem przelewów ekspresowych zPay.pl lub tradycyjnych, bankowych. Współzałożyciel ID Finance Boris Batine podkreślał krótko po rozpoczęciu działalności firmy w Polsce, że kluczowy dla jej rozwoju będzie właśnie system informatyczny pozwalający na ocenę wiarygodności kredytowej w czasie rzeczywistym. Mniej więcej w tym samym okresie weszły w życie nowe ustawy regulujące polski rynek pożyczek pozabankowych. Zmiany takie, jak wprowadzenie wysokich kwot minimalnych dla kapitału zakładowego spółek pożyczkowych, ograniczenie pozaodsetkowych kosztów pożyczek, powołanie instytucji tajemniczego klienta służącego zbieraniu dowodów na nieuczciwe praktyki pożyczkodawców, czy wreszcie zablokowanie możliwości nieograniczonego przedłużania spłaty długu miało istotny wpływ na branżę. Ostatni raport przygotowany przez Związek Firm Pożyczkowych podkreśla, że wpłynęło to na spadek przyznawalności pożyczek w sektorze. Podatek bankowy, ograniczenie możliwości rolowania długu, przymusowe świadczenia na rzecz państwowych instytucji sprawiły, że firmy pożyczkowe musiały podjąć kroki w kierunku minimalizacji ryzyka. ID Finance, jako firma międzynarodowa, dysponuje zarówno odpowiednim kapitałem, jak i rozwiązaniami technologicznymi, które umożliwiają sprostanie wysokim wymaganiom polskiego prawodawstwa, a przede wszystkim rosnącym oczekiwaniom klientów. Polska jest piątym krajem na świecie, w którym spółka świadczy pod marką MoneyMan usługi pożyczek internetowych. ID Finance, oprócz Rosji i Polski, ma biura również na Białorusi, w Kazachstanie, Gruzji, Hiszpanii. Spółka już planuje dalszy rozwój na rynkach globalnych. Strategia ID Finance koncentruje się obecnie na dywersyfikacji portfela zobowiązań oraz wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych, a w efekcie rozwijaniu linii produktów finansowych. Spółka chce konkurować pod tym względem z bankami, dzięki poszerzeniu warunków przyznawania pożyczek, zwiększeniu ich ilości, jak również rozwojowi nowych marek produktowych, w tym tworzonych z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach.

28 December, 2016 31

W grudniu 2015 roku ID Finance rozpoczęła działalność na rynku polskim uruchamiając MoneyMan.pl, serwis pożyczek internetowych


Powiązane Artykuły