Ile kosztuje wynajem namiotu na imprezę i event?

wynajem namiotu na imprezę

Namioty na imprezy ceny wynajmu mają uzależnione od wielkości namiotów. Istotne dla kosztów są też podłoga, wyposażenie, transport i montaż namiotów.

Namioty imprezowe – cena i wybór. Ile kosztuje wynajęcie namiotu na imprezę?

Firmy oferujące wynajem namiotów na imprezy cennik ustalają w oparciu o czas wynajmu i wielkość namiotu. Namioty na imprezy wynajmuje się zwykle na nie dłużej niż 3 doby. Koszt wypożyczenia może wahać się od około 260 do nawet 2000 złotych, a w przypadku hali namiotowej – do 8000 złotych.

Namioty eventowe przydają się nie tylko na wesela, ale też na komunie, imprezy rodzinne (np. okrągłe urodziny, imieniny czy zaręczyny), wydarzenia medialne, bankiety, eventy firmowe czy konferencje, a cena ich wypożyczenia może być niższa niż koszt wynajęcia lokalu.

Namioty imprezowe – cena wynajmu za dobę i na dłuższy czas

To, ile kosztuje wynajem namiotu na imprezę, zależy przede wszystkim od jego wielkości i okresu wynajmu. Firmy wypożyczające namioty na imprezy ceny ustalają przeważnie za dobę, przy czym im dłuższy czas wynajmu, tym cena za dobę niższa. Na przykład jeśli wynajęcie namiotu o wielkości 4 na 6 metrów kosztuje 350 złotych za dobę, wypożyczając ten namiot na 2 doby płaci się nie 700, a 450 złotych. Nie wszystkie wypożyczalnie pozwalają na dłuższy okres wynajmu namiotu.
Namiot na imprezy plenerowe mieszczący do 20 osób kosztuje od około 250 do 400 złotych za dobę, a cena rośnie wraz z wielkością namiotu. Dostępne w różnych wielkościach namioty ekspresowe, bankietowe, imprezowe w kształcie gwiazdy lub innych kształtach wynajmuje się wraz z usługą montażu (wliczoną w cenę). W niektórych przypadkach transport na miejsce może być dodatkowo płatny.

Zobacz też: Ile pieniędzy daje się na chrzciny?

Nie wszystkie wypożyczalnie udostępniają swoje cenniki, czasem, żeby dowiedzieć się, ile kosztuje wypożyczenie namiotu na imprezę, trzeba wypełnić stosowny formularz online, by uzyskać indywidualną wycenę. Te, które mają cennik na swoich stronach internetowych, oferują wypożyczenie namiotów i namiotów modułowych (dla liczby gości powyżej 100, a nawet 150 osób) w cenie od około 350 do 8000 złotych za dobę. Specjalne namioty eventowe na koncerty, np. w kształcie muszli, katedralne i inne o wiele większe wynajmuje się po ustaleniu warunków indywidualnie.

Namioty imprezowe: wynajem – cena za namiot to nie wszystko – dodatkowe koszty

Dodatkowym kosztem wynajmu namiotu na imprezę jest opłacenie miejsca pod ten namiot. Nie dotyczy to imprez organizowanych na własnym gruncie, w ogrodzie czy na działce.
Przeglądając namioty imprezowe na wynajem, cennik należy sprawdzić pod kątem obowiązkowych opłat dodatkowych. Niektóre firmy podają ceny netto, do których trzeba doliczyć podatek VAT w wysokości 23 procent. Oprócz tego niejedna wypożyczalnia namiotów imprezowych ceny ma ustalone oddzielnie dla stworzenia podłogi w namiocie. Koszt wykonania parkietu pod całym namiotem to średnio 25 złotych za 1 metr kwadratowy powierzchni. Tańsze dostępne opcje to płyty wodoodporne lub wykładzina (już od około 10 złotych za 1 m kw).

Namiot imprezowy wynajmuje się pusty, a cena nie obejmuje dekoracji, oświetlenia ani wyposażenia (stołów, krzeseł, obrusów ani zastawy w przypadku bankietów i przyjęć). Wszystkie te elementy są dodatkowo płatne i można je wypożyczyć razem z namiotami. Zwykle wynajem namiotu imprezowego przez te dodatkowe koszty to wydatek zbliżony do organizacji imprezy w wynajętej sali.

30 May, 2018 0

Namioty na imprezy ceny wynajmu mają uzależnione od wielkości namiotów. Istotne dla kosztów są też podłoga, wyposażenie, transport i montaż namiotów.


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę

Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz niezwłocznie po akceptacji wniosku.