<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-N87RJR" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe> Instytucja pożyczkowa, jak zbadać jej dane i ocenić rzetelność?
Masz pytania:
221-220-221 Pon - Pt od 9:00 do 19:00 kontakt@moneyman.pl

Instytucja pożyczkowa jak zbadać jej dane i ocenić rzetelność?

Redakcja     05.06.2017

osoba pracująca na komputerze

W sieci internetowej nie brakuje licznych ofert pożyczek, tzw. chwilówek, jak i pożyczek z dłuższym terminem zwrotu gotówki, w firmach. pożyczkowych. Klient przed zaciągnięciem takiego zobowiązania powinien sprawdzić, czy ma do czynienia z uczciwym i rzetelnym pożyczkodawcą.

Dane pożyczkodawcy

Instytucja pożyczkowa która jawnie, zgodnie z przepisami obowiązującego prawa, udziela pożyczek gotówkowych, nie będzie ukrywała przed potencjalnymi klientami swoich danych. Na jej stronie internetowej bez trudu więc powinniśmy znaleźć jej adres, numer NIP, REGON oraz KRS. Jeśli te dane są ukryte, jest to pierwszy sygnał dla klienta, że może mieć do czynienia z oszustwem. Instytucja pożyczkowa może prowadzić działalność wyłącznie w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością albo spółki akcyjnej.

Działająca rzetelnie firma pożyczkowa nie uchyla się od odpowiedzi na pytania klienta, co może uczynić w sekcji FAQ czy Najczęstsze pytania i odpowiedzi. Pozostawia dla użytkowników możliwość zadawania pytań online - na chacie lub za pośrednictwem formularza kontaktowego.  Musi także ujawniać formularz informacyjny dotyczący reprezentatywnego przykładu pożyczki, jakiej udziela. Konsument ma prawo do otrzymania, na wniosek, bezpłatnego projektu umowy o kredyt konsumencki, jeżeli w ocenie kredytodawcy lub pośrednika kredytowego, spełnia on warunki do udzielenia mu kredytu konsumenckiego.

Jak prześwietlić instytucję pożyczkową?

Pierwszym krokiem do tego, aby skontrolować firmę pożyczkową, w której chcemy zaciągnąć pożyczkę, jest prześwietlenie jej działalności w Komisji Nadzoru Finansowego.

Na stronie www. knf.gov.pl można znaleźć listę ostrzeżeń KNF przed firmami, które są podejrzewane o przestępczą działalność. Dobrze, jeśli firma pożyczkowa, w której chcemy się zapożyczyć, posiada m.in. Certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo.

Opinie innych klientów

Renomę firmy pożyczkowej budują jej dotychczasowi klienci - zadowoleni z jej usług. Ich opinie można zaczerpnąć z internetu, z tematycznych forów i grup dyskusyjnych, ale też o zdanie na temat konkretnej firmy warto zapytać swoich znajomych czy członków rodziny. Jeśli dany pożyczkodawca istnieje od dawna, na pewno bez trudu znajdziemy kogoś, kto ma z nim jakieś doświadczenia i będzie w stanie powiedzieć cokolwiek na jego temat.

Warto poświecić chwile, żeby sprawdzić daną instytucję, dzięki temu będziemy mogli zawrzeć umowę pożyczki tylko z wiarygodnym podmiotem, a pożyczka będzie dostosowana do naszych potrzeb.

  • MoneyMan - szybkie pożyczki online
  • MoneyMan - szybkie pożyczki online