221-220-221
pon.-pt. 9.00-17.00
koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora
kontakt@moneyman.pl
221-220-221
pon.-pt. 9.00-17.00
koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora
kontakt@moneyman.pl

Jacuzzi ogrodowe, domowe, dmuchane – ile kosztuje i jak wybrać?

jacuzi ogrodowe domowe

Jacuzzi ogrodowe to idealne miejsce na relaks na świeżym powietrzu. Zewnętrzne wanny z hydromasażem dostępne są w wersji całorocznej lub sezonowej.

Jacuzzi ogrodowe, domowe, dmuchane - ile kosztuje, jak wybrać i na co zwracać uwagę przy wyborze?

Domowe jacuzzi to sposób na relaks i miły wypoczynek. Wannę z bąbelkami można zainstalować zarówno w domu, jak i ogrodzie. Jacuzzi ogrodowe dostępne są również w wersji dmuchanej. Wybór produktu najczęściej uzależniony jest warunków przestrzennych, jak i możliwości finansowych, gdyż ceny za jacuzzi wahają się od 13 do 125 tys. zł.

Jacuzzi zewnętrzne to pomysł dla osób, które marzą o własnym miejscu do relaksu i odpoczynku w zaciszu własnego ogrodu. Zakup mini basenu należy jednak wcześniej przemyśleć, nie tylko pod względem lokalizacji obiektu, ale i podłoża na którym ma stanąć oraz sposobu jego transportu do domu.

Jacuzzi ogrodowe całoroczne – na co zwracać uwagę?

Jacuzzi ogrodowe całoroczne to charakterystyczna okrągła lub kwadratowa wanna, która w zależności od rodzaju, z reguły sięga średnicy od 200 lub 250 centymetrów. Zanim kupi się ogrodowe jacuzzi, należy na początku zastanowić się nad podstawowymi zagadnieniami, takimi jak:
● Czy w ogrodzie będzie odpowiednio dużo miejsca na wannę jacuzzi.
● Ile osób może być dostępnych na miejscu do pomocy w transporcie?
● Czy do miejsca docelowego w ogrodzie jest w stanie w stanie dojechać samochód dostawczy? (czy po drodze nie ma przeszkód, np. w postaci krzewów, płotków ogródkowych, skalniaków).

Jacuzzi ogrodowe dmuchane

Miłośnicy domowego spa mogą także zainwestować w jacuzzi dmuchane. Zbiornik wodny ma grube, nadmuchiwane ściany, dlatego jest znacznie łatwiejszy w transporcie i nie wymaga wynajmowania specjalnego samochodu dostawczego wyposażonego w dźwig. Dmuchane jacuzzi z hydromasażem jest także znacznie lżejsze, w porównaniu z tradycyjną wanną całoroczną, gdyż, w zależności od modelu, waży od 6 do 77 kg (po napełnieniu wodą). Pompowane jacuzzi zintegrowane są z podgrzewaczem, specjalną pompą filtrującą do oczyszczania wody oraz wkładem filtrującym, który w razie potrzeby można dokupić oddzielnie.

Gdzie umieścić jacuzzi w ogrodzie?

Jacuzzi ogrodowe najlepiej umieścić w dobrze nasłonecznionym miejscu oraz z daleka od pylących krzewów czy drzew, aby nie było konieczności codziennego czyszczenia wanny. Podłoże pod obiekt powinno być stabilne na tyle, aby unieść ciężar jacuzzi, który sięga od 1 tony do nawet 2,5 tony (po napełnieniu wodą w przypadku jacuzzi całorocznego). Aby zapewnić sobie pełen komfort podczas odpoczynku w wannie z hydromasażem, warto usytuować obiekt w ustronnym miejscu, z dala od wzroku sąsiadów czy przechodniów. Istotnym elementem w planowaniu jacuzzi w ogrodzie jest również jego lokalizacja pod względem łatwego dostępu do węża ogrodowego do napełniania wody. Kilka razy do roku wodę z jacuzzi należy wylać, dlatego warto zwrócić uwagę na sąsiedztwo roślin, gdyż środek dezynfekujący używany do mycia obiektu, może być szkodliwy dla kwiatów lub krzewów ogrodowych.

Zobacz też: Kredyt na działkę budowlaną - na czym polega kredyt na zakup działki?

Jacuzzi ogrodowe – cena

Ceny jacuzzi ogrodowych zależą od materiału z jakiego są wykonane (całoroczne, nadmuchiwane), wielkości oraz dodatkowych funkcji, które uatrakcyjniają ich użytkowanie. Koszt całorocznej wanny z hydromasażem do ogrodu waha się od 33 do 125 tys. zł. Na wysokość ceny, jaką trzeba zapłacić za domowe jacuzzi wpływa, między innymi:
● liczba miejsc w wannie (od 2 do 7),
● system sterowania (programowanie cykli wody, filtracji oraz ogrzewania, dostęp do sterowania dyszami),
● obieg wodny (1 pompa wysokoprzepływowa czy 2, np. z dodatkową funkcją cyrkulacji wody),
● ilość dysz wodnych (od 20 do 56),
● dodatkowa funkcja aromaterapii,
● rodzaj oświetlenia (w tym dodatkowych opcji źródła światła, np. wodospadu, oświetlenia obudowy, dolnej niecki czy schowka chłodzącego),
● lata gwarancji (zwykle od 5 do 10 lat),
● opcje dodatkowe (np.: dysze wykończone ze stali szlachetnej, instalowanie fabryczne, WiFi czy specjalny system z głośnikami i subwooforem aktywnym wyposażonym w dodatkowy wzmacniacz).

Jacuzzi ogrodowe dmuchane to koszt około 1300-4000 zł. Koszt nadmuchiwanej wanny z hydromasażem, podobnie jak w przypadku obiektów całorocznych, uzależniona jest od wymiarów, mocy systemu czy zasilania pompy, typu filtra bądź dodatkowych funkcji, jak: wbudowany generator chloru bądź automatyczny system do oczyszczania wody.

Jacuzzi w ogrodzie – koszty dodatkowe

Korzystanie z jacuzzi w ogrodzie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Niektóre akcesoria nie są obowiązkowym elementem, jaki trzeba kupić, jednak mogą one znacznie zwiększyć komfort korzystania z ogrodowego jacuzzi. Dodatkowe elementy wyposażenia to, np.:
● pływający dozownik chemiczny – ok.13 zł,
● uchwyty na napoje – ok. 17 zł,
● filtr do pompy filtrującej – ok. 19 zł,
● zagłówek – ok. 20 zł,
● specjalne siedzenie do SPA – ok. 100 zł,
● powierzchniowy oczyszczacz wody – ok. 60 zł,
● aktywny tlen w tabletkach – ok. 50 zł,
● preparat do dezynfekcji w płynie – ok. 16 zł,
● tabletki multifunkcyjne do dezynfekcji basenowej – ok. 30 zł.

Jacuzzi domowe – na co zwrócić uwagę przed kupnem?

Jacuzzi w domu to niezwykłe udogodnienie, z którego można korzystać nie zważając na pogodę. Należy jednak pamiętać, że wanny z hydromasażem, ze względu na nieckę, nie składają się, dlatego transportuje się je w całości. Idealnym rozwiązaniem jest zaplanowanie kupna jacuzzi jeszcze w trakcie budowy domu bądź przed zamontowaniem drzwi. W wypadku, gdy jest to niemożliwe należy dokładnie zapoznać się z wymiarami mini basenu i określić czy istnieje realna szansa na wniesienie jej np. po schodach na piętro. Strop pod domowe jacuzzi powinien być wzmocniony, gdyż oprócz wagi samej wanny, należy również doliczyć ciężar wody, a także osób kąpiących się w niej. Montując wannę z hydromasażem, warto również zapoznać się z przekrojem kabli oraz ich lokalizacji i długości w konkretnym pomieszczeniu.

Jacuzzi domowe – cena

Ceny domowych jacuzzi wahają się od ok. 2000 do 13000 zł. Wanny z hydromasażem różnią się od siebie zarówno wielkością oraz kształtem (wanny narożne, asymetryczne, prostokątne), jak i dodatkowymi funkcjami, które uatrakcyjniają relaks w domowym jacuzzi. Udogodnienia, które wpływają na wyższą cenę poszczególnych modeli domowych jacuzzi, to np.: duża ilość wodnych dyszy, podświetlanie wody na kilka różnych kolorów, dotykowy panel sterowania, system automatycznego osuszania wanny, czujnik poziomu wody, dodatkowe głośniki. Wszystkie te udogodnienia wpływają bezpośrednio na ostateczną cenę. Pomocą w sfinansowaniu takiego przedsięwzięcia może się okazać pożyczka.

24 May, 2018 0

Jacuzzi ogrodowe to idealne miejsce na relaks na świeżym powietrzu. Zewnętrzne wanny z hydromasażem dostępne są w wersji całorocznej lub sezonowej.


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę

Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz niezwłocznie po akceptacji wniosku.