221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

Jak dobrze wykorzystać czas studiów?

Studia na wyższej uczelni to już ten etap, na którym to my sami decydujemy, jak wiele wysiłku poświęcimy na przyswajanie wiedzy akademickiej, a ile czasu przeznaczymy na rozwój zainteresowań, pasje, podróże, hobby, spotkania z przyjaciółmi itd. Większa samodzielność w dysponowaniu czasem to klucz do sukcesu. W jaki sposób jak najpełniej wykorzystać te kilka lat przynależności do „studenckiej braci”?

Przede wszystkim postaw na efektywną naukę. Aby szybko i bez większego wysiłku opanować wymagany zakres wiedzy czy nowych umiejętności, warto zastosować kilka zasad. Dzięki nim łatwiej Ci będzie również „wykroić” czas dla siebie - na realizację własnych pasji i zainteresowań.

1. Bądź zorganizowany, nie pozostawiaj niczego przypadkowi.

2. Mierz czas nauki, zobacz ile godzin tygodniowo rzeczywiście poświęcasz na przyswajanie nowych wiadomości.

3. Ustal priorytety, zaczynaj naukę od tego, co najważniejsze.

4. Planuj aktywność, np. z użyciem tradycyjnego kalendarza.

5. Noś przy sobie notatki, wykorzystuj wolne chwile na powtórki.

Nie ograniczaj się jedynie do uczęszczania na zajęcia. Przejrzyj informator na studia, zaglądaj na stronę internetową uczelni. Uniwersytety i inne szkoły wyższe zwykle starają się uatrakcyjnić program nauczania, np. organizując konferencje, dofinansowując działalność kół naukowych, przyznając stypendia na studia za granicą, pomagając w znalezieniu pierwszej pracy czy założeniu działalności gospodarczej (Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości). Wykorzystaj „na maksa” to, co oferuje Ci ponadprogramowo Twoja uczelnia. Jeżeli potrzebujesz chwilowej pomocy finansowej - może pomóc szybka pożyczka (MoneyMan oferuje takie pozyczki).

Po studiach magisterskich można kontynuować naukę. Na pewno warto złożyć cv na studia doktoranckie, nawet w sytuacji, gdy nie myśleliśmy wcześniej o karierze naukowej. Doktorantom łatwiej jest starać się np. o przyznanie grantów na badania i projekty, także ze źródeł zewnętrznych. Studia doktoranckie można również łączyć z pracą zawodową.

20 October, 2016 28

Studia na wyższej uczelni to już ten etap, na którym to my sami decydujemy, jak wiele wysiłku poświęcimy na przyswajanie wiedzy akademickiej, a ile czasu przeznaczymy na rozwój zainteresowań


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę

Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz niezwłocznie po akceptacji wniosku.