221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

Jak odnowić mieszkanie tanim kosztem?

Otoczenie, w którym funkcjonujemy na co dzień ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie, wydolność fizyczną, a nawet stan zdrowia. Warto zadbać, aby mieszkanie, a więc miejsce służące przede wszystkim odpoczynkowi, było przestrzenią zapewniającą maksymalny komfort użytkownikom.

Właściwe oświetlenie

To ważne, by kupować żarówki energooszczędne, jednak w większości przypadków ich światło ma nieprzyjemny odcień. Kupujcie żarówki w sklepach, w których można przed dokonaniem zakupu sprawdzić barwę światła. Wybierajcie jak najbardziej zbliżone do naturalnego. W przypadku wyboru lamp warto postawić na boczne, dyskretne oświetlenie punktowe, a więc lamy podłogowe i stołowe, szyny oświetleniowe, kinkiety ścienne.

Renowacja podłogi

Jeżeli w Waszym mieszkaniu znajduje się podłoga drewniana - panele, deski podłogowe lub parkiet - sprawa jest prosta. Wystarczy zamówić usługi doświadczonego cykliniarza, który przeszlifuje drewno oraz pokryje je nową warstwą lakieru. Naturalne drewno to materiał klasyczny, przyjazny mieszkańcom, ciepły. W przypadku podłóg z paneli PCV lub terakoty sprawa wygląda nieco inaczej. Polecamy zastosowanie wykładzin w drewnopodobny wzór lub wykładzin dywanowych. Tego typu wykładzinę można kłaść bezpośrednio na stare pokrycia podłogowe, oczywiście po uprzednim ich zabezpieczeniu. Ponadto, całą pracę bez większych trudności wykonamy samodzielnie.

Odnowienie mebli

Gdy marzy Wam się wymiana wyposażenia, nie kupujcie nowego. Odnawianie starych mebli wcale nie jest trudne. Jak pomalować meble? Przede wszystkim ważne jest dobre oczyszczenie oraz odtłuszczenie podłoża specjalnym preparatem. Najlepiej do renowacji nadają się meble drewniane. Wystarczy usunąć z nich wierzchnią warstwę starego lakieru, a potem pomalować je bejcą, lakierobejcą, specjalnym olejem lub farbą do drewna. Jeżeli natomiast zastanawiacie się, jak odnowić stare meble laminowane, sprawa wygląda inaczej, co nie znaczy, że jest to skomplikowane. W tym przypadku polecamy zakup okleiny. Jak przykleić okleinę na meble? Koniecznie trzeba zaopatrzyć się w tak zwaną raklę, czyli szpachelkę do oklejania, która pozwala usunąć spod okleiny powstające w trakcie całego procesu pęcherzyki powietrza.

Dodatki

Nic tak nie ożywia wnętrza, jak ciekawie dobrane dodatki. Dzięki nim wnętrze przestaje być bezosobowe. Wybierając dekoracje, pamiętajcie o zasadzie kontrastu. Jeśli dodatki mają pełnić funkcję efektownych ozdób, powinny odróżniać się kolorystyką oraz stylem od reszty wyposażenia.  Wszystkim, którzy szukają środków finansowych na zakup oryginalnych dekoracji polecamy serwis pozyczek online MoneyMan, udzielający pożyczki pozabankowe. Nie bójcie się samodzielnie wykonywać niezbędnych prac renowacyjnych! Eksperymentujcie i skorzystajcie z naszych porad jak odnowić mieszkanie, a efekt na pewno pozytywnie Was zaskoczy.

14 September, 2016 28

Otoczenie, w którym funkcjonujemy na co dzień ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie, wydolność fizyczną, a nawet stan zdrowia. 


Powiązane Artykuły