<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-N87RJR" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe> Jak otrzymać wsparcie finansowe dla rodziny | Pożyczka
Masz pytania:
221-220-221 Pon - Pt od 9:00 do 19:00 kontakt@moneyman.pl

Jak otrzymać wsparcie finansowe dla rodziny?

Redakcja     06.10.2016

Na jakie wsparcie finansowe mogą liczyć polskie rodziny? Jedna z możliwości to popularny program „Rodzina 500+” – wsparcie finansowe dla rodzin wzorowane na podobnych rozwiązaniach funkcjonujących w wielu krajach Unii Europejskiej, m.in. we Francji, Irlandii, Niemczech czy Norwegii. Przykładowo u naszych zachodnich sąsiadów analogiczne świadczenie wynosi prawie 200 euro na każde dziecko. Jednak również comiesięczny zastrzyk gotówki w wysokości 500 złotych to znaczna ulga dla domowego budżetu. Ta kwota ma być wypłacana rodzicom lub opiekunom prawnym i faktycznym na drugie oraz każde kolejne dziecko w rodzinie, aż do ukończenia przez nie 18 roku życia. Aby otrzymać pomoc z programu, należy złożyć odpowiedni wniosek w swojej gminie. Będzie trzeba go składać co roku, gdyż środki przyznawane są zawsze na jeden rok i wypłacane każdego miesiąca w tej samej kwocie.

Popularną formą jest wynoszące 1000 zł becikowe. Jak dostać to świadczenie? Wystarczy złożyć wniosek w wyznaczonej przez gminę instytucji, np. Urzędzie Miasta czy Ośrodku Pomocy Społecznej. Komu przysługuje becikowe? Może je otrzymać każdy, kto jest rodzicem nowonarodzonego dziecka, ale także opiekunem prawnym lub faktycznym. Ponadto ważne jest, aby matka pozostawała podczas ciąży pod opieką lekarza, gdyż do wniosku należy dołączyć potwierdzające opiekę lekarską zaświadczenie. Dochód na osobę w rodzinie nie powinien przekraczać 1922 zł netto.

Osoby borykające się z problemami finansowymi mogą skorzystać również z pomocy w tzw. „przejściu na swoje”. Ma to ułatwić program „Rodzina na swoim” w postaci dopłat do kredytów mieszkaniowych. Warto przypomnieć, że dopłaty te przysługują także singlom. Natomiast jeżeli znalazłeś się w trudnej sytuacji materialnej oraz mieszkaniowej (także w przypadku eksmisji), najprawdopodobniej przysługuje Ci lokal z zasobów mieszkaniowych gminy. Jak otrzymać mieszkanie socjalne i kto może się o nie ubiegać? Sąd nie ma prawa odmówić przyznania lokalu socjalnego m. in. kobietom w ciąży, emerytom i rencistom spełniającym wymagania do otrzymania pomocy społecznej, osobom obłożnie chorym oraz posiadającym status bezrobotnego.

To tylko niektóre formy wsparcia, z jakich mogą skorzystać polskie rodziny. Jak widać, jest ich sporo, warto więc skorzystać z pomocy - zwłaszcza, że wiele spraw można obecnie załatwić przez Internet nie wychodząc z domu. Pamiętaj, że w nagłych sytuacjach masz również możliwość wzięcia pożyczki - w MoneyMan każdy może ubiegać się o kredyt, niezależnie od sytuacji materialnej. Rozpatrywany jest każdy wniosek!


Kredyt online remont mieszkania pierwszy dzień szkoły 1 września 1 września początek roku szkolnego 5 najlepszych prezentów na ślub prezent ślubny wesele ślub jak kupować mieszkanie kupno mieszkania zakup mieszkania jak odnowić mieszkanie odnowienie mebli jak przykleić okleinę studia pieniądze na studia wydatki studenta weekendowy wyjazd wakacje oszczędzanie dla studenta jak oszczędzać na studiach konto dla studenta rodzina na swoim becikowe mieszkanie socjalne pierwszy rok studiów utrzymanie na studiach Halloween wynajem mieszkania komu wynająć mieszkanie bal Halloween przebranie Halloween horrory opony zimowe długi weekend jesień listopad jak przetrwać jesień jaki sport uprawiać jesienią jak przeżyć jesień czarny kot dzień czarnego kota historia czarnego kota zakupy świąteczne Boże Narodzenie gwiazdka Black Friday zakupy wyprzedaże wróżby andrzejkowe andrzejki wigilia św. Andrzeja mikołajki św. mikołaj prezenty prezent na święta święta Bożego Narodzenia dekoracje na święta Bożego Narodzenia Bożego Narodzenie przepisy Nowy Rok postanowienia noworoczne ferie zimowe wakacje zimą metoda na wnuczka metoda na policjanta obóz zimowy piątek trzynastego budżet domowy zima pielęgnacja zimą nowy rok sylwester dzień świstaka święto karnawał rio de janeiro walentynki porady dzień kota koty PIT wypełnianie PITu zimowe wakacje top 5 miejsc last minute finanse gdzie wziąć pożyczkę dzień kobiet co kupić dziewczynie wiosenne porządki wiosna w ogrodzie dzień mężczyzny co kupić mężczyźnie dzień drzemki w pracy zmęczenie weekend w polsce polskie jeziora wiosenny wypad pożyczki przez internet wakacje w polsce wakacje za granicą urlop domowy budżet wielkanoc prima aprilis dowcipy żarty święta wydatki zając wielkanocny weekend majowy majówka dzień ziemi międzynarodowy dzień ziemi

  • MoneyMan - szybkie pożyczki online
  • MoneyMan - szybkie pożyczki online