221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

Jak podreperować budżet po świętach

Święta, święta i po świętach... Mamy nadzieję, że Boże Narodzenie upłynęło wam w radosnej, rodzinnej atmosferze. Wiemy, że powrót do „szarej rzeczywistości” może być ciężki, zwłaszcza gdy stan rachunku bankowego po okołoświątecznym szaleństwie znacznie się skurczył. W grudniu radziliśmy, jak urządzić Wigilię oszczędnie, nie rujnując domowego budżetu. Jeśli mimo to nie udało wam się uniknąć „finansowego kaca”, nic nie szkodzi. Czasem trudno jest oprzeć się pokusie kupna drogiego prezentu i sprawienia radości najbliższym albo przyrządzenia dodatkowej, wykwintnej potrawy. Przygotowaliśmy więc dla was kilka porad, jak podreperować stan konta.

Im wcześniej zmierzymy się z faktem, że mamy kłopoty, tym lepiej. Unikanie sprawdzania rachunku bankowego czy sprawdzanie go zbyt często - w nadziei, że w czarodziejski sposób pojawią się na nim dodatkowe środki - nie pomoże. Sprawdzić za to warto wysokość wszystkich koniecznych do opłacenia rachunków, nawet zanim jeszcze dostaniemy list czy e-mail z informacją o wymaganych kwotach. Wówczas łatwiej będzie z wyprzedzeniem rozplanować wydatki. Pamiętajcie, precyzyjna kalkulacja to podstawa skutecznego oszczędzania!

Nie zapominajmy również, ze świetnym sposobem na zaoszczędzenie są wyprzedaże po świętach. Przede wszystkim dotyczą one sklepów odzieżowych, ale nierzadko natrafimy również na promocyjne ceny produktów żywnościowych. Do tej pory dostarczane do skrzynki pocztowej gazetki promocyjne hipermarketów i dyskontów z lekceważeniem wyrzucaliście do kosza? To duży błąd! Kilka złotych zaoszczędzonych w jednym sklepie na zakupie masła, w innym na kupnie owoców, a w jeszcze innym mleka daje łącznie kilkanaście złotych oszczędności. Przyjmując założenie, że zaoszczędzimy dzięki temu łącznie ok. 15 zł, a zakupy żywnościowe robimy codziennie, możemy w ten sposób zaoszczędzić w skali miesiąca nawet 465 zł. Warto więc zwracać baczną uwagę na oferty promocyjne!

Okres poświąteczny to także dobry moment, by pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. W sklepach robione są remanenty. W domu również dobrze jest urządzić remanent. Nienoszone ubrania, meble, które już się nam znudziły, niepotrzebne dekoracje itd. - to wszystko możemy wystawić na aukcji, sprzedać poprzez ogłoszenie w Internecie bądź informując znajomych i sąsiadów. Tzw. domowe wyprzedaże są niezwykle popularne w Stanach Zjednoczonych, a w ostatnim czasie zwyczaj ten zyskał na popularności również w Polsce.

Nie zapominajcie, że zawsze można zwrócić się o szybką pożyczkę, np. w MoneyMan, co pozwoli szybko załatać domową dziurę budżetową i stanąć na nogi.

20 January, 2017 27

Święta, święta i po świętach… Mamy nadzieję, że Boże Narodzenie upłynęło wam w radosnej, rodzinnej atmosferze.


Powiązane Artykuły