<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-N87RJR" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe> Jak przeżyć pójście dziecka do szkoły | Pożyczka
Masz pytania:
221-220-221 Pon - Pt od 9:00 do 19:00 kontakt@moneyman.pl

Jak przeżyć pójście dziecka do szkoły

Redakcja     26.08.2016

Twoje dziecko wraca do szkoły po wakacjach? A może dopiero rozpoczyna naukę? Jeśli masz obawy o jego bezpieczeństwo i zastanawiasz się, jak pomóc mu z poradzeniem sobie w szkolnej rzeczywistości, koniecznie skorzystaj z tych kilku sprawdzonych sposobów.

Pokaż dziecku, że nie jest samo

Jest 1 września początek roku szkolnego. To niewątpliwie stresujący dzień dla Twojego dziecka, niezależnie od tego, czy pierwszy raz idzie do szkoły, czy też wznawia naukę po wakacyjnej przerwie. Warto porozmawiać z dzieckiem i pokazać mu, że w tej sytuacji nie jest osamotnione. Opowiedz mu o swoich własnych doświadczeniach szkolnych, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. To bardzo ważne, żeby nie fałszować obrazu rzeczywistości! Uświadom dziecku, że jego koledzy i koleżanki są przecież w podobnej sytuacji. Pamiętaj, że nieśmiałe dziecko w szkole poradzi sobie o wiele lepiej, jeśli znajdzie zaufane grono przyjaciół, z którymi będą łączyć je wspólne pasje czy zainteresowania. Szkolne koła zainteresowań lub klasowe wycieczki to doskonały sposób na integrację.

 Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne

Pierwszy dzień szkoły? Zadbaj o to, by dla Twojego dziecka wiązał się z pozytywnymi wrażeniami. Jeżeli maluch dopiero rozpoczyna naukę, przedstaw mu osobiście nauczycieli. Dowiedz się, co dziecko może zabrać z domu do szkoły. Ulubiony pluszak czy zabawka będą doskonałym wsparciem w pierwszych dniach. Opuszczając szkołę, nie wymykaj się, tylko pożegnaj się z dzieckiem tak samo, jak robisz to zwykle. Długie pożegnania wzbudzają dodatkowy stres. Możliwie szybko postaraj się nauczyć imion innych dzieci uczęszczających do tej samej klasy, co syn czy córka. Używając imion w rozmowie, sprawisz, że szkoła wyda się Twojemu dziecku rodzinnym, bezpiecznym miejscem. Możesz także rozważyć system nagród za szkolne osiągnięcia.

 Zadbaj o bezpieczeństwo

Według badań w polskich szkołach dochodzi do około 70000 wypadków rocznie, z czego najwięcej ma miejsce w podstawówkach i gimnazjach. Na szczęście w większości są to niegroźne urazy, dlatego nie panikuj. Bezpieczne dziecko w szkole to ważny temat, ale należy podejść do niego z rozwagą. Przede wszystkim zadbaj o to, by Twoje dziecko było dobrze wyposażone: w wygodny plecak, najlepiej na kółkach, i niezbędne przybory. Jeśli akurat brakuje Ci środków, możliwość szybkiej pożyczki na szkolną wyprawkę gwarantuje portal MoneyMan. Ponadto przypomnij dziecku, że powinno przestrzegać zasad bezpieczeństwa ustalonych przez nauczycieli oraz że konflikty rozwiązujemy bez użycia przemocy. Dużo rozmawiaj z dzieckiem, aby mieć pewność, że nie padło w szkole np. ofiarą znęcania czy innych nieprawidłowych zachowań. W sytuacji, gdy samodzielnie wraca do domu, wspólnie wyznaczcie najbezpieczniejszą trasę powrotu.

I przede wszystkim - unikaj stresu! Dzieci doskonale wyczuwają zaniepokojenie rodziców. Twoja postawa jest dla dziecka wzorem, więc jeśli Ty będziesz pewna/pewny siebie, ono również.


Kredyt online remont mieszkania pierwszy dzień szkoły 1 września 1 września początek roku szkolnego 5 najlepszych prezentów na ślub prezent ślubny wesele ślub jak kupować mieszkanie kupno mieszkania zakup mieszkania jak odnowić mieszkanie odnowienie mebli jak przykleić okleinę studia pieniądze na studia wydatki studenta weekendowy wyjazd wakacje oszczędzanie dla studenta jak oszczędzać na studiach konto dla studenta rodzina na swoim becikowe mieszkanie socjalne pierwszy rok studiów utrzymanie na studiach Halloween wynajem mieszkania komu wynająć mieszkanie bal Halloween przebranie Halloween horrory opony zimowe długi weekend jesień listopad jak przetrwać jesień jaki sport uprawiać jesienią jak przeżyć jesień czarny kot dzień czarnego kota historia czarnego kota zakupy świąteczne Boże Narodzenie gwiazdka Black Friday zakupy wyprzedaże wróżby andrzejkowe andrzejki wigilia św. Andrzeja mikołajki św. mikołaj prezenty prezent na święta święta Bożego Narodzenia dekoracje na święta Bożego Narodzenia Bożego Narodzenie przepisy Nowy Rok postanowienia noworoczne ferie zimowe wakacje zimą metoda na wnuczka metoda na policjanta obóz zimowy piątek trzynastego budżet domowy zima pielęgnacja zimą nowy rok sylwester dzień świstaka święto karnawał rio de janeiro walentynki porady dzień kota koty PIT wypełnianie PITu zimowe wakacje top 5 miejsc last minute finanse gdzie wziąć pożyczkę dzień kobiet co kupić dziewczynie wiosenne porządki wiosna w ogrodzie dzień mężczyzny co kupić mężczyźnie dzień drzemki w pracy zmęczenie weekend w polsce polskie jeziora wiosenny wypad pożyczki przez internet wakacje w polsce wakacje za granicą urlop domowy budżet wielkanoc prima aprilis dowcipy żarty święta wydatki zając wielkanocny weekend majowy majówka dzień ziemi międzynarodowy dzień ziemi

  • MoneyMan - szybkie pożyczki online
  • MoneyMan - szybkie pożyczki online