221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

Jak przygotować domowy budżet na Wielkanoc?

Zaczęliście już przygotowania do Wielkanocy? Przy tej okazji chcemy wam przypomnieć kilka praktycznych porad dotyczących zarządzania domowym budżetem, które pomogą zapanować nad finansami w ramach przedświątecznych przygotowań.

Planowanie

Planowanie to oszczędność czasu i pieniędzy. Warto wiedzieć z wyprzedzeniem - nawet kilkutygodniowym - na co i ile wydamy. Zwłaszcza dotyczy to tradycji wręczania sobie wielkanocnych podarunków, która w Polsce wprawdzie nie jest tak popularna, jak np. w Ameryce, lecz wiele rodzin mimo wszystko ją kultywuje. Prezenty na Wielkanoc są zwykle skromniejsze od tych dawanych na Boże Narodzenie, ale jeśli do obdarowania mamy kilka osób, koszt może być mimo wszystko spory.

Na co cię stać?

„Wydaj tyle, na ile cię stać” - to złota zasada. Smaczne potrawy wielkanocne możesz przygotować naprawdę tanio. Postaw na tradycyjne produkty i dużą ilość warzyw. W ten sposób nie tylko zaoszczędzisz, ale także przyrządzisz zdrowy, lekki posiłek.

Unikaj porównań!

Święta to często okazja do porównań. Porównujemy nasze świąteczne zwyczaje ze znajomymi, sąsiadami... i często zazdrościmy im ładniejszych dekoracji, wykwintnych potraw czy świąt spędzonych w ekskluzywnym hotelu. Niepotrzebnie! Ludzie się różnią i każdy ma prawo spędzać święta po swojemu. Nie warto nadwyrężać domowego budżetu tylko po to, by móc popisać się przed innymi.

Trzymaj się ulubionych elementów

Sprawdzone rozwiązania są najlepsze i zazwyczaj najtańsze. Zostań przy tych „punktach programu” wielkanocnego, które sprawdziły się w poprzednich latach. W ten sposób nie tylko zaoszczędzisz, ale także przyczynisz się do tworzenia i podtrzymywania rodzinnych tradycji.

Solidarność

Jeśli któregoś z członków rodziny nie stać np. na zakup podarunków dla innych, bądźcie solidarni i wszyscy zrezygnujcie z tego zwyczaju. Nie bój się, że np. dzieci będą rozczarowane z tego powodu. Z pewnością zrozumieją ideę przyświecającą temu założeniu - wystarczy kilka słów wyjaśnienia.

Pamiętaj, że wsparcie dla domowego budżetu w trudnych sytuacjach oferuje MoneyMan.pl, z ofertą szybkich pożyczek online.

24 March, 2017 27

Zaczęliście już przygotowania do Wielkanocy? Przy tej okazji chcemy wam przypomnieć kilka praktycznych porad dotyczących zarządzania domowym budżetem


Powiązane Artykuły