221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

Jak wygląda zima w różnych krajach?

Podczas, gdy u nas śnieg i zawieruchy, mieszkańcy niektórych krajów cieszą się piękną, słoneczną pogodą. Do jakich ciepłych krajów zimą warto się wybrać? Czy zima nad morzem to dobry pomysł? Jak przetrwać sezon zimowy?

Jaka zima w tym roku czeka mieszkańców Polski? Meteorolodzy przewidują, że w styczniu spadnie sporo śniegu, a temperatury w dzień wahać się będą średnio od -2 do -4 stopni poniżej zera. Dopiero pod koniec miesiąca możemy spodziewać się pierwszej silniejszej odwilży. Dobra wiadomość dla fanów narciarstwa jest taka, że w górach cały czas utrzymywać się mają temperatury ujemne, a wraz z nimi śnieg. Z kolei luty ma być najbardziej zimowym miesiącem. Kalendarzowa zima niestety kończy się dopiero 21 marca. Co mają zatem do tego czasu robić wielbiciele ciepła?

Można wybrać się tam, gdzie zimy nie ma w ogóle, czyli w okolice położone pomiędzy dwoma zwrotnikami: Zwrotnikiem Raka i Zwrotnikiem Koziorożca. Średnia ilość światła słonecznego jest tam najwyższa, na wysokie temperatury ma również wpływ bliskość oceanu. Wyjątkiem od tej reguły jest m. in. Peru, gdzie z uwagi na górzyste ukształtowanie terenu biały puch bywa częstym gościem.

Kierunkiem zimowego urlopowego wypadu może stać się również Tasmania, czyli należąca do Australii wyspa o łagodnym klimacie i - w przeciwieństwie do australijskiego kontynentu - przyjaźniejszej człowiekowi florze. Styczniowe temperatury w Hobart, stolicy Tasmanii, są podobne do panujących latem w naszym kraju.

Wszystkim, którzy nie boją się wyzwań, a chcieliby zobaczyć, co to „prawdziwa zima”, proponujemy odwiedzenie - choćby wirtualne - 9 najzimniejszych krajów świata: Estonii, Finlandii, Mongolii, Islandii, Grenlandii, Stanów Zjednoczonych (Alaska), Kazachstanu, Kanady, Rosji i oczywiście najchłodniejszego regionu na Ziemi, czyli Antarktydy.

Najzimniejszą stale zamieszkiwaną przez ludzi osadą na świecie jest rosyjska wioska Ojmiakon. Średnia temperatura w styczniu wynosi tam -50 st. C. Najniższa odnotowana tam temperatura to -71,2 st. C. Przypominamy, że każdy kto potrzebuje wsparcia finansowego - np. na zimowy wyjazd - może złożyć wniosek o szybką pożyczkę w MoneyMan.

25 January, 2017 27

Podczas, gdy u nas śnieg i zawieruchy, mieszkańcy niektórych krajów cieszą się piękną, słoneczną pogodą


Powiązane Artykuły