Jarmarki świąteczne – gdzie się wybrać?

Jarmarki świąteczne - gdzie się wybrać? |Moneyman.pl_pixabay

Jarmarki świąteczne są bożonarodzeniową tradycją kultywowaną w wielu miastach Polski, a także w innych krajach europejskich. Stanowią one prawdziwą atrakcję turystyczną. Jarmarki świąteczne są doskonałą okazją do spędzenia wspólnego czasu z rodziną i przyjaciółmi wśród kolorowych straganów, a jednocześnie możliwością zakupienia wyjątkowych prezentów i ozdób.

Jarmark świąteczny - bożonarodzeniowa tradycja krajów Europy

Jarmark świąteczny jest wyjątkową tradycją obchodzoną w okresie przedświątecznym w wielu krajach Europy. Jarmarki, oznaczające w dosłownym tłumaczeniu “doroczne targi” są znane i organizowane na placach, rynkach i skwerach już od stuleci. Dzisiejsze jarmarki bożonarodzeniowe uznawane są za niezwykłą atrakcję turystyczną, wprowadzającą w świąteczną atmosferę. W trakcie jarmarku odwiedzający mają możliwość obejrzenia wyjątkowych ozdób, rękodzieł i zakupienia brakujących prezentów na kolorowych straganach. Organizatorzy jarmarków zapewniają także różne inne atrakcje np. w postaci degustacji lokalnych wyrobów.

Jarmark świąteczny - Wrocław

W Polsce jedną z ciekawszych atrakcji w okresie przedświątecznym jest jarmark we Wrocławiu. Na rynku wrocławskim pojawia się zgodnie z tradycją ogromny wiatrak. Organizatorzy jarmarku we Wrocławiu corocznie starają się zadbać o najmłodszych odwiedzających, zapewniając im dobrą zabawę, np. w towarzystwie bajkowych postaci. Na wrocławskim jarmarku nie brakuje barwnych straganów wypełnionych rękodziełem artystycznym, prezentami świątecznymi, ozdobami, biżuterią, a także lokalnymi przysmakami.

Jarmark świąteczny - Gdańsk

Jarmark świąteczny w Gdańsku zaliczany jest do jednych z najpiękniejszych dorocznych targów. Na straganach pojawiają się świąteczne ozdoby, wyroby rękodzielnicze i artystyczne oraz różnorodne specjały. W trakcie spacerowania po jarmarku świątecznym w Gdańsku obowiązkowo należy spróbować grzańca serwowanego w kolekcjonerskim kubku. Na gdańskim jarmarku bożonarodzeniowym poza straganami organizowane są również inne atrakcje, np. Anielski Młyn udekorowany ruchomymi figurami aniołów i świętych, przystań pod jemiołą czy karuzela z pięknymi, weneckimi rumakami.

Jarmark świąteczny w Polsce - gdzie jeszcze warto się wybrać?

Jarmarki świąteczne pojawiają się w coraz większej liczbie polskich miast. Poza Gdańskiem i Wrocławiem do najciekawszych jarmarków bożonarodzeniowych w Polsce należą te organizowane w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Toruniu, Olsztynie i w Szczecinie. Wśród dziesiątków barwnych kramów z pewnością znajdzie się wyjątkowe prezenty pod choinkę, oryginalne dekoracje do domu, a także liczne przysmaki na świąteczny stół.

Jarmark świąteczny - Berlin

Jarmark świąteczny w Berlinie - stolicy Niemiec jest jednym z bardziej wyjątkowych targów bożonarodzeniowych w skali Europy. Polska zaczerpnęła tradycję organizowania jarmarków świątecznych właśnie od swoich zachodnich sąsiadów. Jarmarki bożonarodzeniowe w Berlinie corocznie odwiedzane są przez setki turystów. Najpopularniejszym jest ten organizowany w samym centrum stolicy Niemiec. Na tym wyjątkowym europejskim jarmarku można zobaczyć i kupić ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, świeczki oraz biżuterię, a także spotkać najlepszych szefów kuchni serwujących w namiotach swoje potrawy. Wieczorami na berlińskich jarmarkach organizowane są zwykle koncerty, którym towarzyszy świetna zabawa, wspólne śpiewanie oraz smakowanie regionalnych i świątecznych przysmaków.

14 December, 2018 0

Jarmarki świąteczne to bożonarodzeniowe targi organizowane w wielu krajach Europy, w tym w Polsce. Obfitują w barwne stragany wypełnione wyrobami rękodzielniczymi i artystycznymi, regionalnymi przysmakami, biżuterią i ozdobami świątecznymi.


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę

Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz niezwłocznie po akceptacji wniosku.