221-220-221
pon.-pt. 9.00-17.00
koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora
kontakt@moneyman.pl
221-220-221
pon.-pt. 9.00-17.00
koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora
kontakt@moneyman.pl

Kamper – cena zakupu i wypożyczenia. Ile kosztuje kamper?

cena kampera

Ceny kamperów w wypożyczalniach zależą m.in. od wyposażenia pojazdu i czasu używania auta. Są wielokrotnie niższe niż ceny kamperów do sprzedania.

Kamper – cena pojazdu dla kupujących i wypożyczających

Koszt wynajmu kampera na dwutygodniowy urlop może wynieść nawet ponad 15000 złotych. Zakup to wydatek minimum 100000 złotych za nowego i około 30000 złotych za używanego kampera. Koszt wynajęcia kampera to nie tylko opłata za dobę, o czym warto pamiętać, planując budżet wyjazdu.

Podróżowanie kamperem z rodziną albo z przyjaciółmi to niebanalny sposób na wakacyjne wypady za granicę czy po Polsce. Zakup pojazdu posiadającego wszystkie niezbędne cechy to duży wydatek, nawet kilkuset tysięcy złotych. Kampery można też wynająć na czas wyjazdu, co jest opcją o wiele tańszą. Często wypożyczalnie na dłuższe wyjazdy wynajmują kampery ze specjalną zniżką.

Wynajem kampera – cena za dobę i inne koszty wypożyczenia kampera

To, ile kosztuje wypożyczenie kampera na dobę, zależy m.in. od jego wyposażenia, okresu wyjazdowego i czasu, na jaki pojazd się wypożycza. Wypożyczalnia kamperów ceny za dobę ustala przeważnie różne dla sezonu wysokiego (najbardziej popularnego, zwykle letni i w okolicach długich weekendów), średniego i niskiego (późną jesienią i zimą).
Ceny kamperów zaczynają się od około 120 złotych w sezonie niskim za niewielkie pojazdy do ponad 700 złotych w sezonie wysokim za kampery duże i komfortowe w użytkowaniu. Cena wypożyczenia kampera w cenniku wypożyczalni nie zawsze zgadza się z ceną, jaką rzeczywiście trzeba będzie zapłacić. Niektóre wypożyczalnie w cennikach uwzględniają ceny netto, do których należy doliczyć podatek VAT w wysokości 23 procent.

Cena wynajmu kampera jest o wiele wyższa niż tylko opłata za dobę. Należy doliczyć także:
● kaucję – zwykle w wysokości 3000 do 5000 złotych,
● opłatę serwisową – od około 150 do 350 złotych, za przygotowanie pojazdu do drogi, m.in. nabicie butli gazowej i przegląd techniczny,
● opłatę za wypożyczenie wyposażenia, np. pościeli, leżaków, krzeseł, stolików, nawigacji czy wyposażenia kuchni – od około 50 do 150 złotych za jedną rzecz za tydzień (lub jednorazowo).

Cennik wynajęcia kampera uwzględnia też inne opłaty, jak paliwo (pojazd należy zwrócić z pełnym bakiem) czy mycie i sprzątanie (jeśli nie zadba się o to przed zwróceniem kampera, należy dopłacić zwykle od 100 do 400 złotych).

Wiedząc, ile kosztuje wynajem kampera, można rozważyć zakup tego typu domku na kołach, jeśli planuje się częstsze wyjazdy i ten sposób urlopowania się sprawdził.

Zobacz też: Koszt lawety - ile kosztuje wynajem lawety

Kamper – cena zakupu pojazdów nowych i używanych

Cena nowego kampera zależy od wyposażenia pojazdu, mocy silnika czy marki. Nowe kampery ceny mają uzależnione też od jakości użytych we wnętrzu materiałów. Najtańsze pojazdy dostępne są od około 100000 złotych. Za średniej klasy kampera trzeba zapłacić powyżej 160000 złotych, a pojazdy klasy premium to wydatek grubo ponad 200000 złotych. Najdroższe osiągają ceny powyżej miliona złotych. W tych ostatnich jest nie tylko najwięcej przestrzeni, mają też najwyższej klasy wyposażenie wykonane z bardzo dobrej jakości materiałów.
Tańsze są kampery używane. Ceny kamperów z drugiej ręki zaczynają się od kilkudziesięciu tysięcy złotych. W Polsce często są to mocno wiekowe pojazdy o przestarzałym designie i wyposażeniu, które nie zawsze zaspokajają potrzeby podróżujących. Trzydziesto-, a nawet blisko czterdziestoletnie kampery mogą okazać się o wiele droższe w eksploatacji (koszty ubezpieczenia, wysokie zużycie paliwa i koszty naprawy) niż nowe pojazdy. Warto wziąć to pod uwagę, decydując się na ten niemały wydatek.

28 May, 2018 0

Ceny kamperów w wypożyczalniach zależą m.in. od wyposażenia pojazdu i czasu używania auta. Są wielokrotnie niższe niż ceny kamperów do sprzedania.


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę

Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz niezwłocznie po akceptacji wniosku.