221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

Kiedy wybrać się na urlop?

Wakacje w Polsce czy wakacje za granicą? Oto dylemat, przed którym stoi obecnie wiele osób planujących już wakacyjny wypoczynek. Inni zostawiają decyzję na później, licząc na atrakcyjne oferty las minute... Tak czy inaczej, warto pamiętać, że urlop poza sezonem to zwykle niższy koszt, a także większy spokój i sposób na uniknięcie uciążliwości związanych z „najazdem turystów” na wybrany kurort.

Planując wiosenny urlop, nie można zapominać, że jednym z istotnych czynników decydujących o kierunku wyjazdu, powinna być pogoda. W końcu wyjeżdżamy za granicę raczej nie po to, by cały pobyt spędzić w pokoju hotelowym, oglądając deszcz czy - jeszcze gorzej - huragan szalejący za oknem. Dlatego należy bardzo uważać na wszelkiego rodzaju oferty promocyjne biur podróży, obniżki mogą bowiem wynikać właśnie z niekorzystnych warunków pogodowych panujących w danym kraju.

Jeśli myślimy o wyjeździe na południe Europy, wiosna (a także wczesna jesień) to dobry moment na wycieczkę. Wówczas w Chorwacji, Bułgarii, Rumunii czy Grecji jest już ciepło, ale jeszcze nie gorąco, więc upał nie utrudni np. zwiedzania. Wypad na Wyspy Kanaryjskie to dobry pomysł przez cały rok, choć meteorolodzy ostrzegają, że zimą opady zdarzają się tam częściej. Najlepiej na Kanary pojechać pomiędzy kwietniem a wrześniem. Z wyjazdem do Turcji lepiej poczekać do lata, a jeszcze lepiej do września. W pozostałych okresach łatwo trafić na burze i intensywne opady. O problemach związanych z porą deszczową trzeba pamiętać zwłaszcza, gdy wybieramy się poza Europę, np. do Indii czy Meksyku, gdzie najlepiej jeździć zimą i wczesną wiosną. Inaczej możemy stanąć „oko w oko” z tropikalnym cyklonem. Wczesna wiosna tu również dobra pora na wycieczkę w rejon Morza Karaibskiego.

Decydując, gdzie na wakacje pojedziecie w tym roku, zawsze wcześniej sprawdźcie prognozy pogodowe. Zwłaszcza w przypadku ofert last minut jest to dobry pomysł, bo istnieje większe prawdopodobieństwo, że taka prognoza będzie trafna - a wypoczynek udany. Pamiętajcie, że wsparcia finansowego na realizację urlopowych planów zawsze możecie szukać na MoneyMan.pl (pożyczka online).

22 March, 2017 28

Wakacje w Polsce czy wakacje za granicą? Oto dylemat, przed którym stoi obecnie wiele osób planujących już wakacyjny wypoczynek.


Powiązane Artykuły