221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

Kiedy zacząć myśleć o zakupach świątecznych?

Już w listopadzie galerie handlowe zaczynają wypełniać się świątecznymi dekoracjami, produktami na wigilijny stół, zestawami upominkowymi. Z głośników dobiegają dźwięki kolęd lub popularnych bożonarodzeniowych przebojów...

Jednych tak wczesna pora rozpoczęcia „przedświątecznej gorączki” irytuje, innych cieszy. Są osoby, które zawsze prezenty kupują w ostatniej chwili oraz takie, które muszą mieć wszystko dopięte na ostatni guzik na tydzień przed Wigilią.

Uwaga na „pseudopromocje”!

Kiedy zacząć myśleć o zakupach świątecznych? Prezenty świąteczne warto kupić zawczasu. Grudniowe promocje to niestety często jedynie chwyt marketingowy, zwykle ceny najpopularniejszych produktów wcale nie różnią się wiele od standardowych. Czasami są nawet wyższe! Dlatego nie dajmy się nabrać na żadne „superokazje”.

Liczą się dobre intencje

Co lubi obdarowywana osoba? Może ma jakieś oryginalne hobby? Zakupy przez internet są najlepszym wyjściem - pozwalają zaoszczędzić pieniądze, a także w spokoju rozważyć wszystkie plusy i minusy danego produktu. W wielu rodzinach funkcjonuje tradycja wręczania sobie symbolicznych lub zrobionych ręcznie podarunków. Inni stawiają na prezenty praktyczne - nowe meble, urządzenia AGD itd - jeżeli chcemy sprawić komu prezent, na który w danej chwili nas nie stać - warto przemyśleć pożyczkę online.

Świąteczne inspiracje

Szukając inspiracji, warto przejrzeć poradniki DIY i blogowe tutoriale. Ręcznie zrobione ozdoby świąteczne, potrawy przygotowane wraz z rodziną, wspólne odkrywanie wigilijnych tradycji - to sprzyja budowaniu więzi i wzajemnego szacunku. Jeśli w przygotowaniach uczestniczą dzieci, więcej nauczą się wykonując pewne czynności samodzielnie, niż obserwując, jak rodzice kupują „gotowce” w pobliskim markecie.

Choinka

Choinka to niewątpliwie świąteczny „must-have”! Świetnym rozwiązaniem jest kupno żywego drzewka w doniczce. Będzie je można później zasadzić w ogrodzie lub na działce. Należy jednak uważać na sprzedawane w dyskontach egzemplarze, mogą mieć bowiem uszkodzony system korzeniowy, co spowoduje, że po przesadzeniu drzewko szybko zwiędnie. Lepiej udać się po choinkę bezpośrednio do szkółki iglaków.

W ferworze przedświątecznych przygotowań nie zapominajmy o tym, co jest ich najważniejszym celem. A nie jest to bynajmniej „upolowanie” najładniejszej choinki czy ugotowanie najsmaczniejszej potrawy, zaś wartościowy czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi.

21 November, 2016 28

Już w listopadzie galerie handlowe zaczynają wypełniać się świątecznymi dekoracjami, produktami na wigilijny stół, zestawami upominkowymi


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę

Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz niezwłocznie po akceptacji wniosku.