221-220-221
pon.-pt. 8.00-16.00
koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora
kontakt@moneyman.pl
221-220-221
pon.-pt. 8.00-16.00
koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora
kontakt@moneyman.pl

Kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe – jaki jest koszt?

Kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe - jaki jest koszt?|Moneyman.pl_pixabay

Koszt obozów dla dzieci i młodzieży jest zależny od miejsca docelowego, rodzaju zakwaterowania, a także liczby atrakcji. Droższe są kolonie tematyczne, np. konne.

Kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe - jak bezpiecznie wysłać dziecko na wakacje? Cena kolonii i obozów w Polsce i za granicą.

Przed podjęciem decyzji o wysłaniu dziecka na obóz w Polsce lub za granicą rodzice powinni dokładnie sprawdzić organizatora wyjazdu. Powinien być on wpisany w rejestr prowadzony przez marszałka określonego województwa. Ponadto wszystkie kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe są zgłaszane do kuratorium oświaty.

Kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe są doskonałym sposobem na bezpieczne i atrakcyjne wakacje. Są organizowane zarówno na terenie Polski, jak też w malowniczych i ciepłych miejscowościach zagranicznych. Koszt kolonii i obozów dla dzieci i młodzieży w zależności od miejsca i atrakcji może wynosić nawet powyżej 2000 zł.

Kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe - gdzie wysłać dziecko?

Kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe są świetnym, a niekiedy jedynym rozwiązaniem dla rodziców, którzy nie mogą wyjechać z dziećmi na wakacje z powodu braku urlopu czy z innych przyczyn. Biura podróży, kluby sportowe i szkoły językowe oferują wiele ciekawych propozycji spędzenia wakacji. Kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe są najczęściej organizowane nad polskim morzem, w górach, a także w malowniczej krainie jezior, czyli na Mazurach. Dostępne są także szerokie oferty wakacyjnych wyjazdów za granicę, z czego najczęściej korzysta młodzież. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, w jakim wieku dziecko można po raz pierwszy wysłać na kolonie. Organizatorzy niektórych turnusów ściśle określają przedział wiekowy uczestników lub dokonują ich podziału na grupy pod względem wieku. Zwykle decyzja o wysłaniu dziecka na obóz czy kolonie po raz pierwszy należy wyłącznie do rodziców. Przed postanowieniem o wysłaniu dziecka na obóz należy upewnić się, że organizatorzy wyjazdu są godni zaufania i zapewnią uczestnikom bezpieczeństwo. Firma, klub lub szkoła, która organizuje wypoczynek powinna być wpisana do rejestru organizatorów prowadzonego przez urzędy wojewódzkie. Ponadto każdy obóz dla dzieci i młodzieży musi zostać zgłoszony do kuratorium oświaty. Wychowawcy uczestniczący w wyjeździe powinni mieć wykształcenie pedagogiczne lub ukończony odpowiedni kur. Rodzice powinni otrzymać również numery kontaktowe nie tylko do firmy, ale również do wychowawców zapewniających opiekę uczestnikom letniego wyjazdu. Korzystając z ofert biura podróży, warto także sprawdzić gwarancję ubezpieczeniową, opinie innych ludzi zamieszczane na forach internetowych oraz od ilu lat dana firma funkcjonuje na rynku.

Zobacz też: Namiot – cena 4, 2 osobowego – ile kosztuje namiot i jak wybrać?

Kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe w Polsce - ile kosztują?

Dużą popularnością cieszą się kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe organizowane na terenie Polski w rejonach Morza Bałtyckiego, gór oraz Mazur. Ciekawą propozycją są wyjazdy tematyczne, nazywane również specjalizowanymi, np. obozy konne, plastyczne, tenisowe, sportowe, żeglarskie itp. Koszt kolonii specjalizowanych jest bardzo zróżnicowany i zależy od kilku podstawowych czynników: miejsca docelowego, liczby zajęć, rodzaju zakwaterowania, profilu (rodzaju specjalizacji) i oferowanych atrakcji. Najczęściej waha się w granicach od 1100 zł do nawet powyżej 2000 zł za dziesięciodniowy pobyt. Nieco tańszym rozwiązaniem są tradycyjne kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe, które polegają na wycieczkach autokarowych, pieszych wędrówkach, kąpielach w morzu, zdobywaniu górskich szczytach i wielu innych atrakcjach. Ich koszt jest mniejszy w porównaniu z koloniami specjalizowanymi o około 200-300 zł.

Kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe za granicą - ile kosztują?

Dzieci oraz młodzież chętnie korzystają z możliwości wyjazdu na kolonie i obozy za granicą. Do najbardziej popularnych kierunków należą: Słowacja, Chorwacja, Grecja, Włochy, Bułgaria, Hiszpania, a więc kraje o malowniczym krajobrazie, wysokich temperaturach, dostępem do morza oraz gór. Ceny obozów zagranicznych są bardzo zróżnicowane. Koszt obozu zwykle obejmuje transport, zakwaterowanie oraz wyżywienie. Rozmaite atrakcje w postaci aquaparków, wycieczek fakultatywnych, rejsów statkiem, kursów itp. najczęściej wymagają dodatkowych opłat. Ceny kolonii dla dzieci i obozów młodzieżowych za granicą (bez dodatkowych atrakcji) wynoszą średnio od 1500 zł do 2400 zł.

9 August, 2018 0

Koszt obozów dla dzieci i młodzieży jest zależny od miejsca docelowego, rodzaju zakwaterowania, a także liczby atrakcji. Droższe są kolonie tematyczne, np. konne.


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę

Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz niezwłocznie po akceptacji wniosku.