<iframe src="//www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-N87RJR" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden"></iframe> Komu lepiej nie wynajmować mieszkania | Pożyczki
Masz pytania:
221-220-221 Pon - Pt od 9:00 do 19:00 kontakt@moneyman.pl

Komu lepiej nie wynajmować mieszkania?

Redakcja     18.10.2016

Wiele osób będących w posiadaniu więcej niż jednego mieszkania, decyduje się na ich wynajem, myśląc: wynajmę mieszkanie, bez problemu zdobędę dodatkową gotówkę. Należy jednak pamiętać, że polskie prawodawstwo w większym stopniu chroni najemcę, a w mniejszym właściciela lokalu. Niestety zdarzają się lokatorzy, którzy wykorzystują to w nieuczciwy sposób, wyszukując kolejne mieszkania do wynajęcia i unikając uiszczania jakichkolwiek opłat - przynajmniej, dopóki właścicielowi nie uda się uzyskać sądowego nakazu eksmisji. Co zrobić, żeby ustrzec się przed nieuczciwymi lokatorami? Jak bezpiecznie wynająć mieszkanie? W jaki sposób wyegzekwować zapłatę należności z tytułu czynszu i mediów, jeśli to lokator był zobowiązany do ich uiszczania? Za ile wynająć mieszkanie?

1. Kaucja przy podpisaniu umowy

Jeżeli, pomimo obaw, podjęliście decyzję o wynajęciu mieszkania, koniecznie zawrzyjcie w umowie z przyszłym lokatorem podpunkt dotyczący kaucji. Jest to dodatkowa opłata na poczet ewentualnych szkód, jakie mogą powstać z winy najemcy. Kaucję zwraca się zazwyczaj lokatorowi po wygaśnięciu umowy najmu, natomiast, jeżeli cokolwiek w wynajmowanym lokalu uległo zniszczeniu, będzie ją można wykorzystać, by naprawić szkody. Na kaucję potencjalny lokator może wziąć - w razie braku gotówki - szybką pożyczkę (MoneyMan ma w swojej ofercie takie pożyczki).

2. Podatek od wynajmu mieszkania

Zadbajcie o uregulowanie wszelkich należności z Urzędem Skarbowym. Jeżeli mieszkanie wynajmujemy prywatnie, podatek można uiszczać na dwa sposoby: w formie comiesięcznej opłaty ryczałtowej wynoszącej 8,5% lub na zasadach ogólnych. Opodatkowanie ryczałtowe należy zgłosić wcześniej w urzędzie. Wybór zasad ogólnych opłaca się wtedy, kiedy wiemy, że z wynajmem będą się wiązały dodatkowe koszty (np. remontu), ponieważ można odliczyć je od uzyskanych z tytułu wynajmu dochodów.

3. Najem okazjonalny

Jeżeli obawiasz się nieuczciwych lokatorów, dobrym rozwiązaniem jest tzw. najem okazjonalny. Wymaga on notarialnie zawartej umowy między najemcą a właścicielem mieszkania, która gwarantuje, że w przypadku np. nieuiszczania przez najemcę opłat, będzie można od razu skorzystać z pomocy komornika, bez konieczności zapewnienia lokalu zastępczego najemcy. W przypadku standardowej umowy, nie ma możliwości natychmiastowej eksmisji, zwłaszcza w okresie zimowym. Pomimo tego, że wynajęcie mieszkania wiąże się dla właściciela z pewnym ryzykiem, jest dobrym pomysłem, jeśli zależy nam na powiększeniu domowego budżetu o dodatkowy, comiesięczny zastrzyk gotówki.


Kredyt online remont mieszkania pierwszy dzień szkoły 1 września 1 września początek roku szkolnego 5 najlepszych prezentów na ślub prezent ślubny wesele ślub jak kupować mieszkanie kupno mieszkania zakup mieszkania jak odnowić mieszkanie odnowienie mebli jak przykleić okleinę studia pieniądze na studia wydatki studenta weekendowy wyjazd wakacje oszczędzanie dla studenta jak oszczędzać na studiach konto dla studenta rodzina na swoim becikowe mieszkanie socjalne pierwszy rok studiów utrzymanie na studiach Halloween wynajem mieszkania komu wynająć mieszkanie bal Halloween przebranie Halloween horrory opony zimowe długi weekend jesień listopad jak przetrwać jesień jaki sport uprawiać jesienią jak przeżyć jesień czarny kot dzień czarnego kota historia czarnego kota zakupy świąteczne Boże Narodzenie gwiazdka Black Friday zakupy wyprzedaże wróżby andrzejkowe andrzejki wigilia św. Andrzeja mikołajki św. mikołaj prezenty prezent na święta święta Bożego Narodzenia dekoracje na święta Bożego Narodzenia Bożego Narodzenie przepisy Nowy Rok postanowienia noworoczne ferie zimowe wakacje zimą metoda na wnuczka metoda na policjanta obóz zimowy piątek trzynastego budżet domowy zima pielęgnacja zimą nowy rok sylwester dzień świstaka święto karnawał rio de janeiro walentynki porady dzień kota koty PIT wypełnianie PITu zimowe wakacje top 5 miejsc last minute finanse gdzie wziąć pożyczkę dzień kobiet co kupić dziewczynie wiosenne porządki wiosna w ogrodzie dzień mężczyzny co kupić mężczyźnie dzień drzemki w pracy zmęczenie weekend w polsce polskie jeziora wiosenny wypad pożyczki przez internet wakacje w polsce wakacje za granicą urlop domowy budżet wielkanoc prima aprilis dowcipy żarty święta wydatki zając wielkanocny weekend majowy majówka dzień ziemi międzynarodowy dzień ziemi

  • MoneyMan - szybkie pożyczki online
  • MoneyMan - szybkie pożyczki online