221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

Konto dla młodych - czym się kierować wybierając konto dla studenta?

Konto dla studenta powinno być tanie albo najlepiej darmowe. Na studiach wielu młodych ludzi musi utrzymywać się samodzielnie, bez wsparcia ze strony rodziców, dlatego każda dodatkowa opłata jest przez nich rozważana kilkukrotnie. Czy jednak przy wyborze konta dla młodych trzeba brać pod uwagę wyłącznie cenę za prowadzenie rachunku bankowego?

Po co studentowi konto w banku?

Konto młodzieżowe może być założone już wtedy, gdy dziecko ma 15 lat, choć za zgodą rodzica. Natomiast konto studenckie zakłada sam student w dowolnie wybranym przez siebie banku. Student na ogół robi to wtedy, gdy wyjeżdża studiować do innego miasta, a rodzice dzięki temu łatwiej będą mogli mu przekazywać pieniądze. Czasem rachunek wymagany jest przez pracodawcę, bank udzielający kredytu studenckiego, lub przez uczelnie, aby móc przelewać pieniądze z przyznanych młodemu człowiekowi stypendium.

Jakie jest najlepsze konto bankowe dla młodych?

Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę, jeśli przystępujemy do wyboru konta dla studenta? Warto zwrócić uwagę na to, czy instytucja bankowa ma ofertę stricte kierowaną do studentów i dobraną do studenckiego, niewielkiego budżetu.

W wielu bankach można znaleźć w ofercie konta młodzieżowe i studenckie. Bankowcy, nazywając rachunki w ten sposób i konstruując ofertę, wzięli pod uwagę potrzeby i możliwości finansowe młodych ludzi.

Uwaga! Bywa, że konto dla młodzieży czy konto w banku dla studenta jest takim jedynie z nazwy i tak naprawdę niczym nie różni się od rachunku kierowanego do każdego innego, dorosłego klienta. Z drugiej strony, konto dla dorosłego może mieć nawet lepsze warunki od konta tylko z definicji studenckiego.

Zobacz też: Czym jest preferencyjny kredyt studencki i jak można go otrzymać?

Najlepsze konto dla studenta powinno być bezpłatne, dawać zniżki do sklepów i punktów usługowych, a także oferować gromadzenie dodatkowych zysków, np. z uczestnictwa w programach cashback i moneyback. Bank nie powinien naliczać żadnych opłat za prowadzenie rachunku, za wydanie i używanie karty płatniczej wydanej do konta, a także za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz za przelewy zwykłe. Czasem banki wymagają wykonania kartą co najmniej kilku operacji w każdym miesiącu, aby uniknąć miesięcznej opłaty za korzystanie z niej. Nie jest to duże zobowiązanie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy coraz więcej osób płaci za zakupy czy usługi w formie bezgotówkowej, posługując się plastikową lub wirtualną kartą płatniczą.

Jeśli student studiuje poza granicami kraju, albo wyjeżdża na kilka miesięcy na wymianę, powinien zdecydować się na rachunek z bezpłatną wypłatą środków za granicą, z dowolnych bankomatów.

13 December, 2017 3

Konto dla studenta powinno być tanie albo najlepiej darmowe. Na studiach wielu młodych ludzi musi utrzymywać się samodzielnie, bez wsparcia ze strony rodziców


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę

Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz niezwłocznie po akceptacji wniosku.