221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

Majówka w domu? Nic strasznego!

Zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Polski czy wypoczynek w tropikach to nie jedyna opcja w przypadku zbliżającego się majowego weekendu. Dzięki temu, że zarówno 1 maja, jak i 3 maja są świętami państwowymi, biorąc urlop we wtorek 2 maja, zyskujemy aż 5 dni wolnych. Zamiast zastanawiać się, gdzie pojechać, warto rozważyć trzecią opcję, czyli spędzenie tzw. długiego weekendu w domu.

Niezależnie od tego, czy w domowych pieleszach zostajecie z wyboru, czy też np. nie stać was na wymarzoną wycieczkę, polecamy zastosowanie poniższych, prostych trików, które pozwolą wam zdecydowanie lepiej wypocząć w tych dniach i odzyskać energię.

1. Wyłącz dźwięk w telefonie. Jeśli ktoś będzie miał ci do przekazania jakąś ważną wiadomość, na pewno się nagra. Sprawdzisz automatyczną sekretarkę w dogodnej chwili.

2. Ustaw w swojej skrzynce e-mailowej automatyczną wiadomość informująca o tym, że aktualnie jesteś niedostępny i na wszystkie maile odpowiesz po powrocie z urlopu.

3. Nie patrz na rachunki, nie sprawdzaj newsów, wyłącz komputer, telewizor najlepiej też. To potencjalne źródła stresu, a w dobrym wypoczynku chodzi przecież o to, by go zminimalizować.

5. Zrezygnuj z gotowania. Smaczne jedzenie możesz zamówić w wybranej, sprawdzonej restauracji, z dowozem do domu. Podczas majowego weekendu pozwól sobie na luz w kwestiach ewentualnej diety. Zamawiaj potrawy, które naprawdę lubisz!

Pamiętaj również, że skoro spędzisz w domu całe 5 dni - choć oczywiście nie zachęcamy do tego, by zostawać w czterech ścianach 24 godziny na dobę - warto wcześniej odpowiednio go przygotować. Zanim majowy długi weekend się rozpocznie, zrób porządki. Możesz też zadbać o odpowiednie, budujące nastrój akcesoria, np. relaksacyjną muzykę, przyjemne dla oka dekoracje (jak choćby popularne zapachowe świece) itd. Piknik w salonie czy minidomowe spa urządzone we własnej łazience to ciekawe i tanie w realizacji pomysły na spędzenie wolnego czasu, które naprawdę działają. W realizacji weekendowych planów z chęcią pomoże MoneyMan.pl, firma oferująca pożyczki online.

24 April, 2017 27

Zwiedzanie najpiękniejszych zakątków Polski czy wypoczynek w tropikach to nie jedyna opcja w przypadku zbliżającego się majowego weekendu.


Powiązane Artykuły