221-220-221
pon.-pt. 9.00-17.00
koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora
kontakt@moneyman.pl
221-220-221
pon.-pt. 9.00-17.00
koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora
kontakt@moneyman.pl

Malowanie ścian cena – artystyczne, natryskowe. Koszt.

Malowanie ścian cena - artystyczne, natryskowe. Koszt|Moneyman.pl_pixabay

Cena za malowanie ścian wewnątrz i na zewnątrz domu zależy od tego, w jakim rejonie realizowane jest zlecenie oraz od liczby nakładanych warstw farby. Dodatkowe koszty mogą wiązać się, np. z oczyszczeniem i gruntowaniem ściany.

Malowanie ścian i sufitów. Cena i zakres usługi

Malowanie ścian to nieodłączny element wykończenia oraz remontowania wnętrz. Cena za malowanie ścian zależy od miejsca realizacji zlecenia, liczby warstw farby oraz sposobu malowania. W zakresie usług firmy malarskiej często znajdują się także prace, takie jak: malowanie natryskowe, artystyczne oraz lakierowanie i impregnacja powierzchni drewnianych.

Równomiernie pomalowane ściany to dopełnienie każdej aranżacji. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na lekkie pastelowe odcienie, czy pójdziemy w kierunku intensywnych i nasyconych barw, ostateczny efekt w dużym stopniu zależy od tego, jaką techniką i z jaką starannością nałożona została farba.

Malowanie ścian - cennik usług polegających na przygotowaniu podłoża

Zanim fachowcy rozpoczną nakładanie farby na ściany, najpierw zajmą się przygotowaniem podłoża oraz pomieszczenia do malowania. Pierwszą czynnością jest rozłożenie folii malarskiej na podłodze i na meblach, które nie zostały wyniesione z pokoju. Kolejne prace polegają na oklejeniu włączników, gniazd oraz ram okiennych taśmą malarską. Zapobiegnie to trwałemu zabrudzeniu tych elementów. Cena za malowanie ścian, które rozpoczyna się etapem zabezpieczania, to średnio około 11 zł/m2. Następnie fachowcy oczyszczają ściany i sufity (7,50-8,50 zł/m2), a po ich wyschnięciu uzupełniają wszelkie ubytki, szczeliny i pęknięcia zaprawą murarską. Cena za prace naprawcze wynosi od 9 zł/m2 do 10 zł/m2. Jeżeli na naszych ścianach znajdowały się pozostałości po starych farbach, tapetach lub klejach, fachowcy usuną je za dodatkową opłatą (około 7 zł/m2). Tak przygotowane ściany i sufity nadają się do gruntowania. Jest to niezbędna czynność, który wyrównuje chłonność ściany, ujednolica powierzchnię podłoża i wzmacnia jej przyczepność. Grunt działa też wzmacniająco i poprawia parametry wodoszczelne ściany. Cennik za malowanie ścian gruntem to 4-5 zł/m2.

Cena za malowanie ścian i sufitów

Czynnikiem decydującym o tym, ile będzie nas kosztować malowanie ścian jest liczba nakładanych warstw. Najczęściej decydujemy się na trzykrotne pomalowanie ścian i cena za taką usługę waha się przedziale 11-13 zł/m2. Stawka ta dotyczy malowania ścian wewnątrz budynku. Cennik za malowanie ścian zewnętrznych to 23-28 zł/m2. Wartości te nie obejmują zakupu materiałów, zawierają wyłącznie koszty robocizny.

Artystyczne i natryskowe malowanie ścian - cena

Od niedawna coraz większą popularnością cieszy się malowanie ścian techniką natryskową. Polega ono na natryskiwaniu farby pod ciśnieniem za pomocą specjalnego sprzętu (kompresora lub agregatu natryskowego). Metoda ta wymaga doświadczenia i precyzji, ponieważ aplikowana na ścianę farba łatwo może spłynąć z muru i zostawić nieestetyczne zacieki. Cena za malowanie natryskowe ścian to 4-6 zł/m2 (za nałożenie jednej warstwy). Jeżeli zależy nam na tym, aby ściany wewnątrz naszych domów wyglądały oryginalnie, powinniśmy zdecydować się na malowanie artystyczne. Polega ono na tworzeniu oryginalnych grafik, murali czy obrazów 3D na ścianach, dzięki czemu ściana staje się niepowtarzalnym elementem dekoracyjnym. Cena za malowanie artystyczne na ścianach zależy od tego, jak skomplikowany jest wybrany przez nas projekt i ile czasu zajmie jego realizacja. Stawki wahają się zwykle w przedziale 40-80 zł/m2.

Dodatkowe usługi podczas malowania ścian

Często fachowcy od malowania ścian decydują się na wykonanie dodatkowych usług, takich jak malowanie drewnianych okien i drzwi. W takim przypadku, cena za metr kwadratowy wynosi 80-90 zł (okna) i 63-75 zł (drzwi). Jeżeli zdecydujemy się, aby zatrudniona przez nas ekipa zajęła się także malowaniem grzejników, stawka za takie zlecenie sięgnie 16-18 zł za każde żebro. Regularnej konserwacji wymagają też powierzchnie drewniane, np. podłogi na tarasie. Ich lakierowanie farbami olejnymi i impregnacja to także zakres czynności, jakie może dla nas wykonać firma malarska. Cena za tego typu usługi waha się w przedziale 37-40 zł/m2 (lakierowanie) oraz 22-26 zł/m2 (impregnacja).

8 August, 2018 0

Cena za malowanie ścian wewnątrz i na zewnątrz domu zależy od tego, w jakim rejonie realizowane jest zlecenie oraz od liczby nakładanych warstw farby. Dodatkowe koszty mogą wiązać się, np. z oczyszczeniem i gruntowaniem ściany.


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę

Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz niezwłocznie po akceptacji wniosku.