221-220-221
pon.-pt. 9.00-17.00
koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora
kontakt@moneyman.pl
221-220-221
pon.-pt. 9.00-17.00
koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora
kontakt@moneyman.pl

Meble na zamówienie – kuchenne, łazienkowe. Koszt.

Meble na zamówienie - kuchenne, łazienkowe. Koszt.| Moneyman.pl_pixabay

Cennik mebli na zamówienie różni się zależnie od materiału wykonania zabudowy. Dodatkowe koszty trzeba też zapłacić za dodatki ułatwiające codzienne użytkowanie, np. systemy cichego domyku.

Meble na zamówienie. Cena za meble z laminatu, płyty MDF, drewna i fornirowane

Meble na zamówienie to już niemal standard w naszych domach i mieszkaniach. Ich popularność jest motywowana estetycznym wyglądem, wysoką jakością oraz trwałością. Mamy możliwość dopasować je według naszych upodobań i potrzeb, a cena za wykonanie mebli pod wymiar kuchennych, łazienkowych, biurowych czy drewnianych zależy od materiału wykonania. Najtańszą opcją są meble z laminatu, a najdroższą meble z luksusowych drzew egzotycznych.

Meble na wymiar to wydatek bardziej kosztowny niż dostępne w sklepach gotowe zestawy meblowe. Warto jednak wybrać takie rozwiązanie, ponieważ poprawia funkcjonalność kuchni i pozwala na zagospodarowanie nawet trudnych przestrzeni, takich jak: skosy, wnęki czy nierówne ściany.

Meble kuchenne na zamówienie - z laminatu i płyt MDF

Cena kuchennych mebli na zamówienie zależy od tego, na jak dużo segmentów się zdecydujemy, z jakiego materiału zostaną przygotowane i jakie mechanizmy zostaną w nich wykorzystane. Najtańsze są meble pod wymiar z laminatów, w których obrzeża ochronne są melaminowe. Cena za metr bieżący takiej zabudowy to około 780-820 zł. Systemy wykonane z laminatu są najmniej trwałe i sprawdzają się w pomieszczeniach rzadko użytkowanych, np. kuchniach w domku letniskowym. Lepszej jakości, ale też bardziej kosztowne są meble na zamówienie z laminatu, ale zabezpieczone solidniejszymi obrzeżami z aluminium (średnio 1850-2000 zł/mb) bądź PCV (1300-1500 zł/mb). Zainteresowaniem cieszą się meble kuchenne i łazienkowe na zamówienie wykonane z MDF-u. Jest to płyta pilśniowa wytworzona z włókien drzewnych. Jej zaletą jest elastyczność, niepalność i odporność na wilgoć. Oklejona specjalną folią, dobrze sprawdzi się w roli budulca mebli. Cena za metr bieżący mebli na zamówienie z płyt MDF, zależy od jakości folii, która będzie zabezpieczać fronty. Najniższy wariant cenowy to 830-1000 zł, a opcja pośrednia 1200-1400 zł. Najdroższe (1800-2100 zł/mb) są meble oklejone folią wysokiej jakości, która jest odporna na uszkodzenia, zarysowania i odbarwienia.

Fornirowane meble na zamówienie do kuchni i łazienki

Meble pod wymiar najczęściej zamawiane są do kuchni. Jednak coraz większą popularnością cieszą się meble za zamówienie do łazienki czy pralni. Bez względu na to, do jakiego pomieszczenia potrzebujemy mebli, warto rozważyć opcję systemów fornirowanych. Powstają one przez przyklejenie do drewnopodobnego materiału warstwy forniru (drewna o wyższej jakości). Technika ta pozwala na stworzenie szafek, półek i komód, które wyglądem przypominają meble z litego drewna. Mimo że zabudowy te nie należą do najtańszych, są trwałe, solidne i dobrze się prezentują we wnętrzach. W sprzedaży dostępne są meble fornirowane matowe (cena za mb to około 1500 zł) i w połysku (1900-2200 zł/mb).

Zobacz też: Dekorator wnętrz - ile kosztuje jego projekt? Czy warto?

Drewniane meble na zamówienie

Zabudowy drewniane to najsolidniejszy materiał na meble. Ciekawie wyglądają i dobrze prezentują się we wnętrzach urządzonych w każdym stylu. Przygotowane na zamówienie meble z drewna biurowe lub kuchenne są ponadczasowe i nadają pomieszczeniom kunsztowności. Cena mebli drewnianych na zamówienie, zależy od rodzaju drewna, z którego je wykonano:
- meble sosnowe lub brzozowe kosztują blisko 1800 zł/mb,
- meble bukowe 2100 zł/mb,
- meble dębowe cenione są średnio 2700 zł/mb,
- a meble z gatunków drzew egzotycznych to koszt około 3200 zł/mb.

Koszty wykonania mebli kuchennych, łazienkowych i biurowych na zamówienie wzrastają, gdy dodatkowo chcemy, aby znalazły się w nich elementy ułatwiające codzienne użytkowanie. Należą do nich, np. kosze cargo, które umożliwiają wygodny dostęp do zawartości szafek, systemy cichego domyku, niwelujące hałas zamykania drzwiczek czy zamki na klik. Wówczas cena za całą zabudowę może wzrosnąć nawet o kilkaset złotych.

30 July, 2018 0

Cennik mebli na zamówienie różni się zależnie od materiału wykonania zabudowy. Dodatkowe koszty trzeba też zapłacić za dodatki ułatwiające codzienne użytkowanie, np. systemy cichego domyku.


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę

Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz niezwłocznie po akceptacji wniosku.