221-220-221
pon.-pt. 8.00-16.00
koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora
kontakt@moneyman.pl
221-220-221
pon.-pt. 8.00-16.00
koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora
kontakt@moneyman.pl

Namiot – cena 4, 2 osobowego – ile kosztuje namiot i jak wybrać?

namiot - cena 2,4 osobowego

To, ile kosztuje namiot, zależy od jego wielkości, jakości, wagi i użyteczności. Ceny solidnych namiotów 4-osobowych zaczynają się od około 500 złotych.

Ceny namiotów różnej wielkości i parametry, na które warto zwrócić uwagę

Cena namiotu 4-osobowego może wahać się od około 100 do prawie 2000 złotych. Podobny zakres cenowy dotyczy namiotów pozostałych rozmiarów. Dla osób wybierających namiot cena powinna być wskazówką co do jego jakości – z reguły im większa cena, tym lepsza jakość.

Spanie pod namiotem podczas wycieczek rowerowych, pieszych czy autostopowych pozwala zaoszczędzić pieniądze i może być wygodne, jeśli namiot dobierze się odpowiednio do warunków w miejscu noclegu i swoich oczekiwań. Ceny namiotów dla ekspedycji mogą sięgać nawet kilku czy kilkunastu tysięcy złotych, namioty do biwakowania poza wysokimi górami są o wiele tańsze.

Ceny namiotów 4-osobowych i 2-osobowych – ile kosztuje solidny namiot?

W dużej mierze to, ile kosztuje namiot 4-osobowy, zależy od jego przeznaczenia. Namioty rodzinne 4-osobowe i większe do biwakowania w ogródku można kupić już za około 150 złotych. To tani sposób na zapewnienie dzieciom rozrywki, a może też forma przygotowania do wyjazdu pod namiot. Cena namiotu 4-osobowego przystosowanego do nocowania w plenerze, np. w górach czy innych odwiedzanych miejscach, jest o wiele wyższa.

Ceny namiotów 4-osobowych zapewniających bezpieczeństwo i komfort obozowania całej rodzinie mogą sięgać znacznie powyżej 1000 złotych. Tego typu namioty przeznaczone są na dłuższe biwaki i obozowanie w miejscach wymagających, np. w górach, pod śniegiem, w tropikach czy na obszarach stepowych.

Średnia półka cenowa, czyli namioty dla 4 osób za około 500-600 złotych, nadaje się dla amatorów lubiących wypoczywać pod namiotem. Wykorzystane materiały w tego typu namiotach są na tyle trwałe, by przetrwały kilka sezonów urlopowych, a mimo to stosunkowo niedrogie.

Zobacz też: Ile kosztuje wynajem namiotu na imprezę?

Ceny namiotów turystycznych zależą też od wagi tych namiotów. Ciężkie namioty, ważące powyżej 3 kilogramów, nie nadają się na piesze wycieczki, można je za to zabrać na wycieczki rowerowe. Cena za namiot 4-osobowy na wycieczki piesze jest wyższa niż cena cięższego namiotu dla 4 osób, ponieważ użyte w nim lżejsze materiały są z reguły droższe (i tak samo lub bardziej wytrzymałe).
Cena namiotu 2-osobowego może być niższa niż cena namiotów 4-osobowych, ale – tak jak w tamtym przypadku – zależy ona głównie od jakości namiotu. Podobnie rzecz wygląda w przypadku cen namiotów 3-osobowych, 5-osobowych czy pojedynczych (jednoosobowych). Wybierając namiot, warto sugerować się nie tylko ceną, ale tym, czy dany model zaspokaja wszystkie potrzeby jego użytkowników i czy jest wystarczająco duży. Jeśli planuje się zabranie dużego bagażu, warto rozważyć zakup namiotu przeznaczonego dla większej liczby osób, np. dwie osoby z dużym bagażem powinny zainteresować się namiotami trzyosobowymi.

Jak wybrać najlepszy namiot i na co zawracać uwagę? Rodzaje i ceny

Jakość namiotu powinna być na tyle dobra, by sprawdził się on faktycznie jako miejsce do spania lub odpoczynku. Należy zwrócić uwagę przede wszystkim na takie parametry namiotu jak:
● konstrukcja – najbardziej uniwersalne i odpowiednie dla doświadczonych podróżników i laików są konstrukcje wolnostojące, np. typu igloo,
● wodoodporność podłogi i ścian,
● wentylacja – dobra wentylacja znacznie zwiększa komfort korzystania z namiotu, ponieważ ułatwia odprowadzanie wilgoci na zewnątrz i dzięki temu zapobiega kondensacji, czyli skraplaniu się pary wodnej wewnątrz namiotu,
● rozmiar i waga – na piesze wycieczki lepiej wybierać łatwe w transporcie mniejsze i lżejsze namioty, rowerzyści mogą wybierać cięższe i większe po złożeniu modele,
● ilość wejść – jedno wejście sprawdzi się w jednoosobowym namiocie, ewentualnie także dwuosobowym, większe namioty powinny mieć dwa wejścia,
● kolor namiotu – jaskrawe kolory mogą przyciągać owady, dlatego lepiej wybierać stonowane barwy bliskie kolorom naturalnie występującym w środowisku,
● tropik – zabezpiecza przed utratą ciepła i przed deszczem, niektóre tropiki zapewniają ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Ważny jest też typ namiotu – tzw. norka lub wspomniane igloo. Oba z nich mogą mieć przedsionek, który jest ważną częścią namiotu. Namioty 4 osobowe z przedsionkiem ceny mogą mieć nieco wyższe niż podobnej jakości namioty bez przedsionka. Warto jednak dopłacić tę różnicę, bo przedsionek jest bardzo przydatny, a może wręcz okazać się niezbędny. Można w nim gotować, suszyć odzież i buty, ale też trzymać w nim bagaż.

21 June, 2018 0

To, ile kosztuje namiot, zależy od jego wielkości, jakości, wagi i użyteczności. Ceny solidnych namiotów 4-osobowych zaczynają się od około 500 złotych.


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę

Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz niezwłocznie po akceptacji wniosku.