Obozy językowe – w Polsce i za granicą. Jaki jest koszt?

Obozy językowe - w Polsce i za granicą. Jaki jest koszt?| Moneyman.pl_pixabay

Obóz językowy to doskonały sposób na spędzenie wakacji zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Takie obozy często mają również doskonały program rekreacyjno-sportowy.

Obóz językowy – za granicą i w Polsce. Ile kosztują obozy językowe?

Obozy językowe to doskonała forma spędzenia wolnego czasu zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Niezależnie od tego, czy odbywają się w Polsce, czy za granicą są jedną z najlepszych form nauki języka obcego. Warto też wiedzieć, że oprócz oferty edukacyjnej takie obozy mają bardzo często również doskonały program rekreacyjno-sportowy.

Obóz językowy to nie tylko efektywna forma nauki, ale również wypoczynek, który często obfituje w różnego rodzaju atrakcje, takie jak: wycieczki, kursy windsurfingu, tenisa lub wspinaczki. Języki, których najczęściej można się uczyć w ten sposób, to: angielski, niemiecki, francuski, włoski i hiszpański.

Jak znaleźć dobry obóz językowy w Polsce i za granicą? Ile kosztuje obóz językowy?

W czasie podejmowania decyzji o wyborze organizatora obozu językowego przede wszystkim należy wziąć pod uwagę jego kwalifikacje, opinie na jego temat i staż na rynku. Ważne jest, aby poziom zajęć był dostosowany do umiejętności i wiedzy, natomiast kadra wykwalifikowana i profesjonalna. Istotnymi elementami dobrego obozu językowego są również: ubezpieczenie na czas pobytu, zakwaterowanie w spełniającym nasze wymagania miejscu, wyżywienie oraz rodzaj zajęć dodatkowych.

Koszt tygodniowego obozu językowego w Polsce to wydatek od 2500 do 3500 zł. Za obóz językowy za granicą trzeba zapłacić od 3500 zł wzwyż - wszystko jest uzależnione od miejsca realizacji kursu.

W cenę obozu językowego najczęściej wliczone są:
● noclegi i pełne wyżywienie,
● wycieczki,
● zajęcia rekreacyjno-sportowe,
● opieka wychowawcza i merytoryczna,
● ubezpieczenie NNW,
● program językowy, materiały dydaktyczne oraz dyplomy potwierdzające nabyte umiejętności.

Zobacz też: Kolonie dla dzieci i obozy młodzieżowe – jaki jest koszt?

Obozy językowe w Polsce są oczywiście tańsze od zagranicznych. Tak samo w przypadku kwalifikacji do grupy – w grupie Polaków koszt zwykle jest niższy. Jednak warto zastanowić się nad tym, że tylko w grupie, która nie posługuje się językiem polskim umiejętności lingwistyczne będą nieustannie ćwiczone i doskonalone - to też gwarancja szybkich postępów w nauce. Przebywając w polskiej grupie, języka obcego będzie się używało jedynie na zajęciach, co niestety mija się z ideą tego rodzaju wyjazdu, nawet gdy nauka odbywa się na poziomie dla początkujących.

Obozy językowe w Polsce i za granicą

Obozy językowe w Polsce najczęściej organizowane są w atrakcyjnych turystycznie lub rekreacyjnie miejscowościach zlokalizowanych nad morzem, w górach lub na Pojezierzu Mazurskim.

Obozy językowe za granicą odbywają się np. w: Hiszpanii, USA, Meksyku, we Włoszech, Francji, Niemczech, a nawet na Kubie. Obóz językowy za granicą to oprócz nauki również możliwość poznania ludzi z całego świata. Zawiązane w ten sposób kontakty mogą w przyszłości zaowocować np. możliwością podróżowania. Bardzo istotnym elementem obozu językowego za granicą jest poznawanie innej kultury, tradycji i mieszkańców.

Nauka języka obcego to inwestycja w rozwój z tego względu warto wybrać się na obóz językowy, jest to również doskonała forma spędzenia wakacji dla dzieci i młodzieży oraz możliwość przygotowania się do egzaminu certyfikującego. Obóz językowy – niezależnie od tego, czy jest organizowany w Polsce czy za granicą, to zawsze doskonała okazja do nauki, poznania nowych osób, podróżowania, ćwiczenia umiejętności lingwistycznych na co dzień oraz przyjemnego wypoczynku.

17 August, 2018 0

Obóz językowy to doskonały sposób na spędzenie wakacji zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Takie obozy często mają również doskonały program rekreacyjno-sportowy.


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę

Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz niezwłocznie po akceptacji wniosku.