221-220-221
pon.-pt. 8.00-20.00 sb. 9.00-17.00
kontakt@moneyman.pl

Oszczędzanie? Dla studenta nic trudnego!

Wszyscy wiemy, jak jest na studiach. Trudno o dobrze płatną pracę, trzeba zapłacić za wynajem mieszkania, materiały do nauki, dojazdy... To spore obciążenie dla budżetu, a rodzice nie zawsze są w stanie pomóc w wystarczającym stopniu. Oto kilka praktycznych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy i uzyskanie dodatkowych funduszy.

Wspólny wynajem

Jeśli wynajmujesz mieszkanie, pomyśl współlokatorach i podzieleniu opłat między kilka osób. Koszty wynajmu są spore, ale jeżeli dogadasz się ze znajomymi, ten comiesięczny wydatek nie będzie już tak dużym obciążeniem. W przypadku rachunków za energię, gaz, wodę koniecznie sprawdź, czy istnieje możliwość rozłożenia opłat na raty. W razie braku środków zawsze masz możliwość wzięcia szybkiej, studenckiej pożyczki online np. w MoneyMan.

Konto studenckie

Konto dla studenta zwykle jest darmowe. Banki oferują szereg bonusów osobom uczącym się, które zakładają swój pierwszy rachunek osobisty. Skorzystaj z porównywarek ofert bankowych, sprawdź, które banki proponują nieobciążone prowizją wypłaty z bankomatów i przelewy. Dodatkowe pieniądze można ulokować na rachunku oszczędnościowym, można również skorzystać z opcji, która pozwala wybrany procent od dokonywanych operacji przekazywać na odrębne oszczędnościowe konto. To taka nowoczesna świnka-skarbonka!

Praca zdalna

Jaka praca dla studenta będzie najlepsza? Oczywiście taka, którą można wykonywać z domu i w ten sposób oszczędzić na kosztach dojazdu. Przeszukaj serwisy ogłoszeniowe, z pewnością znajdziesz coś ciekawego, nawet jeżeli jeszcze nie posiadasz dużego doświadczenia. Jednym ze sposobów zarabiania przez Internet jest wypełnianie płatnych ankiet. Można również szukać zleceń poprzez portale dla freelancerów, jak np. Freelancer.com.

Zniżki dla studentów

Korzystaj ze zniżek wszędzie, gdzie się da! W komunikacji miejskiej, w kinach i innych miejscach. Mnóstwo firm ma w ofercie rabaty dla osób uczących się. Oszczędzić możesz również na wyżywieniu. Tani obiad dla studenta oferują bary mleczne, uczelniane stołówki. Fajnie jest wybrać się do knajpy na wspólny wypad ze znajomymi, jednak gotowanie w domu będzie o wiele tańsze. Wracając na weekend do rodziny czy odwiedzając przyjaciół, postaw na komunikację publiczną albo wspólne dojazdy, np. przez BlaBlaCar. Unikaj markowych ubrań czy produktów spożywczych. Nie warto „dla szpanu” opróżniać konta.

Sprzedawaj!

Zostały Ci książki czy podręczniki z poprzedniego roku? W szafie wiszą ubrania, których nie nosisz? Sprzedaj je na Allegro, eBayu lub poprzez inne serwisy aukcyjne czy ogłoszeniowe. A może Twoim hobby jest tworzenie biżuterii, malowanie, rzeźbiarstwo? Popyt na oryginalne rękodzieło nigdy nie słabnie, wykorzystaj swój unikalny talent, żeby dodatkowo zarobić. Podsumowując, oszczędzanie to dla studenta naprawdę nic trudnego. Wystarczy wykazać się odrobiną pomysłowości, a można odkryć w sobie prawdziwą żyłkę do interesów!

30 September, 2016 28

Wszyscy wiemy, jak jest na studiach. Trudno o dobrze płatną pracę, trzeba zapłacić za wynajem mieszkania, materiały do nauki, dojazdy…


Powiązane Artykuły