Pożyczki bez BIK przez Internet

 

Pożyczki bez BIK są kuszącą alternatywą dla osób, które chcą szybko wziąć kredyt na najpilniejsze potrzeby. Niestety, brak oceny zdolności finansowej pożyczkobiorcy sprawia, że coraz więcej z nich nie jest on w stanie spłacić zadeklarowanej kwoty. Jak jednak pożyczyć szybkie i bezpieczne pieniądze? Moneyman podpowiada!

Czym jest BIK?

BIK to tak naprawdę skrót nazwy instytucji – Biura Informacji Kredytowej. Jednostka, o której mowa, zajmuje się gromadzeniem danych dotyczących historii kredytowej klientów banków i kas oszczędnościowo-kredytowych. Nie każdy jednak ma z nią dobre skojarzenia. Wielu potencjalnych klientów banku spotkało się z odmową właśnie przez wzgląd na negatywną ocenę.

Tworzone przez Biuro Informacji Kredytowej opinie służą określeniu wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy. Biuro tworzy tzw. scoring, czyli indywidualną ocenę. Jej składową są takie elementy jak status cywilny i mieszkaniowy oraz dochody. Na podstawie tych i wielu innych elementów tworzy się profil kredytobiorcy. Jest to zbiór podstawowych informacji dla instytucji, udzielających pożyczkę (o ile nie są to pożyczki bez BIK). Kredytodawca ustala wtedy, czy zgromadzisz wystarczającą ilość środków potrzebnych do spłaty zobowiązania.

Oprócz BIK-u istnieją również inne instytucje, zajmujące się oceną klientów. Najczęściej korzysta się z takich, jak: BIG, czyli Biuro Informacji Gospodarczej; Rejestr Dłużników ERIF oraz Krajowy Rejestr Długów.

Istnieje wiele firm, które udzielają pożyczek bez BIK. Niestety, wiele osób przecenia swoje możliwości finansowe. W jeszcze gorszej sytuacji są ci, których zwiedli prywatni pożyczkodawcy. Często takie osoby pobierają zaliczkę. Konsekwencją takich działań jest przepadek pieniędzy. Należy więc pamiętać, że każde zobowiązanie powinno być spłacane terminowo i w odpowiedniej wysokości. Tylko systematyczność pozwoli nam uniknąć nieprzyjemności i odmowy udzielenia pożyczki w przyszłości.

Pożyczki bez BIK – jaka alternatywa?

Wyobraź sobie hipotetyczną sytuację. Jesteś w trasie, a twój samochód nagle przestał działać. Wizyta u mechanika nie pozostawia złudzeń – potrzebujesz 1500 złotych na już. Niestety, twoja pensja właśnie się skończyła. Nie szukaj wtedy pożyczek bez BIK, które nie są rozsądnym antidotum na twój problem. Przede wszystkim, świadczenie pożyczki w oparciu o ocenę BIK czy BIG jest wyrazem troski o klienta. Dokładna analiza stanu majątkowego pożyczkobiorcy pozwala wyeliminować możliwe błędy. Dzięki tym zabiegom klienci są w stanie podołać zobowiązaniom i spłacić pożyczone pieniądze. Co oczywiste, takie osoby mają wciąż pozytywną ocenę BIK i mogą ubiegać się o niezbędne środki.

Dlaczego nie warto bać się BIK?

Wiele osób uważa, że Biuro Informacji Kredytowej powstało jedynie w celu ścigania dłużników. Nic bardziej mylnego! Jeśli kiedykolwiek pożyczałeś pieniądze (nawet w przypadku pożyczki bez BIK), twoje nazwisko z pewnością figuruje w rejestrze. Nie zawsze jest to powód do paniki. Część z nas celowo zaciąga zobowiązania na niskie kwoty by być wiarygodnym klientem na przyszłość.

Dobrym przykładem będą duże kredyty – na dom lub samochód. Jeśli bank zauważy, że pożyczałeś wcześniej pieniądze i spłacałeś je terminowo – możliwe, że chętniej pożyczy ci pieniądze w przyszłości. Pamiętaj – bezpieczna gotówka to tylko ta, która nie obciąży twojego portfela. Dobry pożyczkodawca dba przede wszystkim o interes klienta.

Jak wziąć pożyczkę pozabankową?

Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową przy pomocy komputera, tableta lub telefonu. Suwakami określ czas i kwotę zobowiązania. Jeśli już się zdecydowałeś na którąś z opcji, wypełnij kwestionariusz ze swoimi danymi. Następnie zostaniesz zapytany/a o informacje kontaktowe, adresowe i zweryfikowanie dochodów.

3 powody dla których warto wziąć pożyczkę online

  • Nie musisz stać w kolejce

Spędziłeś dwie godziny w kolejce i odesłali cię z kwitkiem? Możesz dostać pieniądze nie wychodząc z domu. Nie musisz się spieszyć – masz czas na dokładne przeanalizowanie dokumentów, a żaden pracownik banku nie będzie cię ponaglał.

  • Szybko i łatwo

Nie musisz wypełniać stosu formularzy. Jeśli chcesz wziąć pożyczkę, wystarczy, że wpiszesz swoje dane, a system automatycznie wprowadzi informacje do systemu. Jeśli będziesz szybko działał, pieniądze mogą być na twoim koncie już w kwadrans.

  • Promocje dla stałych klientów

Jeśli szukasz wiarygodnej firmy i dobrej alternatywy dla pożyczek bez BIK, poznaj ofertę pożyczek pozabankowych MoneyMan.

6 July, 2017 29

Pożyczki bez BIK są kuszącą alternatywą dla osób, które chcą szybko wziąć kredyt na najpilniejsze potrzeby.


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę

Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz niezwłocznie po akceptacji wniosku.