Prezent z okazji obrony pracy dyplomowej – co wybrać i ile to kosztuje?

Prezent z okazji obrony pracy dyplomowej – co wybrać i ile to kosztuje?| Moneyman.pl_pixabay

Prezent na obronę można też kupić wspólnie ze znajomymi lub rodziną. Większa suma pieniędzy pozwoli na kupienie czegoś bardziej ekskluzywnego lub tego, co osoba, której będzie wręczany, sobie wymarzyła. Im wyższa kwota tym większe pole manewru.

Prezent na obronę – elegancki drobiazg

W roli prezentu z okazji obrony pracy naukowej doskonale sprawdzają się pióra wieczne i długopisy renomowanych marek. To bardzo uniwersalny i „bezpieczny” podarunek, który zawsze się przyda i z pewnością spodoba. Koszt przyborów do pisania (które dodatkowo można opatrzyć grawerem) oscyluje w granicach od 50 do nawet kilku tysięcy złotych. Dobrym pomysłem na sprawienie przyjemności bliskiej osobie z powodu tak ważnego w życiu wydarzenia jak obrona pracy dyplomowej jest również książka. Może być to tytuł ulubionego autora, podręcznik z dziedziny, którą się interesuje, przewodnik po kraju, do którego chce pojechać czy słownik języka, którego się uczy lub planuje nauczyć. Książkowy prezent to wydatek rzędu 40 – 200 zł.

Prezent z okazji obrony pracy magisterskiej, doktoranckiej, licencjackiej, inżynierskiej…

Obrona jest bardzo ważnym, ale również silnie stresującym wydarzeniem, dlatego dobrym pomysłem na prezent z tej okazji będzie coś, co sprawi absolwentowi przyjemność i jednocześnie relaks. W roli takiego podarunku najlepiej sprawdzą się: vouchery kwotowe do SPA. Suma startowa w przypadku takiego prezentu to co najmniej 100 zł. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoba obdarowywana będzie mogła sama wybrać zabiegi, z których skorzysta. Ciekawym pomysłem na prezent na obronę jest również lot na paralotni czy możliwość strzelania z broni palnej. Tego rodzaju rozrywki nie są jednak zarezerwowane dla wszystkich. Wcześniej trzeba się upewnić czy znajdują się w kręgu zainteresowań osoby, której zostaną podarowane. Taka przyjemność też wiąże się ze sporym wydatkiem i jest niestety tylko dostępna w większych miastach. Lot paralotnią kosztuje około 90-200 zł, natomiast pobyt na strzelnicy około 100-250 zł.

Prezent na obronę – kursy, warsztaty, szkolenia

Jeżeli osoba, której ma zostać wręczony prezent ma zamiar kontynuować naukę lub ma plany na dalsze szkolenia warto zastanowić się nad tym, aby jako prezent wręczyć jej voucher na kurs, który zawsze chciała odbyć. To doskonały sposób na wzbogacenie CV i podniesienie kwalifikacji. Można podarować np. voucher na kurs programistyczny lub inny warsztat specjalistyczny zgodny z zainteresowaniami absolwenta. Koszt takiego prezentu będzie uzależniony od wymiaru godzin szkolenia i jego zakresu tematycznego, dlatego może to być wydatek nawet kilku tysięcy złotych.

21 September, 2018 0

Prezent z okazji obrony może być symbolicznym drobiazgiem lub kosztownym podarunkiem. Wszystko zależy od tego, jaki budżet mamy do dyspozycji i jak bliska jest nam osoba obdarowywana. Często w tej roli doskonale sprawdzają się, np. książka, pióro wieczne oraz vouchery na ciekawe atrakcje.


Powiązane Artykuły


Złóż wniosek o pożyczkę

Zajmie to nie więcej niż 10-15 minut,
a decyzję otrzymasz niezwłocznie po akceptacji wniosku.